ASTRA SEDAN İNSİGNİA TARZI YOL BİLGİSAYARI

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA SEDAN İNSİGNİA TARZI YOL BİLGİSAYARI

dün sordum böyle bir güncelleme yokmuş.servis de olması gerektiğini söyledi ama opel türkiye saolsun avrupadan 2 güncelleme istemekten aciz.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen yetkili servisteydim. Sol ön cam düğmelerinin garantiden değişimi için. Samimi olduğum ustaya önceki gidişimde not ettirmiştim bu konuyu. sağolsun Hemen ilgili mühendislere e-mail olarak iletmiş.

"Müşterimiz Araç yol bilgisayarı Üst seviye kombine ekranların 2013 yurtdışı araçlarda olduğunu, Türkiye'de mevcut Astra Hb'lere de bu bilgi ekranın uygulanıp uygulanamayacağını, bununla birlikte cd400 ünitesine cd500 renkli ekranın gerekli arayüzle takılıp takılamayacağını soruyor. Bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim diye."

maili bizzat bilgisayardan ben okudum. Gelen cevap şaka gibi. Son derece baştan savma bir cevap, anlaşılır düzeyde sorunun okunmadığı da açık.

"Araçlara sonradan orjinal olmayan epc takılması uygun olmayıp mümkün değildir."

Evet cevap bu arkadaşlar. Ben daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Ayrıca bizim için bu kadar ilgilenen gedizlerdeki elektronik ustası ve ismet ustaya da çok teşekkürler.

sem1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

odacı cevaplamış diyecem ama git gel bişeyler öğrenmiştir  bizimki yarı mühendis mesela :)  bu kesin yoldan geçen biri

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar sorun GÜNCELLEME olayı değil. Başka bir yazılım gerekli eğer ekran uyumlu ise o kadar. Donanımsal bir kısıt yoksa yani ekran izin veriyorsa yol bilgisayarına diğer ekranın yazılımı lazım sadece. Güncelleme başka bir şey. Güncelleme derseniz servise yada onlar bakalım güncelleme varmı bunun için diyip bakar güncellemelere şasi no ile size güncelleme yok der gönderir. Ki zaten öyle demişler.

Şuna benziyor biraz Windows XP niz var ama Windows 8 e geçmek istiyorsunuz adam size diyorki : abi bunun için XP ye güncelleme yok Microsoftta

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok abi tam olarak öyle değil.ben yazılım konusunda yeterince bilgiliyim.arayüzün değişmesi yeterli.2010jlere sonradan sinyal açık ikazı güncellemesi geldiği gibi bu araca da bu özellik gelebilir.ekranı iyice inceledim.ekran buna uygun.servise gittim sordum bizzat müdürleriyle konuştum aynen dediği şu:yapacak adam zaten en başından yapardı..yani açık açık boşa beklemeyin opel türkiye vasıfsız avrupadan bişe isteyemez dedi.çok acıyorum böyle birşey kullanma imkanımız varken kullanamamak.bunun tek yolu forum olarak organize olup opel türkiyeye 100ün üzerinde mail atmak.olmuyorsa ingilizce yazarız avrupaya atarız.böyle bir hakkımız varken şansımızı deneyelim derim ben..

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
yok abi tam olarak öyle değil.ben yazılım konusunda yeterince bilgiliyim.arayüzün değişmesi yeterli.2010jlere sonradan sinyal açık ikazı güncellemesi geldiği gibi bu araca da bu özellik gelebilir.ekranı iyice inceledim.ekran buna uygun.servise gittim sordum bizzat müdürleriyle konuştum aynen dediği şu:yapacak adam zaten en başından yapardı..yani açık açık boşa beklemeyin opel türkiye vasıfsız avrupadan bişe isteyemez dedi.çok acıyorum böyle birşey kullanma imkanımız varken kullanamamak.bunun tek yolu forum olarak organize olup opel türkiyeye 100ün üzerinde mail atmak.olmuyorsa ingilizce yazarız avrupaya atarız.böyle bir hakkımız varken şansımızı deneyelim derim ben..

