kaza yaptım sorularım var?

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
çok şükür bizde ve karşı tarafta bişey yok.
izmir ikea kavşağında kaza meydana geldi. kavşakta geçiş üstünlüğüne sahip yol
benim yoldu diğer araç yola bakmadan kontrolsüzce çıktı ve çarpışdık.
polis gelip kaza yerinin krokisaini çizip kalan yerleri siz doldurun dedi.
raporu doldurup imzaladıkdan sonra ehliyet,ruhsat ve sigorta pol. fotokopilerini
alıp ayrıldık. kusur oranı tamamen karşı tarafa ait ama buna genede sigorta
şirketleri karar verecek neyse karşı tarafın trfk sigortası ve kaskosu güven sgrta
benim trfk sig. aksigorta kasko yok. benim hasarımı karşı tarafdan talep edenilirmiyim?
bunun için ne yapmam gerekir.
karşı tarafda epey hasar mevcut bende tampon değişecek kaputun ve çamurluğun köşesinde
doğrultma ve boya işi var birde far takılacak dışardan görünenler bunlar
direksiyon mili,salıncak kolu ve bağlı olarak oluşabilecek hasarlardan emin değilim
servise gidince belli olur. sizce bu söylediğim şeyler kaç para tutar sizce?
ve hasar parası kimin üzerine kalır?

http://img372.imageshack.us/my.php?image=1000502largeli1.jpg
http://img148.imageshack.us/my.php?image=1000503largewb7.jpg
http://img148.imageshack.us/my.php?image=1000504largeli5.jpg
http://img148.imageshack.us/my.php?image=1000507largeaa4.jpg

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun diyelim. Kaza tutanağındaki ifadeler çok önemli. Siz olayı tutanağa anlattığınız gibi aktardıysanız hiç sorun olmaz. Servise gidersiniz. Kaza tutanağını, Sigorta belgesini ruhsat fotokopinizi, ehliyet fotokopinizi verirsiniz. Bu arada tüm bu belgeleri karşı taraf için de almış olmalısınız. onları da verirsiniz. Kalan işlemleri servis halleder. tamirat bitince igorta parayı hesabınıza yatırır. Siz de çeker servise verirsiniz.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. deyım yerındeyse senın aracta mahfetmış skodayı:)
tampunun degısmesıne gerek yok tamır edılır ama sıgorta karsılayacıgı ıcın degısıtırılsın. pek hasar yok görunmuyor senınkınde ama servıste bellı olur

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. deyım yerındeyse senın aracta mahfetmış skodayı:)
tampunun degısmesıne gerek yok tamır edılır ama sıgorta karsılayacıgı ıcın degısıtırılsın. pek hasar yok görunmuyor senınkınde ama servıste bellı olur

saol..

tamponun değişmesine grek yok demişin akat tampon kırık durumda bunun tamiri olurmu? yok ben yenisini istiyom desem servisde veya sigorta şirketinden yana sorun yaparlarmı?

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
geçmiş olsun tampondaki hasar çok büyük deilse değiştirmektense tamir yönüne başvurduruyorlar alttan yama ile düzeltilebiliyo umarım çok bi sorun olmaz :(

nadirgoktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değiştir ya opel servisindekileri ayarlayabilirsen bence yaptırabilirsi. sonuçta senin suçun değil bu kaza ve geçmiş olsun kardeş

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum...aynısı yaklaşık 2-3 hafta önce başımıza geldi yukarıda arkadaşımızın dediği gibi tutanakta burada anlattığınız gibi ise sorun olmaz karşı tarafın sigortası karşılar merak etmeyin...

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dosya açılalı nerdeyse 1.5 hafta olacak ses seda çıkmadı servisi aradım onlarda bilmiyomuş neyse internette gezerken online olark tramerden öğreniliyomuş bi deneyem dedim ve çıktı. kusur oranı bana sıfır karşı tarafa yüzde yüz vermişler. neyse hak yerini buldu diyelim. şimdi benim aklıma takılan bişey var.servisin anlaşması yokmuş şirketle ben parasını ödeyip arabayı alcam sig. şirketi bana ödeme yapacakmış. peki bu ödemeyi almak için ne yapmam gerekir? servisden aldığım faturalarla mı müracat edicem yoksa servis halledecekmi? ya da ben ödedikden sonra bu tamir parasına sig. şirketi itirazedebilirmi?

AsABi KaRTaL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun