Astra 1.6 cdti ses problemi

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracımda yaklaşık 1 haftadır süregelen bir ses problemi var, aracı gaz vererek hareket ettirdiğim anda başlayan, triger zinciri sesine benzettiğim bir ses var, rölanti devrinde hissedilmiyor ancak gaza basıldıgı andan itibaren devreye giriyor ve ilk 10 dakika boyunca yüksek volume'de seyrediyor, motor ısındıktan sonra azalıyor, belki de tamamen kesiliyordur ancak işim ve evim arası 10 dk kadar sürdüğü için henüz uzun mesafedeki etkilerini bilemiyorum. İşime yakın olduğu için Opel Egem Yetkili servisle görüştüm, müsaitsem pazartesi günü sabahtan aracı bırakabileceğimi, problemi tesbit işinin birkaç gün alabileceğini belirttiler.  Araç 5.600 km civarlarında, daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu merak ediyorum, belirsizlik can sıkıcı.

21.09.2014 Güncelleme

Geçtiğimiz hafta sonunda forumumuzda da üye olan İzmir Mercanlar opel yetkili servis'te görevli güntekin bey'e mesaj atmıştım ama henüz görmedi sanırım, aracımı salı günü işyerime yakın olması sebebiyle Opel Egem yetkili servise  teslim ettim, aracı teslim alırken akşama bilgi vereceklerini söylediler ama gün içerisinde arayan olmayınca ben mesai sonuna doğru aradım, henüz arıza tesbitinin tamamlanmadığını söyleyerek ertesi gün bilgi vereceklerini söyleyip kapadılar, ertesi gün yine arayan olmayınca ben akşama doğru yine arayıp neden bilgi verilmediğini sordum, aracımın arıza tesbitinin yapıldığını sesin turbo hortumu ve onun bağlantı noktasından! geldiğini yağ kaçağı olduğunu ve gerekli parçaları temin edebilmek için bölge müdürü ile iletişim kurmaları gerektiğini söylediler, dolayısıyla araç o gün de kaldı, bir sonraki gün öğlen saatlerinde aradığımda parçanın yurt dışından geleceğini, bu bekleme süresince bana bir araç tahsis edileceğini söylediler, sizi tekrar arayacağız diyip, 2 saat sonra aradılar, ben herhangi bir araç beklerken, arayan arkadaş (aynı kişi) aracımın parça probleminin çözüldüğünü akşama aracımı teslim alabileceğimi söyledi.
Aracı teslim almaya gittiğimde bir süre bekledikten sonra servis danışmanı arkadaş buyrun aracınızı teslim edeyim diyerek beni aracın yanına götürdü, anahtarları teslim ederken problem çözüldü ama 8-9 gün sonra servise uğrayın küçük bir parça değişimi yapacağız işi garantiye almak için dedi, işim çok olduğu için üstünde durmadım, bir sorun olmaz ses problemi yok değil mi diye sordugumda hayır olmaz kesinlikle dedi. Aracı alıp çıktım, motor sıcak oldugu için ses problemi yoktu, sabah evden çıkarken aracı çalıştırdıgımda sesin karakter değiştirerek yeniden ortaya çıktıgını gördüm, Opel Egem'i arayıp aynı arkadaşla yeniden görüşerek ses probleminin devam ettiğini aktardım, bana verilen yanıt yurt dışından gelecek olan parça ile tamamen çözüme kavuşacagım oldu, ben aracı bu şekilde  kullanmak istemediğimi sesin başka bir yüzeyi aşındırır nitelikte çıktıgını ve araca zarar vermekten çekindiğimi belirttim, v kayışından başka aşınabilecek bir parça olmadıgını onun da zaten değiştirileceğini söylediler. işten çıkan bir başka arkadaşım ve denk gelen yogunluk yüzünden pazar dahil tüm hafta 12 saat çalışıyorum, araçla ilgilenebilecek vakte sahip değilim, bu durum aracımı ayıplı mal statüsüne sokar mı acaba merak ediyorum, nedense problemin beni oldukça uğraştıracagı kanaatine vardırdı beni servis.
֜stüne üstlük bir başka arkadaşım cumartesi günü Chevrolet Cruze marka aracını satmak için anlaştı ve alıcıların isteği ile ekspertiz için Mercanlar servise gitti (yazılı belge verilmiyor, sözlü ifade ediliyor) aracı tamponu sürtülmüş bir şekilde 2 saat sonra teslim etmiş ve biz yapmadık demişler, sonra tartışma ile pazartesi gününe görüşme randevusu vermişler! üstelik arkadaşımın boyalı oldugunu belirttiği yüzeylerdeki boyalı alanları bile farketmemiş ve alıcıya bilgi vermemişler.
Benim opel servislerine güvenim kesinlikle kalmadı, aşırı pahalı, bilgisiz ve ilgisizler. Bu konuda Hyundai/Citroen ve Fiat servislerini gerçekten mumla aradım. Aracımı satın alırken Alman sorunsuzluğu ve işçiliği gibi gerekçeleri kendime bahane ettim ama opel'i sevmeme rağmen pişmanlık duymaya başladım.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.6 cdti ses problemi

dizel araçlar motor ısınana dek gürültülü çalışıyorlar sonra yakıt,yağ kalitesi vb. göre ses azalıyor ama bunun dışında bir ses ise malesef bi fikrim yok bir dizel kullanıcısı olarak

