Astra VS Focus

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esmerce link' Alıntı:
Araç güçlü olduğu için 6. vitesle de yokş çıkar ancak 5. viteste daha rahat çıkacağı için devir yükselse de daha az yakıta ihtiyaç duyacağından tüketimi düşük gösterir.

Bu arada turbolu araçlarda son hız için motorun ideal sıcaklıkta olması ve turbonun şişmemiş olması gerekir, ben dizel Focus umla hiç durmadan yol aldığım Aydın otobanında düzde hatta hafif yokuş aşağıda 218 i geçememişken rölantide 6-7 dakika bekledikten sonra tekrar tam gaz verdiğimde 230u görmüştüm.

Bu arada son hız için lastiklerin de yeterince şişik olması şart.

hocam dizel focus kaç hp  di ?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Standardı 109hp olan Focus um tuningliydi ve >130hp idi, üstte belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın.

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş
chip şart bize akın yoksa sen daha çok tokatlanırsın yollarda  005hihih

1

1423

Bilgi Girilmemiş
130 hp lik chip verileri aracı bambaşka hale getiriyor da ben nedense chipe bir türlü ısınamadım..

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş
chiplerin uygulandığı araçları bir görseniz...bizim araçlar devede kulak kalır  :) O yuzden bu zamana kadar büyük sorunlara yol açsaydı kimse uygulamaya cesaret edemezdi...

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1423 link' Alıntı:
130 hp lik chip verileri aracı bambaşka hale getiriyor da ben nedense chipe bir türlü ısınamadım..
HOcam sende zaten 140 lık bir canavar var kaputun altında chipe ne hacet

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avukatakın link' Alıntı:
[quote author=1423 link=topic=502.msg6612#msg6612 date=1297767269]
HOcam sende zaten 140 lık bir canavar var kaputun altında chipe ne hacet
[/quote]

Uzun düzlükte ikisi kapışırsa (yakında deneyeceğiz aracı yakın arkadaşıma sattım) Astra yüksek devir kapasitesi sayesinde muhtemelen öne geçer ancak Focus 5. viteste bile kafanızı koltuğa vurdurabiliyordu, Astra 5. ya da 6. vitesinde o kadar torklu değil ama onun da çözümü 4. viteste tam gaz yapmak; Astra bu viteste yüksek sürate çıkıp gene Focus u geride bırakır.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
performans kıyaslamasından ziyade siz araca oturdugunuzda onceki araçlarınıza gore "işte bu beeee.... bu benim aracım, iyiki bu aracı almışım" diyebiliyor musunuz?