Astraların Motor Sesleri Karşılaştırması

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astraların Motor Sesleri Karşılaştırması

Aydn link' Alıntı:
Dizelden inip benzinliye binince dalga geçmiyorum kesinlikle çalıştığını bile fark edemiyorum çoğu zaman. Hele birde eskiden dizel pikap kullanan varsa o daha iyi anlar :D
benim kuzenle baraj tarafında gezintiye çıkmıştık.arabaları değiştik birbirimizin arabalarına bakalım diye.onunki 1.3 astra.karşıya geçtik sıkma yicez.arabamı geri aldım kontağı çevirdim baktım araba çalışıyormuş :D

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ben arabayı teslim ederlerken bindim kontağı çevirdim ses yok, gaza basınca ses geldi de anladım çalıştığını. Allah'tan otomatik marş motorluda marşı yemedik :D

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
ben kişisel deneyimlerimle bu sıralamayı yaptım yanlış da olabilir :).ama bildiğim kadarıyla 1.6T 1.6 atmosferiğin turbolanmış hali.buna artı olarak triger zinciri var ve 1.6 atmden sessiz çalışmasının  pek bir imkanı yok.1.4t larda da hafif dizelimsi motor sesi almıştım.dediğim gibi ölçüm cihazıyla ölçmedim tamamen nitel gözlem :)
1.6T ler de triger kayışlı zincirli değil,bu durumu göz önünde bulundurursak ve birçok 1.4 T nin videosuna bakarsanız zincirli trigerlerinden dolayı dizellerden sonra en sesli motor diyebilirim 1.6 düz ve turbolu arasında rölantide fark yok sadece gazlıyınca turbo sesinden dolayı 1.6 T daha sesli.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
1.6T ler de triger kayışlı zincirli değil,bu durumu göz önünde bulundurursak ve birçok 1.4 T nin videosuna bakarsanız zincirli trigerlerinden dolayı dizellerden sonra en sesli motor diyebilirim 1.6 düz ve turbolu arasında rölantide fark yok sadece gazlıyınca turbo sesinden dolayı 1.6 T daha sesli.
1.6t lerin kayışlı olduğunu bilmiyordum  thnxx

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Gaza basinca bosa mi kayisi kopariyorlar :-D

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Benim 1.6 115 Edition LPG'li olmasına rağmen sessiz çalışıyor. 4000 KM'ye geldi 2,5 ayda ama MAŞALLAH'ı var. Yolda 4000 Devirin üstünde tabiki motor sesi biraz geliyor ama o da olmazsa olmaz :))