Astra j

Cemocan1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zahmet edip cevap yazan, ilgilenen herkese teşekkür ederim. Her yorumdan bir şey öğrendim. Aracımın periyodik bakımını yaptırdım 3 gün önce. Yağı da değişti yani. Bakımı yaptırdığım günden beri yani 3 gündür o sesi hiç çıkarmadı. Tesadüf de olabilir tabi ama ses kesildi. Eskiden günde en az 3 kez çıkardı ses. Bu arada yağ değişeli tam 9823 km olmuştu. Umarım bir daha ses yapmaz ama yapsa da yapmasa da servise götüreceğim. Bu ara elim dar olduğu için erteledim. İşime yürüyerek gittiğim için de hafta içi neredeyse hiç çalışmıyor araç. Fazla km yapmadan ve sesi beklemeden halletmeye çalışacağım.

Cemocan1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafam çok karıştı. Dert etme diyen var, önemli diyen var, volan diyen var, eksantirik dişlisi diyen var,sente arızası diyen var...

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracin zincirli oldugu icin kolay kolay sente atlamaz. bunj skinti etme. Skintinin nedeni eksantirik dislileri. Bilgine

• Beğen
Tepkiler: Cemocan1983

Cemocan1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracin zincirli oldugu icin kolay kolay sente atlamaz. bunj skinti etme. Skintinin nedeni eksantirik dislileri. Bilgine
Bu ilk aracım. Pek bilgim de yok. Bu dişlilerin maliyeti ortalama nedir? Malzemeyi kendim mi alayım yoksa bir ustaya mı bırakayım aracı direk? Servise mi götürsem ustaya mı? Başında mı beklemem lazım, orijinal diye yan sanayi yahut çıkma falan takar mı?

Cemocan1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok canım sıkıldı bu duruma.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Eksantirik dislisi kronik gibi bisey sana denk gelmis diyemem.Bana sorarsan tam teshis icin durumun uygunsa yetkili servise ariza teshisini yaptir. 150 liraya yapiyolar. Parcayi kendin al ustaya degistirttir.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sesi video cekerek youtubeye ekler buraya linkini paylasirsan daha net soyleyebiliriz sorunu

Cemocan1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüntüleme: https://youtu.be/L2LsDAracdk

Ses bu şekilde. Bazen ilk ses gelip sonra normale dönüyor bazen ilk ses ile birlikte tır tır tır bir kaç dakika devam edip normale dönüyor.

kadsamuy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhammed Zengin 6 ay önce
Bende servise götürdüm aracı aynı sıkıntıdan dolayı, servis beni sıfır astraya bindirdi marşa bas dedi ve aynı ses çıktı. Bu aracın normal sesiymiş öyle dediler. Sadece 1 yere sormadım. Tekirdağ Çorlu İnan oto, Trabzon vardallar ve Ankara beyaz Opel yetkili servisleri aynısını söylediler. Bende de 1.6 136 lık 2014 sedan var. Sıkıntı yok diyorlar. Ama özel servise götürünce bi bahane bulup o sesi arızaymış gibi gösterip yapalım diyorlar. Şakın inanmayın onlara
Daha az göster

Youtube da video nun altına bir arkadaş yorum yapmış

Benim araçta ilk video daki gibi ses yapıyor
araç 40 binde 10 binde aldım
aldığım günden beri ses yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: Cemocan1983