Astra j ön cam çıtası deformasyonu

mrtasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Arabayı yıkarken püskürttükleri basınçlı su ön cam kaporta çıtalarını aşındırıyor kalıcı iz yapıyor. Astra j sahipleri bunu bilir. Deformasyonu en aza indirmek ne yapmalı, kaplama gibi bir yöntem uygulayan var mı?

Ben ne kadar yıkamacıya buraya su vurarken dikkat edin dersem de adamlar anlamıyor. Bir çözüm bulmak gerek diye düşünüyorum...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Arabayı yıkarken püskürttükleri basınçlı su ön cam kaporta çıtalarını aşındırıyor kalıcı iz yapıyor. Astra j sahipleri bunu bilir. Deformasyonu en aza indirmek ne yapmalı, kaplama gibi bir yöntem uygulayan var mı?

Ben ne kadar yıkamacıya buraya su vurarken dikkat edin dersem de adamlar anlamıyor. Bir çözüm bulmak gerek diye düşünüyorum...
,
B en tam olarak demek istediğinizi anlayamadım bir resim paylaşmanız mümkünmüdür?

mrtasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
,
B en tam olarak demek istediğinizi anlayamadım bir resim paylaşmanız mümkünmüdür?

Resimler aşağıdaki gibi:

2013-07-16_0940.png

2013-07-16_0939.png

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla murat onu oyle yapcak yıkamacıyı ben orda yere yatırır aynı sekılde yıkarım...
oyle sacma olaymı var yaa adam resmen ınadına suyu dik vurmus kesmıs plastıgı sen oraya ıstedıgnı yap o yıkamacı onuda soker sen yıkamacını degıstr bence

mrtasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla murat onu oyle yapcak yıkamacıyı ben orda yere yatırır aynı sekılde yıkarım...
oyle sacma olaymı var yaa adam resmen ınadına suyu dik vurmus kesmıs plastıgı sen oraya ıstedıgnı yap o yıkamacı onuda soker sen yıkamacını degıstr bence

İşin komik tarafı -emin değilim ama büyük olasılıkla- yetkili servise verdikten sonra arttı bunların sayısı. Arabayı satın aldığımda bir tane vardı, şimdi gördüğün üzere kaç tane var. 1.5 ayda oldu bunların tümü.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emınmısn yıkamada olduguna pekı yıkamadan cıktıgında yenı olmus oluyomu o çiziklerden?
cıdden oyleyse yıkamayı kesın değiştir oraya yapılacak en guzel sey pıano black kaplama olur ama onuda söker atar o basınc o şekılde

mrtasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emınmısn yıkamada olduguna pekı yıkamadan cıktıgında yenı olmus oluyomu o çiziklerden?
cıdden oyleyse yıkamayı kesın değiştir oraya yapılacak en guzel sey pıano black kaplama olur ama onuda söker atar o basınc o şekılde

Eminim, başka açıklaması yok zaten. Bir başka arkadaşım da aynı dertten muzdarip.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok sacma ama o parca hemen yıpranabılecek bı parca degıl kı aracın garantısı devam edıyosa gotur bı goster ama benım tek dusuncem o tazıklı suyu oraya cok yakın ve dıkıne tutugundan o sekıl yapmıs

mrtasci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste gösterdim zaten, "buna çözüm yok neden opel böyle dayanıksız parça üretmiş ben de anlamadım" dedi servis görevlisi.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok enteresan bısey gercekten ya.. en guzelı o cızıkleırn uzerıne ınce bı zımpara yapıcaksın tabı ordan sokulcek onlar daha sonra pıano black sıyah kaplama yapıcaksın uzerıne 2 kat yıkamadada dıkkat ettırceksın.