Astra J Ön Cam Yıkama Su Fiskiye Ayarı

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Astra J lerin ön cam su fiskiyesi bilindik fiskiyelerden çok farklı. Bir türlü ayar yapamadım. İnternette araştırdım ayar için özel bir aparatı varmış. Bazı arkadaşlar aşağıda resimde gördüğünüz gibi kendilerince bir aparat yapmışlar. Bu konuda bir fikri olan varmıdır.

20171022_123843.jpg IMG-20171104-WA0004.jpg IMG-20171104-WA0003.jpg

• Beğen
Tepkiler: Muratucuncu

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu konu hepimizin başının derdi malesef, ancak benim şöyle bir tespitim var eğer bu çıkış yerinde altta veya üst kısımda tıkanmalar (toz, toprak vs) varsa su ileriye veya sadeceye aşağıya atılabiliyor. Kısacası ayar yapmak yerine önce tıkanıklık varmı ona bakmak lazım eğer fıskıyeden çıkan su tek parça halinde (su tabancasıyla atılıyor gibi) çıkıyorsa sorun var demektir olması gereken sprey gibi cama püskürmesidir.

Aparatla ilgili olarak işe yaradığını birçok yerde okumuştum :)

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
O fiskiyeyi sökmesi bile sıkıntı. Plastiğini azcık zorlasam ağzı gözü yamulacak gibi duruyor. Bir an önce bu aparattan bulmam lazım.

• Beğen
Tepkiler: Muratucuncu

buraksmsk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aparattan nasıl temin edebilirim

baran1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki de berbat atıyor, sprey şeklinde ama alakasız yerlere gidiyor. Bir toplu iğne ile düzeltirim diyordum kendimce.

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Bu yazdıklarımın üzerini iki kere yetkili servise giderek ayar yaptırdım ama düzen tutturamadılar. Bizim fiskiye yine kafasına göre tavan hizasına doğru sulama yapıyor. Başka bir form sitesinde Astra H kasaların fiskiyesi ile uyumlu olduğunu H kasa fiskiyesi ile değiştirilebileceğini yazmışlardı. Canımı çok sıkarsa öyle oluyormu deneyebilirim. Yoksa da yenisi ile değiştirebilirim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@ikra71 hocam yenisini almak sorun değil ki, 6 ay sonra diğeride aynı olursa ne yapacağız.

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buradaki kireçlenmeyi azaltıcı,çözücü boyaya zarar vermeyen katkı var mı ?

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Ben sürekli antifiriz li sade su kullanıyorum. Fiskiye ağzında herhangi bir kireç izine rastlamadım. Sanki fiskiyenin ağzı bozuk gibi. Ayar tutmuyor. Daha doğrusu ayarlanmıyor. Şuan tek zararı cam ile birlikte tavanı da ıslatıyor. Şimdilik müdahale etmiyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu Şu fıskiye uçları enteresan.Her araçtada bu sıkıntı var...Bir ara kırmızı ışıkta öndeki(Vw marka) arac güya kendi camına su sıkıyor..Nerdeyse hepsi benim cama geldi..Sudan tasarruf yaptık..Sanırım zamanla sıcaktan soğuktan veya kireçlenmeden dolayı bir şekilde sapıtıyorlar..