Astra J Sorunlar

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Sorunlar

BRKCDTI link' Alıntı:
Arkadaşlar ben bu bahsettiğiniz "lok lok" sesinin ne olduğunu anlamadım. Nedir tam olarak? Nereden geliyor?

Geçenlerde benim arabada da B sütunu üzerindeki emniyet kemeri bağlantısından sesler gelmeye başladı, cızır cızır.
Yavaş yavaş benim araç da değişik sesler yapmaya başlayacak anlaşılan, hani ne tür sesler nereden geliyor bileyim de ona göre daha dikkatli dinlerim aracı  :)
Rüzgar sesine zaten alıştım, çok da rahatsız olmuyorum açıkçası ama başka seslere tahammül edemem.  general_non_non

biz buna  araç kendini bulmaya başlıyor diyoruz :)  
lok lok sesleri kaliperden gelen ses, bozuk yollarda arka taraftan gelir bu ses....  gres yağı sürülür  o ses bir süre kesilir ve malum ses bir süre sonra tekrar başlar gelmeye :)
ama inadım inat o yağı bulup sürdürücem daha bizim servise gelmemiş ama sipariş edilcekmiş

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizimki aralıktan beri geliyo,ne yağmış umarım beklediğimize deger ve sorunumuz çözülür...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Oturduğum sitede komşum sıfır BMW 3.20 almıştı. 1 hafta sonra tüm camlarına şunu yapıştırdı :)

Fotoğrafını çekmiştim bulmaya çalışayım :) Dikkatli bakarsanız arka camda da mevcut. Sol tarafta da...

0304070738.jpg

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aradım numarayı çok hanımefendi bir genç bayan çıktı.  bu numara bana ait ama  BMW bana ait değil dedi. :)    yani numara fakemiş.  bir kaçyıldır bu olay varmış ve  sürekli  aynı sebeple telefon geliyormuş.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

avukatakın link' Alıntı:
ben aradım numarayı çok hanımefendi bir genç bayan çıktı.   bu numara bana ait ama  BMW bana ait değil dedi. :)    yani numara fakemiş.  bir kaçyıldır bu olay varmış ve  sürekli  aynı sebeple telefon geliyormuş.

Sn. Avukatakın,

Arıza nedenini merak ediyorsanız Ataköy 8. Kısım'da araç sahibi ile göreşebilirseniz tabi hala orada oturuyorsa (2007 yılına ait bir fotoğraf) :)

Hatta tam tarih vereyim 04.03.2007

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
ben aradım numarayı çok hanımefendi bir genç bayan çıktı.  bu numara bana ait ama  BMW bana ait değil dedi. :)    yani numara fakemiş.  bir kaçyıldır bu olay varmış ve  sürekli  aynı sebeple telefon geliyormuş.

:D amma meraklıymışsınız

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=avukatakın link=topic=533.msg14480#msg14480 date=1299846319]

:D amma meraklıymışsınız
[/quote]
yani gelde şimdi bu olayın geyiğini yapma ama yapmıycam işte..

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

exelans link' Alıntı:
ևAğlar dostum baya dertliymişsin;
dinle bak:
aaraç ankarada termostat arızası verdi 2. ayda 1 ay ankarada kaldı biz bşindik uçağa geldik:(
sonra sol yolcu bölmesinden su aldı. arka stop lambasından su aldı, motordan tıkırtılar geliyordu depo havalandırma valfi değişti, klima kapakları ön konsol sökülüp yağlandı, ön cama taş yedim ön cam değişti, motor soğutma kabı değişti, 2. vitese geçişte zorlanıyordu neyse artık adı bir alet takıldı, laiperler ses yapıyordu nasıl bir işlem yaptıklarını hala tam bilmiyorum, ama şu ara ses yine var, arada gıy gıy bir ses geliyor motordan kayış sesine benzetiyorum.
tüm bunlara rağmen bu aracı seviyorum. daha öncede araç kullandım. hepsinde ufak tefek sorunlar oluyor sonuçta insan yapısı bir makine
emin ol mercedes bmw diyorlar onlardaki sorunları bir okusan, kaç kişi sıfır aldığı aracından şikayet yazmış, bence yazdığımız herşey ufak tefek sorunlar ve garantinin de amacı bu bu sorunları müşteriye zarar vermeden gidermek. İlk opelim ama bu aracı seviyorum. bi 5 sene bincem sıkıntı olmazsa:)
seni az çok anlıyorum bir yarısı kadar benımde bahsettiğin sorunlar oldu.h kasa astra aracımı 4 sene boyunca perıyodık bakımları dışında servise gitmediğimden dolayı bu araçtanda beklentilerim yüksek olmuştu.ve garantisi bittikten sonra   bu kadar sıkıntı yaşarsam masrafların altından kalkacağımı sanmıyorum.şu an sorunları kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz sözüyle bağdaşdırarak halletmeye çalışıyoruz.parca beklememiş 1 ayım olmadı(termostat değişimi 2 ay müşürler için 2-3 ay kaliper yağı için 3 ay gibi)zaman bekliyorum.sadece servisteki ılgili arkadasın desteğiyle moral buluyorum.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

ya sizden bu kadar sikayet duymak cok uzucu... ozellikle aracınızı satma planınız..... insallah biz yeni" yeniastra" kullanıcıları bu kadar sorun yaşamayız... gecmis olsun tekrar