Baştan aşağı değişim. Kara Büyü (Vectra B)

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir süredir kullandığım aracımı, aklımda olan ve bu siteyi keşfettikten sonra hayata geçirme kararını vermiş olarak, bugün itibari ile elimden geldiği ve gücümün yeteceği kadarıyla sizlerin parlak fikirleri ve tecrübesinden faydalanarak modifiye yapma kararı aldım. Bu başlık altında sizlere gün gün veya hafta hafta yapım aşamasını ve resimlerini paylaşacağım, olumlu olumsuz, tüm fikirleriniz benim için önemli. İşte arabamın sade halinden kareler. Takip edin.. :)
Yapılacak olan modifiye uygulamaları:

Aracımı siyah renge boayatcağım fırın boya olacak. Opelin Siyah Safir renk tonu hoşuma gitmedi Honda'nın Kristal Siyah (p59 renk kodu bu sanırım) rengine boyatacağım.
Opel'in orginal Vectra B Yan , ön arka Tampon Ekleri
Angel Far, Stop karartma
Xenon Aydınlatma
M3 tarzı çıta spoiler
Son susturucu
Çizilmez cam filmi vs. ekonomik gücüm şimdilik bunlara benzer gibi uygulamaları kaldırıyor. Sizlerin de fikrileriyle daha güzel bi iş çıkacağına eminim.
Logosuz panjuru bizzat boyandıktan sonra görüp karar vereceğim..

35 Plakalı aracım fakat Sivas'ta ikamet ediyorum boyandıktan sonra plakada ruhsatta değişecek.

Uploaded with ImageShack.us

Daha çok aile için kullandığım araçta çok abartılı bir değişiklik olmayacak

Değerli görüşlerinizi yapım aşamasında verdiğinizde müdahele etmem daha kolay olacak. Yapılabilecekler nelerdir. İlgilinize şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Parçalar yavaş yavaş yeni görünüm için bir araya gelmeye başladı.

Son düzenleme:

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi bir araştırma yapılıp jant taktırabilirsin bide yay taktırıp alçalt arabayı derim ben. Ek tampon demode oldu sanki taktırma derim benim görüşüm tabi bu. Sonucu istediğin gibi olur inşallah hayırlı olsun şimdiden

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Boyama işlemine girme derim pişman olursun.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam
aracın boyaya ihtiyacı yoksa neden boyatıyorsun ki ?
onun yerine güzel bir jant lastik almanı tavsiye ederim.. boyaya ihtiyacı yoksa..

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikkat etmemişim hakkaten neden boyatıyorsun ki boyada problem yoksa kesinlikle boyatma çok pişman olursun

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Komple araç boyatmak çok zor bi şey. Usta ne kadar usta olursa olsun orjinal boyayı kesinlikle yerini tutmaz.
aracı komple boyatman için bir çok parçasının sökülmesi lazım;
cam fitili camların sökülmesi kapı fitilleri aydınlamaların ( far stop)
sayamayacağım bir çok parçanın sökülmesi gerkekmekte aksi taktirde araç iki renk gezersiniz. motor içi ayrı renk kapı araları ayrı renk olur. Yeni boya da kısa sürede solma yıpranma ve çatlamalar oluşur. Tazyikli su ile arabayı yıkatmaya korkarsınız.

Küçük bir örnek sonradan boyanan parçalarda oluşan problem hakkında; aracınıza zift veya başka yapışkan türlü malzeme yapıştığında pasta cila yaptırmaya götürdünüz boyacı ustası yapışan malzemeyi çıkarmak için tiner kullanırlar kolay çıkardığı için TİNERİ SÜRMEZDEN ÖNCE ARACIN PARÇALARINA BAKAR ORJİNAL BOYAMI DİYE aksi takdirde sürmezler. Bizzat bunları yaşadığım için yazıyorum ustaya sorduğumda neden böyle. Orjinal olmayan boya ne kadar iyi olursa olsun boyanın araca iyi tutunmadığını tiner sürdüğünde anında boyanın beze çıkacağını aracın üzerinde boya kalmayacağını söyledi. ( arkadaşlarım galerici onlarla çok fazla araç boyatmaya gittiğimden bu bilgileri edindim)

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bir çok parça sökülecek, yapacağım şeylerin yeşile pek gitmeyeceiğini düşünerek renginide siyah yapmaya karar verdim. Motor içi hariç tüm yerler boyanacak.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım bence aracını sakın boyatma...eğer çok siyah istiyorsan aracını sat git iyi temiz bir tane siyah vectra bul al...ona yap modifiyeni...ama aracının orjinali bozma...ilerde pişman olmaman dileğiyle...

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım çok temiz ve orginal. Değişen hiç bir parçası yoktur. En ufak kazası bile yoktur. Çizilmeler sürtünmeler hariç. O yüzden bu kararı verdim aradığım gibi bir siyah verctra bulamadım. Ve sökme işlemleri başladı.

Devam edecek. Umarım istediğim gibi olur.