Astra J Rüzgar Sesi

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Rüzgar Sesi

ozgun88 link' Alıntı:
sorununuzu çözdüğünüze sevindim :)

aslında bu işlem yerine servis de gerdirmek daha sağlam bir iş olabilir diye düşünüyorum. bu parça zamanla yıpranabilir motor sıcaklığı ile.

bende ayna rüzgar sesi ile ilgili bir çözüm zannedip heyecan yapmıştım  :(
  Aslina bakarsaniz bu kablonun bir yere tutulu olmamasi garip arkaya dogru bayagi bosta duruyor.benim yaptigim izalasyon araya sikisti oynamiyor.birde motorun sicakligi orayi pek etkilemez.ayna olayini ben bilmiyorum.bende bir sorun yok  Opel bazi seyleri cok acemice yapmis orda bir kaucuk var kablonun ustunde O neya oyuncak gibi birsey koymuslar dikkatinizi cektimi bilmiyorum

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Rüzgar Sesi

copcu06 link' Alıntı:
  Aslina bakarsaniz bu kablonun bir yere tutulu olmamasi garip arkaya dogru bayagi bosta duruyor.benim yaptigim izalasyon araya sikisti oynamiyor.birde motorun sicakligi orayi pek etkilemez.ayna olayini ben bilmiyorum.bende bir sorun yok  Opel bazi seyleri cok acemice yapmis orda bir kaucuk var kablonun ustunde O neya oyuncak gibi birsey koymuslar dikkatinizi cektimi bilmiyorum
Aynen öyle, bazen şaşıp kalıyorum bunu nasıl yapmışlar, hangi kafayla yapmışlar diye. Ama bazı noktalarda varki vay be helal olsun diyorum. ևelişkilerle dolu bir araba vesselam.

tom wong

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J Rüzgar Sesi

Eski aracım D sınıfı olduğu için(Laguna) astra ya geçtikten sonra ses izolasyonu zayıflığı beni çok rahatsız etti.Ben rüzgar sesinin kötü cam fitili tasarımından kaynaklandığını düşünüyorum.Tesa nın ev kapı ve pencere aralıklarını izole etmek için satılan silikonlu bandını(e tipi 1-3 mm) sol cam tam kapanınca üst tarafta bastığı yuvaya bir tahta dondurma çubuğu yardımıyla sıkıştırdım rüzgar ve dışardan gelen seslerde bariz azalma oldu.Ayrıca cam sarsıntı ile 1-2 mm aşağıya düşmüş olabiliyor o yüzden cam kapalı iken tekrar kapatma tuşuna basılırsa daha iyi izolasyon sağlanıyor.Kapı fitilleri kapılar hafif bir itme ile kapansın diye çok yumuşak yapılmış bu yumuşaklıktaki lastikler izolasyon için yeterli baskıyı sağlamıyor.Ses izalosyonu iyi olan araçlarda kapıları aynı şiddetle ittiğimde  kapanmadığını gördüm fitilleri ele kontrol etiğimde fitillerin daha kalın ve sert olduğunu gözlemledim( örneğin renault talisman).Yurt dışında satılan 3M in kapı fitilleri yumuşak mı sert mi ?Yurt dışından getiren var mı.?Eğer sert ise ben de getirtmeyi düşünüyorum.

Afyok

Kayıtlı Kullanıcı
49-Muş
Siteyi ziyaret et
Ben de bu rüzgar sesinden çok nefret ediyorum. Kapı fitillerini kalınlaştırdım, ek fitil yaptım, davlumbaz izolasyonu yaptım ama yine var. Çamurluk içindeki siyah parçanın sese sebep olduğunu sanmıyorum. Zaten benim araçta o köpük var ve düzgün ama yine ses var. Ben de aynalardan geldiğini düşünüyorum. Eğer öyleyse zaten bir çözümü olmaz. Bir de bir arkadaş krom çıtalardan demiş onu da bi komple bantla kapatıp deneyeceğim, son çare

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Birkaç ay once ön sağ kapı ve kısmen sağ arka kapıya yandan carptılar sonra usta ya teslım ettık. Gerı aldıgımızda sag kapının alt kısmından ses gelmeye basladı. Lastıklerını ve kapı ayarını kontrol edıyorum ama yanlıs bır nokta ya denk gelmedım fıkrı olan varsa yardımcı olursa sevınırım.