Bakım zamanı

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra j 1.3 cdt aracımı 30 bin bakımı için aratıştayım. Yetkili servis fiyatı bana çok yüksek. Biraz araştırma yaptım. Sonuç hüsran. Özel servis fiyatları yetkili servis fiyatının yarısı veya yarısının biraz ustu. Uç beş kuruşa yapan özel servislerde yan sanai ikame parça kullanıyorlar. Ayrıca aşırı bir güvensiz işletme felsefeleri olduğundan hiç güvenmiyorum ızel serbislere. Zamanında tanıdık özel servis sahibi arkadaşım bile çoğu zaman beni kazıkladığını helalleşelim diye itiraf etmişti.
Sonuç olarak yetkili servise gitmek düşüncesi ile karar verdim yetkili serviste yapmak istiyorum yıllık bakımı. Ancak İstanbul da çok farklı fiyatlar var. Ayrıca ben dahil Anadolu yakasındaki servislerden kimse memnun değil. Uyesi olduğum bu forumdads spınsor olan yerkili servise gitmeye karar verdim. Telefonla randevu aldım. Diğer servislere göre yüzde on civarında bi indirimli fiyat verdiler. Gidince biraz daha şansımı deneyeceğim indirim konusunda.
Bakım sonrası paylaşımda bulunmak üzere. Hoşçakalın.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bakım zamanı

Odağa gidecekseniz özellikle tarik beyi bulun.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servisteki yüksek fiyatin sebebi iscilik, orjinal parca icin fiyatta oynama yapabileceklerini sanmiyorum.

Bu durumda mantikli olan sey, parcayi kendin orjinal alip özel serviste yaptirmak.

556655

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

parcalar + yag 190 tl ve 30 tl işçilikle toplam 220 tl ye yaptırdım

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx
BÜLENT link' Alıntı:
Odağa gidecekseniz özellikle tarik beyi bulun.

Doğrusu meark konusu oldu bende, Muhakkak görüşmek isterim Tarık beyle. Umarım orada olur.

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

556655 link' Alıntı:
parcalar + yag 190 tl ve 30 tl işçilikle toplam 220 tl ye yaptırdım

Aslında konu başlında belirtemedim, ancak siz bu şekilde belirtince soylemek istedim.
Bakım zamanı yaklaşınca sizin yaptığınız gibi bakım parçalarını piyasadan edinmek istedim. Ancak son bir haftadır hem internetten hemde anadolu yakasında yedek parçacılardan araştırma yaptım. Astra j için orjinal (GM) parça bulamadım. Var diyenlerde de sadece motor yağı oluyordu genelde, yada stokta yok dediler. WEB de dürüst olanlar ürün açıklamasında belirtmiş ikame ürün olduğunu, diğerleri açıklama bile yapmamış bilen alır yaniii. Forumuda araştırdım sizin gibi yapanlarda var. Ancak orjinal parçalarla özel serviste çıkan fiyat araştırmalarım sonucu 300-450 tl arası fiyatlar tespit ettim hatta telefon ve yüzyüze görüşmelerde yaptım.
Sonuç olarak konu başında belirtiğim gibi güven meselesi. 300 tl fazla vermek maddi açıdan ilk anda ekonomik olmasada, ileriye donuk daha avantajlı olacağını düşünüyorum. Beni zorlayacak olsada, yetkili servisde bakım yaptırmaya karar verdim
Bana göre yetkili servis avantajları:
1. Garanti nin bozulmaması ve devam etmesi
2. Orijinal parça garantisi ve güvencesi
3. Güvenilir olması
4. Müşteri memnuniyeti kapsamında tüketici hakkınızı kanunen kullanabilme kolaylığı
5. Aracın garantisi sonrası yetkili serviste bakımların devam etmesi nedeniyle sadık müşteri kolaylığı ve indirimi
6. Son olarak, akılda soru işareti kalmaması(benim için), Gönlüm rahat yaniii. Zorlayacak olsa da ekonomik olara, bunlar teselli değil, büyük emek ve hevesle aldığım aracımın bakımını risk faktörünü en aza indirmek en iyi fayda yı sağlıyor bana.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemalyigit link' Alıntı:
thnxx
Doğrusu meark konusu oldu bende, Muhakkak görüşmek isterim Tarık beyle. Umarım orada olur.
Tarik surekli cevizlibag odakta.
Forumdan oldugunuzu belirtirseniz gelen arkadaslarla ozellikle o ilgileniyor.
Baska servis danismanini secerseniz derdinizi anlatmak biraz ugrastirir sizi.

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel Yağ Filitresi Astra Orjinal GM                         22,42 TL
Gm 5W/30 Tam Sentetik 4 Lt Motor Yağı Orjinal        65,00 TL
Opel Yakıt Filitresi Dizel İnsignia/Astra J Orjinal GM 70,17 TL
Opel Hava Filitresi A16XER Astra J Orjinal GM         34,92 TL
Opel Polen Filitresi (Karbon) GM                          60,50 TL

KDV'li Genel Toplam : 298,55 TL

Piyasadan bulduğum en iyi orjinal GM parça bakım malzeme fiyatı bu. önceki mesajlarımda da belirtim. işçilik için yetkili serviste 300 tl fazla vermek sonuç olarak fayda satın alıyorsunuz bu da bana uyar.

Herkes ekmeğini yer, nasibini bulur......

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende sizin gibi arada kalmıştım. Aracın garantisine 6 ay var. Servise parça alarak gitmeyi düşündüm özellerde 300 lira parçalar tutuyor. Tabi kargo işçilik 350 lira oluyor. Ama araç garanti dışı kalıyor tabi birde takan kişiye güvenmek gerek. Sonra özel opel servisine gittim sanayide. Opelin yetkilendirdiği tarzda orjinal parçalar makineleri vs var orasıda fiyatı 500'e yakın dedi. Sonra sakarya ekin otoda 600 liraya yaptım.

Bana göre yararları garanti devam ediyor. parçalar ile ilgili herbirinin garantisi var faturada yazdığı üzerede var. ayrıca herhangi bir sorunda müşteri memnuniyeti kapsamında değişiklik şansımız var bakımları serviste yaptırdığımız için. Ayrıca güvenilir bir şekilde her istediğim sorun çözüldü ve yardımcı olundu.

Zararları sadece 250 lira fazla para çıktı cebimden. Pişman mıyım asla büyük ihtimal 45 bin içinde yetkili servisi kullanırım.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam anladığım kadarıyla fiyat farkını gözden çıkarttınız. Aslında iyi ve güvenilir bir usta bulursanız yine güvenle araca binerdiniz ama, içinizin rahat olmasını istiyorsanız elbette serviste yaptırın. İstanbul'da ikamet ediyorsunuz. Forum sponsoru Odak'ta Tarık Bey giden arkadaşlarla ilgileniyor öğrendiğimiz kadarıyla. Yanına uğrayıp, hem fiyat alın hem de sohbet edin derim :)