Astra j

Cemocan1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Foruma yeni üye oldum. 2016 dizel otomatik sedan astra aracım var. Son birkaç aydır aracı çalıştırırken bazen tırrrrtt şeklinde bir ses çıkarıyor. Bir usta yağ itecekleri değişmeli dedi. Servise götürdüm ses çıkmadı bir türlü. Triger kayışı olabilir dedi ama sesi duyamadan tahmin yaptı. Bugün de bayram tatilinden dönerken motor arıza lambası yandı. Mahalledeki ustaya götürdüm, bilgisayara taktı. Turbo valf takılı kalmış diye bir uyarı çıktı. Uyarıyı silip ışığı söndürdü, tekrar yanarsa getir dedi. Bu şekilde bin dedi. Bu ışığın çalıştırırken gelen ses ile bir ilgisi var mıdır? Yağ itecekleri acele birşey mi hemen değiştirmeli miyim? İlk aracım pek anlamıyorum motordan. Masrafı çok mudur? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Cemocan1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 48 binde.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam aramıza hoşgeldiniz. 48 bin km civarında subap iticilerinde sorun olacağını sanmıyorum. Ustaların yağ iticisi diye subap iticisinden bahsettiklerini düşünüyorum. Müsait zamanınızda bizimle ses paylaşabilirmisiniz veya video.

Cemocan1983

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aramıza hoşgeldiniz. 48 bin km civarında subap iticilerinde sorun olacağını sanmıyorum. Ustaların yağ iticisi diye subap iticisinden bahsettiklerini düşünüyorum. Müsait zamanınızda bizimle ses paylaşabilirmisiniz veya video.

Ses her zaman çıkmıyor. Her çalıştırdığımda kayıt yapacağım denk getirip paylaşacağım. Çok teşekkür ederim.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ses volanttan geliyo daha once bi arkadasa bu sorundan bahsetmistim volant sorunu diye yazarsaniz ses aynimi bakin bi

• Beğen
Tepkiler: Cemocan1983

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aractan rolantideyken traktir gibi ses geliyorsa iticilerinde skinti vardir, araci sogukken calistirdigin anda 1 2 sn lik bi tirt sesi geliyorsa eksantirik dislisi, arac rolantide calisirken ara ara tirt sesi geliyir ve isinana kadar devam ediyosa volantta skinti vardir

• Beğen
Tepkiler: mertk

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aractan rolantideyken traktir gibi ses geliyorsa iticilerinde skinti vardir, araci sogukken calistirdigin anda 1 2 sn lik bi tirt sesi geliyorsa eksantirik dislisi, arac rolantide calisirken ara ara tirt sesi geliyir ve isinana kadar devam ediyosa volantta skinti vardir
Benim de aracımda sabahları ilk marşta her zaman olmamak kaydıyla özellikle soğuk motorda 1-2 sn tırttt sesi geliyor. Egzantrik dişlisi mi arızalı? :( İdare etmez mi böyle?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ufak bir bilgi veriyim sen hayalet, eksantirik dislisi dedigin sey eksantirik mili yani kam miline bagli biri dislidir. Kam mili dedigimiz sey subaplarin acilip ve kapanma zamanini ayarlar. yani subaplari acip kapatir. Kam mili dislisi krank mili dislisi ile ayni kayisin icindedir. krank milinin 2 tur hareketi kam milini 1 tur hareket ettirir. Disli siyirirsa veya 2 tura 1 tur kurali bozukursa, bizim tabirimizle aracin sente ayari bozulur. ozaman subap zamanlamasi bozulur. Aracin cekisi duser arac gitmemeye baslar, subaplar bukulme meydana gelebilir,yanlis zamanda ateslenen pistonlar nedeniyle krank milinin kirilmasina neden olabilir tabi bunlar olursa hasarin boyutunu maliyetini siz dusunun