Tamam hocam işte aynı şeyi söylüyoruz ya ben de tam onu diyorum. Farklı yazılım yada sen bu işin bileni olarak buna doğrusun söylüyorsun ara yüz diyorsun işte tam o. Sonuçta ekrana aktarılacak bilgilerin menü yapısını farklı şekilde ekrana getirecek olan ben yazılım dedim sen tam doğrusunu söyledin ara yüz. Elektronikçi olmadığımdan senin gibi ekrara bakıp donanımsal fark yok deme şansım olmadığından donanımla ilgili emin konuşamadım. Benim demek istedğim yukarıda GÜNCELLEME dememek lazım bu ara yüz değişikliğine. Güncelleme farklı bir kapıya çıkıyor. Servisler cahilliğinden güncelleme diyor adı güncelleme kaldı soran arkadaşlarda bunun güncellemesi var mı diye soruyor.

Bu arda bu bahsettiğimiz ekran tipi yeni değil 2011 model yurt dışı araçların bazılarında var. Bazı pazarlara öyle bazılarına böyle verilmiş.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Tamam hocam işte aynı şeyi söylüyoruz ya ben de tam onu diyorum. Farklı yazılım yada sen bu işin bileni olarak buna doğrusun söylüyorsun ara yüz diyorsun işte tam o. Sonuçta ekrana aktarılacak bilgilerin menü yapısını farklı şekilde ekrana getirecek olan ben yazılım dedim sen tam doğrusunu söyledin ara yüz. Elektronikçi olmadığımdan senin gibi ekrara bakıp donanımsal fark yok deme şansım olmadığından donanımla ilgili emin konuşamadım. Benim demek istedğim yukarıda GÜNCELLEME dememek lazım bu ara yüz değişikliğine. Güncelleme farklı bir kapıya çıkıyor. Servisler cahilliğinden güncelleme diyor adı güncelleme kaldı soran arkadaşlarda bunun güncellemesi var mı diye soruyor.

Bu arda bu bahsettiğimiz ekran tipi yeni değil 2011 model yurt dışı araçların bazılarında var. Bazı pazarlara öyle bazılarına böyle verilmiş.
insigniaların bazılarında bizimki gibi bazılarında sıralı yok bilgisayarı var.herhalde bu arayüzler çıktıkları fabrikalara göre yükleniyor diye düşünüyorum.ya da seriye göre.Mesela bir seri türkiyeye gelecekse bizimkinden yüklüyorlar.almanyaya gidecekse sıralı ekran.Bunun mantıgını anlamadım ama.karşımızda bir muhattap bulup soramıyoruz bile.geçen opel türkiyeyi aradım kadın çıkıyor anlatıyorum anlamıyor.çünkü insignianın yol bilgisayarını bilmiyor.araç hakkında bilgisi yok.duvara konuşuyorum ve kapatıyorum..

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhabalar,
gecen cuma 2012 model astra sedan aracimi teslim aldim. (cosmo, navi 600 ile birlikte).
yol bilgisayari 3 parca halinde, ilk postta gorunen videodaki sekilde.

sanirim navi600 ile birlikte boyle geliyor. (3 parcali 3 farkli ekran var. digerlerinde trip bilgileri var 1 ve 2 seklinde)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Devrim link' Alıntı:
merhabalar,
gecen cuma 2012 model astra sedan aracimi teslim aldim. (cosmo, navi 600 ile birlikte).
yol bilgisayari 3 parca halinde, ilk postta gorunen videodaki sekilde.

sanirim navi600 ile birlikte boyle geliyor. (3 parcali 3 farkli ekran var. digerlerinde trip bilgileri var 1 ve 2 seklinde)
yok artıkkkkkkkkk.şimdi işin rengi değişti.haftaya o opeli başlarına yıkacam.hiçbir aracımızda 3 sıralı ekran yok dediler bana.cosmoda eğer varsa yaktım bunlari.demek ki türkiyedeki araçlarda olabiliyor.bize de bunun yazılımı yüklenmeli.

ayrıca size zahmet olmazsa fotosunu koyabilir misiniz.ordaki servise göstermek istiyorum

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yol bilgisayarının navıyle alakası olmaması gerekıyor , cd600de bu oluyorsa bızım araclarda da olmalı bence ben de servısle bu konu hakkında gorusecegım.