Astra J Sorunlar

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün ilk defa arabayı servise soktum arka lambaların buğulanması nedeniyle. tahliye kanallarını temizlediler tekrar buğu yapıp yapmadığına bakacaklar. herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadım

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalipler için tornacıda yapılan işlem geçıci bir süreliğine kesiyo. kesin çözüm değil.yurt dışından gm tarafından hazırlanan bir sıvı ocak şubat ayı içerisinde(hala gelmedi bekliyorum)servislere yollanıp uygulanmaya başlanıcakmış.ustanın söylediği o sıvı boşluk yapan yere(lok lok)boşluğa uygulanıyomuş,öyle bir sıvıymişki o orada donup kalıyor ve ordaki boşluğu birdaha boşalmamak üzere dolduruyomuş söylenen bu.bende o sıvıyı beklıyorum bir işlem yaptırmadım lok lok sesine okadar alıştımki yapılırda bir daha ses gelmezde yokluğunu ararım diyede korkuyorum!!! 023hm

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağlar 52 link' Alıntı:
Kalipler için tornacıda yapılan işlem geçıci bir süreliğine kesiyo. kesin çözüm değil.yurt dışından gm tarafından hazırlanan bir sıvı ocak şubat ayı içerisinde(hala gelmedi bekliyorum)servislere yollanıp uygulanmaya başlanıcakmış.ustanın söylediği o sıvı boşluk yapan yere(lok lok)boşluğa uygulanıyomuş,öyle bir sıvıymişki o orada donup kalıyor ve ordaki boşluğu birdaha boşalmamak üzere dolduruyomuş söylenen bu.bende o sıvıyı beklıyorum bir işlem yaptırmadım lok lok sesine okadar alıştımki yapılırda bir daha ses gelmezde yokluğunu ararım diyede korkuyorum!!! 023hm
:)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağlar 52 link' Alıntı:
Sayın Çağlar52,

Bu sıvıdan servisler mi bahsetti size,yoksa başka bir forumdan mı duyum aldınız? Çünkü aynı seslerden dolayı ben de servise gittim ancak bana böyle bir sıvının geleceğinden hiç bahsedilmedi..

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ORDU OPEL ATEŞ YAHYA USTA TARAFINDAN VERİLEN BİLGİDİR...2336030.yukarıda bahsettiğim gibi bir bilgi verildi...

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben bu bahsettiğiniz "lok lok" sesinin ne olduğunu anlamadım. Nedir tam olarak? Nereden geliyor?

Geçenlerde benim arabada da B sütunu üzerindeki emniyet kemeri bağlantısından sesler gelmeye başladı, cızır cızır.
Yavaş yavaş benim araç da değişik sesler yapmaya başlayacak anlaşılan, hani ne tür sesler nereden geliyor bileyim de ona göre daha dikkatli dinlerim aracı  :)
Rüzgar sesine zaten alıştım, çok da rahatsız olmuyorum açıkçası ama başka seslere tahammül edemem.  general_non_non

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRKCDTI link' Alıntı:
Arkadaşlar ben bu bahsettiğiniz "lok lok" sesinin ne olduğunu anlamadım. Nedir tam olarak? Nereden geliyor?
Kasislere girdiğiniz zaman alttakımlardan gelen bir ses. Frene basılıyken ise gelmiyor. Zamanla oluşmaya başlıyor. Emin değilim ama fren balatası azaltıkça ses artıyor sanki. Ben de yok diye seviniyordum fakat 10.000 km civarında başladı maalesef. Çözümü olmayan bir probleme benziyor. Aynı durum Cruzede de var.

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Heyecanla sesin bende de başlamasını bekliyorum o zaman, diyecek birşey yok  walll
Benim şu ana kadar farkettiğim, araç km yaptıkça (henüz 3000km) süspansiyon sistemi sanki daha gürültülü çalışmaya başladı, ilk aldığımda ne kadar sessiz bu süspansiyonlar dediğimi hatırlıyorum. Belki de psikolojiktir deyip önemsemyorum şimdilik.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
goxb link' Alıntı:
[quote author=BRKCDTI link=topic=302.msg4356#msg4356 date=1296839064]
Kasislere girdiğiniz zaman alttakımlardan gelen bir ses. Frene basılıyken ise gelmiyor. Zamanla oluşmaya başlıyor. Emin değilim ama fren balatası azaltıkça ses artıyor sanki. Ben de yok diye seviniyordum fakat 10.000 km civarında başladı maalesef. Çözümü olmayan bir probleme benziyor. Aynı durum Cruzede de var.
[/quote]
sorun neden kaynaklanıyor acaba?

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağlar Bey daha iyi izah eder ben yorum yaparsam kafadan atmış olurum. Ankara Opis servisine söyledim sesleri, ön amörtisörleri değiştirdiler garantiden şaka gibi. Ses 1 hafta sonra tekrar başladı.