Astra rölanti hakkında yardım istiyorum

togay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2 ay önce 2000 model astra aldım hava filtresi,benzin filtresi değiştirdim daha sonra rölanti düştü ve motor sarsıntılı çalıştı.Bilgisayarda ayarladılar şimdi de araç rölantideyken motor devir saati aşağı yukarı oynuyor (çok az) sarsıntı yok bütün astraların böyle olduğunu söylediler ama sizce nedir?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bi ara açık hava filitresi kullanıyodum bir süre sonra ibre aşağı yukarı gezinmeye başladı orjinal filitreye döndüm debimetreyi temizlettim düzeldi bi dene istersen

zek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yıllar Astra kullandım, böyle birşeyle hiç karşılaşmadım.

togay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede böyle b ir şey olmaması lazım zannedersem beyaz güvercinin dediği gibi hava filtresinden

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zannedersem sizkiyle aynı motoru paylaşıyorum bende titreme dahil hiç bir şikayet yok ama devir saati rölantide çok bendede uynuyor. bu güne kadar hiç bir yerede göstermedim.

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isı müşürünü değiştirin düzelecektir. Aynı problem bende daha büyük şekilde vardı,araba yürürken stop ediyordu ayda 1 kez,ısı müşürünü değiştirdim rölantim sabit ve sağlıklı oldu. Isı müşüründen kaynaklandığını düşünüyorum sorununuzun.

Bu arada konu ile alakasız ama, Togay, forumda hemşerime rastlamak çok güzel bi duygu oldu :) Bende Yalovalı yım..

İyi forumlar.

togay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isı müşürünü değiştirin düzelecektir. Aynı problem bende daha büyük şekilde vardı,araba yürürken stop ediyordu ayda 1 kez,ısı müşürünü değiştirdim rölantim sabit ve sağlıklı oldu. Isı müşüründen kaynaklandığını düşünüyorum sorununuzun.

Bu arada konu ile alakasız ama, Togay, forumda hemşerime rastlamak çok güzel bi duygu oldu :) Bende Yalovalı yım..

İyi forumlar.
memnun oldum

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim eski aracım astra cd idi onda da aynı şekilde oluyordu devir rolatideyken 1000 devirin altına çıkıp iniyordu, araç tam stop edecek gibi oluyordu sonra kendiliğinden gaz veriyordu sanki birisi oynuyormuş gibiydi. boğaz kelebeğini serviste temizlettirdim sorun ortadan kalktı. paylaşmak istedim...

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun bir çok farklı nedeni olablir en güzeli bi servise gidip baktırmak yoksa adama kafayı yedirtir o rolantinin oynaklığı