Bayramzede oldum bende...

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bayramda yollarımızın hali malum. Yıllardır bayramda yolculuk yaparım ama bu bayram kadar kalabalık bir trafik görmedim ben. Dün akşam K.maraş Adana yolunda K.Maraşın 15-20 km çıkışında normal seyir halinde ilerlerken önümdeki aracın yavaşlaması ile bende 4. vitesten 2 ye kadar inip normal bir şekilde yavaşladım. Hiçbir şekilde ani frenleme falan olmadı. Tam bu sırada arkamdan acı ve uzun bir fren sesiyle beraber bir gürültü koptu ve olan oldu. Adamın biri artık hızı kaçtı bilemiyorum (kaza sonunda 38metre fren izi ölçüldü) arkadan benim arabaya bindirdi. Kısa anlatacak olursam adam da kasko var bende de kasko var. Ben karşı tarafın ruhsat ehliyet ve sigorta fotokopilerini aldım ve karşılıklı tutanak tuttuk. Benim araçta 2-3 bin arası masraf var. Zaten karşı tarafın motor filan dağıldı onun masrafını düşünemiyorum. Burada sormak istediğim bundan sonraki gelişmeler nasıl olacak veya yapmam gerekenler nelerdir? Bilgilendirirseniz sevinirim...
Ayrıca arkadaşlar USTA ŞOFÖR HATA YAPMAYAN DEĞİL BAŞKASININ HATASINI FARK EDİP ÖNLEM ALANDIR diyecem ama ben kaza anında alacak önlem bulamadım :mad:

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun arkadaşım..Bazılarının kanı deli kaynıyo yapacak bişey yok..

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Geçmişolsun senin yapabileceğin fazla bişey yokmuş.
Karşı tarafın kaskosu seni ilğilendirmez.
Trafik poliçesi, tutank, ruhsat fotokopilerinin yanına iki aracında pilakaları gözükecek şekilde kaza resimlerinide ekleyip
Aracı yaptırmak istediğin yere vereceksin. Siğorta şirketinden exper gelip aracına onay verecek ve onarımı başlyacak. Bayram tatiline girildiği için biraz beklemen gerekebilir.
Arkadan çarpma oldugu için senin aracını karşı tarafın trafik poliçesi karşılyacak.
Karşı tarafın siğorta şirketinin hangi servislerle anlaşması var internetten bak bi.

Son düzenleme:

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar teşekkürler. Karşı tarafın sigorta şirketi euro sigorta netten araştırdığım kadarıyla pek iç açıcı bir firma değil. Zannedersem biz aracı yaptırmak için bayağı bir uğraşacağız...

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun arkadaşım trafik sigortası insanı imandan eder şimdi işin yok exper denen ne idiğu belirsiz uyuzun vereceği kararı bekle dur birde bayram tatili epey bir uğraş demek benim ekim 27 de olmuştu benzeri bir kaza halen exper bey dosyayı onaylamamış gerci ben experi beklemedim ararcı yaptırdım faturaları aldım dosyama koydum dosyayı teslimettim geldim tabi 2100 tl bir para ödedim dosyam onaylandıktan sonra hesabıma ödeme yapılacak siz isterseniz hemen yaptırır paranızı verirsiniz dosyanız onaylandıktan sonra paranız hesabınıza ödenir yada bekleyeceksiniz 1 ay gibi bir süre ufak bir tavsiye experin telefonunu alın evraklar resimler ulaşmadı deyip duracak sıkıştırın gerekirse biraz sertte konuşun işe yarıyor

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, bayramda çok dikkat etmek lazım. Sizin kazanızda dikkat ta etseniz ne yaparsanız yapın neticede adam arkadan gelmiş çarpmış, Allah tan canınıza birşey olmamış, aracınız tüplümüydü ?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kendi adıma şunu söyleyebilirim.Bu şekilde yavalamalarda eğer arkamda bir trafik akışı söz konusu ise mutlaka dörtlü flaşörlerimi arkadaki tarfikte yer alan sürücülerin farkına vardığına emin olana kadar yakarım.Bana göre gerekli bir uyarı önlemi.

ARacınızı mutlaka servise çektirin ve eksperin siz başında olmadan rapor tutmasına izin vermeyin.Ayrıca aracınızın tamiri sırasında muadil parça kullanılmasını istemediğinisi, aracınızın orjinal bir araç olduğunu ve orjinal parçalar kullanılmasını istediğinizi mutlaka ekspere ısrarla bildirin.Olmadı sigorta şirketi ile vakit geçirmeden iletişime geçin.

Bir konuda bir forum üyesi arkadaş bu konudaki maduriyetini dile getirmişti.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.:(