Baştan aşağı değişim. Kara Büyü (Vectra B)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cesaret,zaman ve maddiyat gerektiren bi işe kalkışmıssınız komple boyadan görüldüğü gibi herkes korkmakta ;) doğru şeyler söylenmiş fakat gerçekten iyi kaliteli iş yapılırsa hiç bi sorun sıkıntı olmaz,hele tinerle boya kalkma hiç olmaz ;) sonucta komple boyancak araba tüm eski boya kazıncak kat kat boya atılcak astar vs. Umarım istediğiniz gibi olur :) önerilerime gelicek olursak zevk meselesi fakat stop karartma aracı yaşlı gösteriyor kalsın derim,m3 çıta da varla yok arası oluyor GT spoyler düşünebilirsin :) geri kalan kısımlarıya cok güzel olcak gibi bkalm :)

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O bizim ülkemize has bir şey yeni olan şeyden korkmak, arabaların parçaları vs. çünkü zamanında birbirimize çok kazık atmışız kendi malımızla birbirimizi çok kandırmışız. Şimdi Avrupa'dan bir ürün geldiğinde hemen balıklama atlıyoruz. Örneğin imkan olsa ben bu arabayı yurt dışına götürüp boyatsam kesin övülür, ama burada boyanınca böyle çünkü güven sıfır. Yurt dışında yeni boyanıp değer kaybeden araba görmedim ben. Sonuçta üstünde ki 15 yıllık boya yanıklar solmalar var, orginallik solgun solgun durmak değil benim gözümde ilk gün ki gibi parlaması daha çok hoşuma gidiyor. Varsın desinler ben böyle beğeniyorum :) Ustayı da yıllardır tanırım, hayırlısı diyelim.

Birde şöyle bir şey var eski komple boyalı arabanı satacak olursun değerinden düşürürler, daha sonra kendi ilanlarında yaş itibari ile temizlik veya güneş yanığı her ney sebep ise komple boyalıdır buda gayet normaldir yazarlar. Arabayı götüren boyası değil motorudur yazarlar. Çok gördüm ben bu tür şeyleri maalesef böyle.

Son düzenleme:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak daha dün bir arabaya baktım... :) zamanının hızlı arabalarından..

e ben boya aramıyorum arabadada...değişen de yok demiş kardeş hakketende yok gibi bir ihtimal sağ kapı...ama mikrometreyi nereye dayadıysam makina okumadı bile,arabanın yanına beton mikseri yanaştırıp harç atmışlar... :)

e şimdi bu araba komple boyalıda olabilir,temizlik için boyanmıştır yanıktan boyanmıştır,çizikten boyanmıştır...
kazadan boyandığını anlamakta çok kolay...binici adam bunu dert etmez...

bir arabanın ne olduğunu anlamak kolay :)

Emperor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Caner beyin dediği gibi bir arabanın neden boyandığını anlamak çok zor değil, aracınız kaç model bilmiyorum ama 10 yaşın üstünde bir araba alacaksam boyalı olması benim işime gelir açıkcası boyaya takılmanın bi anlamı yok zaten günes yanıgı yoksa bile ya yanlıs yıkama ya cocuklardan ya da park halinde sürtmelerden arabanın anası aglıyor. Bence gönül rahatlıgı ile boyatın aracınızı boyalı diye arabadan kacan olacagı kadar benim gibi düsünüp gönül rahatlıgı ile alacak insan sayısıda çok ama renk siyah yerine başka bir renk olsa beyaz gibi daha cok kendini gösterir diye düşünüyorum sitede öyle bir örnekte mevcut bakabilirsiniz.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorması ayıp boya işi için ne kadara anlaştınız..
bende yanıklardan dlayı boyatmayı düşünüyorum da...
boyatsam mı kaplatsam mı karar veremedim

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cümleten selamun aleyküm.

Vectralarda beyaz ve gümüş griye daha önceden binmiştim. Ancak aklımda olan hep siyah lakin vectraların fabrika çıkışlı siyah renkleri bir türlü hoşuma gitmedi. Bu kristal siyahı hep merak ettim vectralarda belki boyatanlar vardır. Bakalım hep birlikte göreceğiz nasıl olacağını :)

SERHAT bey komple boyamaya 2.5 milyar diyen yerlerde çıktı. Bir kaide vardı fırın boya olması. İşçiliğinde kaliteninde ön planda olması için fırın boya şart demişlerdi. Aslında bir çok boyacıda komple boya işine girmiyor para bırakmıyor gibi sebeplerden ötürü. Sonuçta herşey cebinizden çıkan paraya bakıyor. Komple boyamaya 2.500 tl ile 1.750 tl arasında fiyattan daha aşağısını duymadım bulamadım. Bende fırın boya olacak şekilde 1.750 ye kendi ustamla anlaştım.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi yola girmişsiniz artık hayırlı olsun benim eklemek istediğim madem modifiye diyoruz motora da bi el atıverin yakın zamanda anlamlı olsun ;)

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ve tampon eklerimde bugün elime ulaştı, doğruca ustama götürdüm. Acele ile bir tane resim alabildim.

Uploaded with ImageShack.us

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu merakla takip ediyorum paylasımı bırakmayın:)