Astra J Ses Düzeyi

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Astra J Ses Düzeyi

locke link' Alıntı:
Ayrıca o ürünler aracın sistemine bağlı değil,  yani klima, ayarlar vs devre dışı kalıyor..

yok öyle birşey.. devre dışı kalmıyor... aracın tüm kumandalarını görsel olarak ekranda görebiliyorsunuz...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wings35 link' Alıntı:
yok öyle birşey.. devre dışı kalmıyor... aracın tüm kumandalarını görsel olarak ekranda görebiliyorsunuz...

Evet CD500 deki kadar şık değil ancak tüm kumanda grubu Cyclone da da görüntüleniyor.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Ses Düzeyi

sn. locke

Aux bağlantısında bağladığınız cihazın sesini açarsanız cd-radyo gibi ses çıkışı alabilirsiniz. En azından bendeki sistem bu şekilde. Hatta bağladığınız cihazın ses çıkış kalitesine göre radyo ve cd den daha temiz sesi bile alabiliyorsunuz.

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Ses Düzeyi

wings35 link' Alıntı:

Tolga KARACA link' Alıntı:
Evet CD500 deki kadar şık değil ancak tüm kumanda grubu Cyclone da da görüntüleniyor.

hmm bunu fark etmemiştim. kusura bakmayın arkadaşlar. forumda çok ayrıntı konuşulmuş, bir kısmını okuma imkanım oldu ancak nedense aklımda sanki aracın kendi
fonksiyonları (klima veya araç ayarları vs.) hani tabiki devre dışı değil ama orjinal ekrandaki gibi ekrana taşınamıyor olması idi.

eketen link' Alıntı:
sn. locke

Aux bağlantısında bağladığınız cihazın sesini açarsanız cd-radyo gibi ses çıkışı alabilirsiniz. En azından bendeki sistem bu şekilde. Hatta bağladığınız cihazın ses çıkış kalitesine göre radyo ve cd den daha temiz sesi bile alabiliyorsunuz.

sn. eketen,

dediğinizi yapmama rağmen bende düşük kalıyor açıkçası. Telefon örneğinde mesela kesin söyleyebilirim ki kulaklık çıkışını stereo jack ile bağladığım zaman (3 kutuplu) telefonun sesini bir kere sonuna kadar açıyorum. yoksa zaten hiç bir şey duyulmuyor desem yeridir.
sonra aracın sesini de yarıdan fazla yükseltmem gerekiyor. hani  benim kulaklar iyi duymuyor diyecem ama radyo ve cd iyi geliyor hani :)
önceleri USB iyi sonuç vermediği zaman kayıt kötüdür diyerek üzerinde durmamıştım. ama tel.. denemesi...
yarın tekrar deneyecem ama şimdi kafama takıldı doğrusu.

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet arkadaslar,
sabah oturdum bilimsel bir calisma yaptim. Elimdeki araclarin izin verdigi olcude

Test sirasinda kullanilan araclar:
* CD400 Astra J stok ses sistemi.
* iki tarafi 3 kutuplu stereo kulaklik jack 1m
* galaxy s3 cep telefonu
* BoneyM best of audio CD

Test sirasinda cep telefonunda Soundmeter programi ile telefonu vites kolu uzerinde mikrofon engellenmeyecek sekilde yonu asagi bakarak olcum yapildi.
Cd de boneym best of takili idi. Kayit fena degil ve referans olarak kullandim.
Usb de 4gb lik mp3 kutuphanem var.
Aux'tan da cep bagli ve cep radyo ve cep mp3 oynattim.

Once radyo kullanildi ve powerfm ve metrofm de muzik caldigi anlarda yaklasik ayni tarzda muziklerde volume 80db gorene kadar artirildi. Asagidaki sonuclar icin birkac ayni turde parca calinarak denendi. Bob Marley parcalari gibi.
En kolayi zaten cd400 radyo ve cep telefonu radyosu oldu cunku ayni parcayi iki farkli kaynaktan dinlemis olduk.
Ayrica cepten (aux) radyo calmak yerine mp3 de caldim ancak ses duzeyi ayni cikti.

80 desibel icin
Radyo 25 (Not: ses cok canli baslar guclu)
Cd 30 (Not: ses cok canli baslar normal ve daha dogal)
Usb 34-40 (Not: ses kalitesi orta duzeyde. Hacim zayif-orta arasi)
Aux 45 (Not: bas zayif ve ses kalitesi de zayif)

Goruldugu uzere kazanc farklari az degil. Cd cok kullanmiyorum. Ancak usb ve radyo cok kullaniyorum. Farki da hep duyuyorum.
Hele bazen oglanin veya esimin telefonunda olan bir parcayi dinleyelim dedigimiz zaman neredeyse sonuna kadar acmak zorunda kaliyoruz ki o da keyif vermiyor cunku sesteki hacim ve doygunluk ses acsaniz bile gelmiyor.
Sanki polarizasyon hatasi yapilmis hoparlorler gibi oluyor.

Saygilar :)