ASTRA SEDAN İNSİGNİA TARZI YOL BİLGİSAYARI

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA SEDAN İNSİGNİA TARZI YOL BİLGİSAYARI

Madem bu konunun peşindeyiz uzun zamandır, o halde bu 3 ekran arasındaki farkları da anlatalım.

'Orta seviye Ekran' dediğimiz gösterge tam olarak resimdeki gibi olup allah'a yakın bize uzak olsun diyerek es geçiyoruz.

p1150669.jpg

imag0107g.jpg

imag0241v.jpg

"֜st seviye Ekran" ise Türkiye'de mevcut Astra HB, Astra Sedan ve Astar Gtc'lerde bulunmakta. Aslına bakılırsa bu ekran görünüm açısından ֜st seviye kombi ekrandan daha kullanışlı ve hoş. Fakat ayrıntıya düşkün olan bizler için yetersiz. ևünkü Opel burada kanımca en önemli özelliği eklemeyi unutmuş.  O da ortalama yakıt tüketimi. Benim için olmazsa olmaz özelliklerden biriydi bu. üst seviye ekranın içeriği ise sırasıyla;

- 1. Seyir Kilometre Sayacı
- 2. Seyir Kilometre Sayacı
- Menzil (range)
- Ortalama Tüketim
- Anlık Tüketim
- Ortalama Hız
- Dijital Hız
- Trafik İşareti Asistanı
- Güzergah Kılavuzu

"֜st seviye kombine ekran"

Bu ekran tipi aslında mekanik olarak tamamen bizim ekranın aynısı. görüntü ise tek parça halinde ve büyük olarak değil alt alta sıralanmış 3 bölümden oluşmakta.

1. sıradaki 3'lü ekranda

- 1. Seyir Kilometre Sayacı
- 1. Toplam Tüketim (Litre Bazında)
- 1. Ortalama Hız

2. sıradaki 3'lü ekranda

- 2. Seyir Kilometre Sayacı
- 2. Toplam Tüketim
- 2. Ortalama Hız

3. sıradaki 3'lü ekranda

- Digital Hız
- Menzil
- Anlık Tüketim

hr0db.jpg

Kısacası ֜st seviye Kombi Ekranın bizim astralar'daki ֜st Seviye Ekranlardan tek farkı benim ısrarla istediğim Toplam tüketim miktarı (Litre Cinsinden). Açıkçası bizdeki ekran tipi ve font çok çok daha güzel. Kombi ekranda görüntü karmaşık ve en önemlisi Digital Hız Göstergesi çok küçük. bizdeki hız göstergesi ise neredeyse tüm ekranı kaplayacak boyutta ve görsel olarak daha tatmin edici.

Keşke 8. Menü olarak bizlere ortalama tüketimi ekleseler de hiç kombi ekranla uğraşmasak. Ama daha kombi ekranı zor anlattık var olan ekrana menü ekletmek deveye hendek atlatmaktan daha zor olsa gerek.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada biz yazılımla veya güncellemeyle olur mu olmaz mı diye fikir teatisinde bulunurken İngiltere'de scrooge nikli bi eleman mid level dediğimiz orta seviye dandik ötesi ekrana bile TIS2WEB ile bir takım eklemelerde bulunmuş. şu tıs2web'den bi tane alıp en ince ayrıntısına kadar kurcalamak istiyorum aracı ama vakit yok işte.

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba Arkadaşlar ben de Kasım ayında yeni astra sedan edition 1.3 95 hp dizel hakim gri (yani gümüş gri) araç satın aldım.Aracımda fabrika çıkışı kaput keçesi, karter koruma vardı.Fakat bana gelen aracın jantları farklı geldi editionlarda standart olarak 17 inç yapısal jant kapağı gelirken bana 16 inç jant ve cosmo modelinin jantına benzer bir kapak geldi. Arabadan şükürler olsun çok memnunum tek kafamı kurcalayan bu farkın nedeni.Bi de araca vites altı kırmızı aydınlatma yaptırmak istiyorum maliyet ne olur yardımcı olursunuz sevinirim.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alis9011 link' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar ben de Kasım ayında yeni astra sedan edition 1.3 95 hp dizel hakim gri (yani gümüş gri) araç satın aldım.Aracımda fabrika çıkışı kaput keçesi, karter koruma vardı.Fakat bana gelen aracın jantları farklı geldi editionlarda standart olarak 17 inç yapısal jant kapağı gelirken bana 16 inç jant ve cosmo modelinin jantına benzer bir kapak geldi. Arabadan şükürler olsun çok memnunum tek kafamı kurcalayan bu farkın nedeni.Bi de araca vites altı kırmızı aydınlatma yaptırmak istiyorum maliyet ne olur yardımcı olursunuz sevinirim.

Çok ilginçmiş. Aracın ve jantın resimlerini görebilsek güzel olurdu.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben olayın yazılımsal oldugunu düşünüyorum.servislere baskı yapıp GM Türkiye ye toplu bir mail yazdık mı 2 haftaya bu güncelleme bize gelir.organize olalım bence.aracımız resmen sınıf atlar yeni ekranla :D

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında iki ekran tipini menüden biz seçerek kullanabilsek ne güzel olurdu.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alis9011 link' Alıntı:

Hocam güle güle kullanın. 16" gelmesinin görüntü dışında 17" ten hemen hemen hiçbir farkı yok. Aksine 16" ile 17" arasındaki lastik fiyatları göz önüne alındığında şansılı olduğunuzu bile söyleyebilirim.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Aslında iki ekran tipini menüden biz seçerek kullanabilsek ne güzel olurdu.

Tam istediğim şeyi yazmışsınız :).lakin bunu hiç dışavurmamıştım. böyle bir isteği servise söylesem öncelikle karşılıklı oluşacak boş ifadeler, sonra olayı izah etme, izah ettikten sonra anlaşılıp anlaşılmamayı teyit etme, konunun usta tarafından benimsenme süreci,okey verip vermemesi, gerekli mercilere iletimi, sonra tekrar dönüş gibi detayları kafamda canlandırıp suni solunum yetmezliğinden hep vazgeçtim.

Keşke Menü 1 menü 2 diye seçenek olsa. inanın o kadar zor bişey değil bu. ama bunu ne yapacak ne de vakit ayıracak bi yazılım mühendisi bulunacağını sanmıyorum. Aslında her araçların üretim bandında Müşteri istekleriyle birebir ilgilenen birimler olsa ne kadar güzel olur.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce Opel Türkiyeyle görüştüm.avrupadaki araçlarda olabileceğini ama Türkiyedekilerde böyle bir yazılım desteğinin olmadığını söyledi.Güncellemesi belki gelebilir ama şu an için böyle birşey yok dedi.haftaya servise gittiğimde bu konuyu detaylı bir şekilde servise de soracagım.sanki zor birşeymiş gibi yüreğimizi tükettiriyorlar :(

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Az önce Opel Türkiyeyle görüştüm.avrupadaki araçlarda olabileceğini ama Türkiyedekilerde böyle bir yazılım desteğinin olmadığını söyledi.Güncellemesi belki gelebilir ama şu an için böyle birşey yok dedi.haftaya servise gittiğimde bu konuyu detaylı bir şekilde servise de soracagım.sanki zor birşeymiş gibi yüreğimizi tükettiriyorlar :(

Ben anlamıyorum ya. Avrupadaki araçlarda o yazılım desteği var ama bizimkilerde yok. yahu niye yok. olsa ne olur? bu soruları soran bir allah'ın kulu yok. varsa yoksa satış. şeytan diyor git ustaya almanya opelden opel eye destekli yazılım istet.