Astra J Rüzgar Sesi

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Rüzgar Sesi

Servis kapı ayarı yaptı her araçta var bu diyor H kasalarda çok J lerde yoktu ilk siz geldiniz diyor eskişehirdekiler sağır demekki duymuyor sesi yada siz bilmiyorsunuz dedim ses düzeyinde biraz iyileşme oldu ama çokda bi fark yok açıkçası..
bu arada arkadaşada katılıyorum makyajlı kasa sadece boya süs güzeli oldu hiç bir iyileştirme bi güzel direksiyonumuz var gerisi boş

HolyDiver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçenlerde İstanbulda kuzenimin düğününden dönerken bir ara 150-160a çıktım, arka koltukta oturan annem noluyor bu cuv cuv sesler ne dedi, diğer arabamız 2004 model astra g hb, annemin öle bişey dediğini hiç duymadım o arabada :))))

talha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yan aynalarımızdan malesef ruzgar sesı gelıyor ınkar eden arkadaslar ust sınıf araclara bınsınler farkı gorurler ama cok sukur arkadasım sıfır 2013 cıvıc aldı ruzgarsesı yol sesı ne ararsan var sukrettım bızım sese :)

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Bahsedilen ses her araçta gayet normal olan, hız yükseldikçe gelen rüzgar sesi değil.

Ters rüzgar estiğinde 80-90km/s hızda dahi gelebilen anormal bir rüzgar sesi. Her zaman gelmiyor bende. Hatta 180 - 190 gibi hızlarda aracın doğal olarak yarattığı rüzgar sesi içinde kayboluyor ve bu yüksek süratlerde araçlarımız toplam gürültüde nerdeyse bütün rakiplerinden de sessiz!

Araçların fitil sistemleri çok iyi. Sesin nedeni aerodinamik bir sıkıntı. Ben bugüne kadar hep kaba ayna tasarımının hava akımında yırtık yarattığını düşünüyordum, fakat forumda üzerine yoğunlaşılan şekilde davlumbaz içinden çamurluk arkasına girip buradan ön kapı alnına vuran bir rüzgar akımıda olabilir. Eğer böyle ise bu alana köpük sıkmak sorunu çözecektir. Ancak köpük çok nalet bişidir, kururken genleşir. Fazla sıkarsanız, çamurluk sacını dışarı şişirme durumu olabilir.

Aklımın almadığı Opel 115 senedir otomobil üretiyor. Ellerinde afederseniz hayvani aerodinamik bilgisayar programları ve hava tünelleri var. Bu hatalara nasıl düşüyorlar. Hadi düştüler, makyajlı kasalarda nasıl düzeltmezler. Zaten makyaj sadece  makyaj oldu, hiçbir teknik iyileşme yok, ki bir çok ufak sıkıntı var araçta...

Köpük sıkmak yerine starfor konulabilir, 2009 model Audi a6 ya baktım, kalıp kalıp aralıksız siyah staforla doldurmuşlar.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

talha link' Alıntı:
yan aynalarımızdan malesef ruzgar sesı gelıyor ınkar eden arkadaslar ust sınıf araclara bınsınler farkı gorurler ama cok sukur arkadasım sıfır 2013 cıvıc aldı ruzgarsesı yol sesı ne ararsan var sukrettım bızım sese :)
yeni abim aldı civic. Arabayı denemek icin bindim. Disarinin butun sesi arabada. :D

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

grkng link' Alıntı:
poliüretan köpüğün ne kadar genleşeceğini ayarlayabilecekmisiniz ? ayarı az gelirse randıman vermez fazla gelirse iyi ihtimalle davlumbazı kötü ihtimal çamurluğu şişirme ihtimali olur bence
bu sunger sadece dizellerde var motor sesini azaltamk için sanırım benzinlide yoktu benim gene o ruzgar sesi var :D

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabamın Sol sürücü kapısının direğinden bir zırıltı geliyor fakat ne olduğunu bilmemekle birlikte beni deli ediyor  31agryyy artık ön konsolun tıkırtısını falan geçtim rüzgar sesi de müzik le gidiyor bu ses kulağımın dibinde beni ayar etti sol kapı direği kemerin çıktığı yer Airbag yazan yerden geliyor gibi  032questn

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Ahmet direkten degil kadrandan geliyor bende o zirilti ama duz yolda degil bozuk yolda geliyor bende. Bugun servisi aradim bi sokup bakalim gerekirse izolasyon yapariz dediler, yarin vaktim olursa bi goturup bakitacam.