ASTRA SEDAN İNSİGNİA TARZI YOL BİLGİSAYARI

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA SEDAN İNSİGNİA TARZI YOL BİLGİSAYARI

Servise gittim ben de bugün. tanıdık samimi olduğum bi usta var. öyle bir güncelleme olmadığını söyledi. hatta 2012 temmuzda aldım aracı bilgisayara bağladı o günden beri güncelleme yok.

Fakat şasi numaramı aldı. 2-3 gün içerisinde direk mühendislerle görüşeceğini söyledi. bazı kodların daha doğrusu yazılımların kodları olduğunu bu kodların da uygulanabileceği araçlar olduğunu söyledi. eğer bahsedilen bu ' kombine ekran ' için var olan mevcut yazılımın kodunun karşısında bizim araçlara da uygundur ibaresi varsa direk araca özel oalrak gönderilen yazılımı atabileceğini söyledi.

Mantıken yeni astra sedan'da ve opc'de mevcutsa bizim araçlarda da olmaması için bir neden görünmüyor. Bakalım Şansımızı deneyecez. burdan bi sonuç alamazsam almanya opel'e de mail atmayı düşünüyorum.

En azından Bilgi ekranında tüketilen yakıtın litre cinsinden verileri de görüntülenebilmeliydi.

Bir de buna ek olarak ustaya cd 400 ekranının sökülüp cd 500 cid ekranının takılıp takılamayacağını sordum. sadece renkli ve geniş ekrAn kullanmak amacıyla. navi geri görüş falan olmayacak. onu da not aldı. Mersin gedizlerde kapı altı led logo yapmaya da başlamışlar. fiyat oalrak 150 tl dediler. biraz fazla geldi. internette 55 tl çifti çünkü. ama en nihayetinde servis garantisi altında yapılıyor.

Kapı içi power led olayını da sordum. bizim yetkili servis o işe başlamamış maalesef. ellerinde orjinal var mı diye sorduğumda da set olArak geşdiğini komple kapı kollarıyla 700 tl civarında tutacağını söylediler. kapı içi led için aksesuarcının yolunu tutcaz anlaşılan. garanti bozlur mu dedim. sağolsun ledleri aldığım takdirde montajını yapabileceğini söyledi. Mersin'de olanlar veya yolu düşenler Gedizler'de Mustafa ustayı bulurlarsa çok yardımcı oluyor her konuda. Bilginize.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
Servise gittim ben de bugün. tanıdık samimi olduğum bi usta var. öyle bir güncelleme olmadığını söyledi. hatta 2012 temmuzda aldım aracı bilgisayara bağladı o günden beri güncelleme yok.

Fakat şasi numaramı aldı. 2-3 gün içerisinde direk mühendislerle görüşeceğini söyledi. bazı kodların daha doğrusu yazılımların kodları olduğunu bu kodların da uygulanabileceği araçlar olduğunu söyledi. eğer bahsedilen bu ' kombine ekran ' için var olan mevcut yazılımın kodunun karşısında bizim araçlara da uygundur ibaresi varsa direk araca özel oalrak gönderilen yazılımı atabileceğini söyledi.

Mantıken yeni astra sedan'da ve opc'de mevcutsa bizim araçlarda da olmaması için bir neden görünmüyor. Bakalım Şansımızı deneyecez. burdan bi sonuç alamazsam almanya opel'e de mail atmayı düşünüyorum.

En azından Bilgi ekranında tüketilen yakıtın litre cinsinden verileri de görüntülenebilmeliydi.

Bence doğru yoldasınız. Zira bana göre bu bir güncelleme konusu değil. İki tip ekran var Türkiye'ye gelen araçlarda bu ekran tipi gelmiş nedendir bilinmez.

Benim bildiğim kadarıyla yurtdışında Hatchback modellerde de kombine ekran var. Bir ihtimal bizim araçlarda kullanılan bilgi sistemi tamamen farklı ve kombine ekranın bilgi sistemi ile uyuşmuyor olabilir. İşte bu durumda yapacak bir şey olmayabilir.

Ustanızdan gelecek haberi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir de bu tip yol bilgisayarı var J kasada. Şükür edelim böyle bir şey değil.

p1150669.jpg

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Üstad benim bildiğim kadarıyla da 2 ekran tipi var. birisi bizlerde mevcut olan. diğeri de sizin paylaştığınız fotoğraftaki küçük ekran. kullanma kılavuzunda ise iki farklı yazılımdan bahsediliyor. birincisi bizdeki araç yol bilgisayarı diğeri de kombine araç yol bilgisayarı. yalnız şu var ki bu kombine araç bilgi ekranı bizim kullanma kılavuzlarında da geçiyor. Ben her halukarda bu görüntülerin bizim ekranlarda da olabileceğini düşünüyorum fakat bunu yurtdışına iletebilecek konuyu anlatabilecek istekte ve şevkte servis ustası bulmak lazım. umarım benim konuştuğum elektronik ustası da en kısa zamanda dönüş yapar.

Keşke Tarık bey de ilgili mercilerle detaylı olarak görüşebilse bu mevzuyu.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

haftaya servisteyim muhtemelen.soracam bu işi.güncelleme gelmemişse de getittirelim.bu nedir abi altı üstü bir güncelleme.yazılımını illa biz mi yazalım.kuzenim astra J hb icin servise sormuş böyle bir güncelleme yok demiş.sedanı sormayı unutmuş.sedanda varsa hbde de olmalı zaten.yani her türlü araçlarımızda kullanışlı yol bilgisayarı olmalı.şu anki haliyle pek kullanışlı değil diğerine göre..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:

Teşekkürler detaylı araştırma için
Umarım böyle bir güncellemeyi uygulatabiliriz, biz isteyeceğiz ki onlar da yapsın değil mi :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Bence doğru yoldasınız. Zira bana göre bu bir güncelleme konusu değil. İki tip ekran var Türkiye'ye gelen araçlarda bu ekran tipi gelmiş nedendir bilinmez.

Benim bildiğim kadarıyla yurtdışında Hatchback modellerde de kombine ekran var. Bir ihtimal bizim araçlarda kullanılan bilgi sistemi tamamen farklı ve kombine ekranın bilgi sistemi ile uyuşmuyor olabilir. İşte bu durumda yapacak bir şey olmayabilir.

Ustanızdan gelecek haberi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir de bu tip yol bilgisayarı var J kasada. Şükür edelim böyle bir şey değil.

p1150669.jpg
bu ne abi dijital saat takıp vermişler :D :D

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar güncelleme olayı değil.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
bu ne abi dijital saat takıp vermişler :D :D

Geçen gün bir konuda bahsi geçmişti. yurt dışı ve Türkiye donanımları çok farklı. Bu gavurları anlamak mümkün değil, doğru dürüst gösterge paneli bile olmayan araçta start&stop teknolojisi var. buyur burdan yak  cooll

p1150669.jpg

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Basene uygun koltuk vs vs..  ::)

Bu örnek için özellikle benden alıntı yapmak ayıp oluyor biraz. ((:)