Astra J Ses Düzeyi

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HaKaN link' Alıntı:
ben radyoda 30 dan sonra aç***ıyorum çok sesli oluyor
ancak video ya da mp3 lerde son ses açılabiliyor belki de video ses kalitesi düşüktür

ancak servis cyclone a ses yükseltme programı yükledik dedi, sanki daha önce daha iyiydi gibime geldi

bende de aynı durum söz konusu

yaklaşık olarak radyoda 10 seviyesinde aldığım sesi, cd/dvd mp3 te 30larda alabiliyorum

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Ses Düzeyi

erdem link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=57.msg259#msg259 date=1293597439]
ben radyoda 30 dan sonra açamıyorum çok sesli oluyor
ancak video ya da mp3 lerde son ses açılabiliyor belki de video ses kalitesi düşüktür

ancak servis cyclone a ses yükseltme programı yükledik dedi, sanki daha önce daha iyiydi gibime geldi

bende de aynı durum söz konusu

yaklaşık olarak radyoda 10 seviyesinde aldığım sesi, cd/dvd mp3 te 30larda alabiliyorum
[/quote]

hakan bey bu sorunu sanırım çözdüm.

cd/dvd ekranında yada tv ekranındayken ekrana bir kez dokununca ekranın üst ortasında    < OSD >   şeklinde bir menü beliriyor (monitörlerdeki ayar menüsü gibi).  OSD  yazısı üzerine her basışta ekranın alt kısmındaki başlık değişiyor. başlıklar: kontras, parlaklık, main volume ve telephone volume şeklinde.  başlığın altında bir skala var. bütün ayarlarda skala tam ortada yani '30' değerinde. main volume ayarına geldiğinizde ekranın üst ortasında bulunan OSD nin yanındaki  >  artı butonuna bastığınızda ses ayarını yükseltebiliyorsunuz. aynı şekilde telefon sesini de yükseltin. ben ses seviyesini 50'ye ayarladım ve şu anda cd/dvd, mp3 ve telefonun ses seviyesi fm radyo ile eş değerde.

böylelikle sesin az çıkmasının nedeni bir arızadan yada sistemin ses kalitesinin düşük olmasından değil ayarların tam olarak yapılmadığından kaynaklandığı anlaşılıyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Astra J Ses Düzeyi

Konuyu ses sistemlerine taşıyıp mesajlarınızı birleştirdim Erdem Bey

Bu ayara ben daha önce hiç dek gelmemiştim, telefon, radyo, mp3 ve video sesleri arasında ses farkı bende de mevcut tu ve mp3 ten radyoya geçtiğimde aşırı bir yüksek ses çıkmakta idi.
Bu bahsettiğiniz ayarı ben de yarın deneyip, değişmeyi burda aktarıcam
Çok Teşekkürler :)

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Konuyu ses sistemlerine taşıyıp mesajlarınızı birleştirdim Erdem Bey

Bu ayara ben daha önce hiç dek gelmemiştim, telefon, radyo, mp3 ve video sesleri arasında ses farkı bende de mevcut tu ve mp3 ten radyoya geçtiğimde aşırı bir yüksek ses çıkmakta idi.
Bu bahsettiğiniz ayarı ben de yarın deneyip, değişmeyi burda aktarıcam
Çok Teşekkürler :)

bu durum benide çok rahatsız ediyordu çünkü arada çok fazla ses farkı vardı ve birden radyoya geçince tabiri caizse şok etkisi yapıyordu :) şimdi bu sorun ortadan kalktı

yardımcı olabildiysem sevindim

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakan bey bakabildiniz mi

sizde de aynı menü ve ayarlar mevcut mu? sorununuz çözüldü mü?

S

SuhAstraJ

Bilgi Girilmemiş

Astra J'nin hopörlörleri bizim 98 model Vectra ile aynıydı modeli. Neden acaba bu konuda hiç yenilik yapmadı opel kaç yıl geçti aradan. Ses sistemini iyileştirmek adına hiç birşey yapamıyoruz. :(

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erdem bey dediğiniz ayarlara bakım ancak
bende kontras, parlaklık varken main volume ve telefon ses ayarları yok
sanırım yazılımı yüklenmemiş, bunu izmirdeki ses sistemi bayisine soracağım bu ay içerisinde
tşkler tekrardan bilgilendirme için

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bu konuyu bu hafta sonu istanbuldaki ses sistemi bayisine sordum. ses seviyesindeki sorunu bu şekilde çözdüğümü söyledim. onlarda bana bu zaten sorun değildi yapmanız gereken ayarları yapmışsınız dedi. belki sizin yazılım farklı olabilir

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakan bey bahsettiğim menü şu şekilde:

grnt039v.jpg

adecmonur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracın sesi de aynı düzeyde idi ve şimdi sizin dediğiniz gibi çözdüm ama şimdi ses sanki biraz cızırtı ve dağınık gibi geliyor net değil bir  sorunum ise tv izleyemiyorum adana gibi bir yerde çekmiyor mu yoksa arıza olabilir mi ya da ne yapmam gerekiyor.  teşekkür ler kafam daki kısık olan sesdi şimdi eskisine bakarak mukemmel ama bir de sesdeki dağınıklığı çözersek mukemmel olacak (TV VE  DAğINIK SES D֜ZELİR Mİ)