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
dizel araçlar motor ısınana dek gürültülü çalışıyorlar sonra yakıt,yağ kalitesi vb. göre ses azalıyor ama bunun dışında bir ses ise malesef bi fikrim yok bir dizel kullanıcısı olarak

Yok dostum bu öyle bir gürültü değil, sanki salınımlı çalışan bir zincir gibi çıkıyor ses ve oldukça gürültülü, öyle ki yanımdan camı açık geçen araçlar bu ne sesi diye dikkatle aracı süzüyorlar.  :)

Ben talihsizimdir genelde satın aldığım ürünlerde, problemler nedense buluyor beni.

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dikis makinasi gibi bir sesmi. Bende öyle bir ses var.servis enjektorun normal sesi diyor fakat hic normal gelmedi bana birde benim araba 130binde seninki daha sifir gibi

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O taraftan gelyorsa ayni deyil  klima kompresor de olabilir.astranin hastaligi ses zimpara gibi ise klima ile ilgili

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçtiğimiz hafta sonunda forumumuzda da üye olan İzmir Mercanlar opel yetkili servis'te görevli güntekin bey'e mesaj atmıştım ama henüz görmedi sanırım, aracımı salı günü işyerime yakın olması sebebiyle Opel Egem yetkili servise  teslim ettim, aracı teslim alırken akşama bilgi vereceklerini söylediler ama gün içerisinde arayan olmayınca ben mesai sonuna doğru aradım, henüz arıza tesbitinin tamamlanmadığını söyleyerek ertesi gün bilgi vereceklerini söyleyip kapadılar, ertesi gün yine arayan olmayınca ben akşama doğru yine arayıp neden bilgi verilmediğini sordum, aracımın arıza tesbitinin yapıldığını sesin turbo hortumu ve onun bağlantı noktasından! geldiğini yağ kaçağı olduğunu ve gerekli parçaları temin edebilmek için bölge müdürü ile iletişim kurmaları gerektiğini söylediler, dolayısıyla araç o gün de kaldı, bir sonraki gün öğlen saatlerinde aradığımda parçanın yurt dışından geleceğini, bu bekleme süresince bana bir araç tahsis edileceğini söylediler, sizi tekrar arayacağız diyip, 2 saat sonra aradılar, ben herhangi bir araç beklerken, arayan arkadaş (aynı kişi) aracımın parça probleminin çözüldüğünü akşama aracımı teslim alabileceğimi söyledi.
Aracı teslim almaya gittiğimde bir süre bekledikten sonra servis danışmanı arkadaş buyrun aracınızı teslim edeyim diyerek beni aracın yanına götürdü, anahtarları teslim ederken problem çözüldü ama 8-9 gün sonra servise uğrayın küçük bir parça değişimi yapacağız işi garantiye almak için dedi, işim çok olduğu için üstünde durmadım, bir sorun olmaz ses problemi yok değil mi diye sordugumda hayır olmaz kesinlikle dedi. Aracı alıp çıktım, motor sıcak oldugu için ses problemi yoktu, sabah evden çıkarken aracı çalıştırdıgımda sesin karakter değiştirerek yeniden ortaya çıktıgını gördüm, Opel Egem'i arayıp aynı arkadaşla yeniden görüşerek ses probleminin devam ettiğini aktardım, bana verilen yanıt yurt dışından gelecek olan parça ile tamamen çözüme kavuşacagım oldu, ben aracı bu şekilde  kullanmak istemediğimi sesin başka bir yüzeyi aşındırır nitelikte çıktıgını ve araca zarar vermekten çekindiğimi belirttim, v kayışından başka aşınabilecek bir parça olmadıgını onun da zaten değiştirileceğini söylediler. işten çıkan bir başka arkadaşım ve denk gelen yogunluk yüzünden pazar dahil tüm hafta 12 saat çalışıyorum, araçla ilgilenebilecek vakte sahip değilim, bu durum aracımı ayıplı mal statüsüne sokar mı acaba merak ediyorum, nedense problemin beni oldukça uğraştıracagı kanaatine vardırdı beni servis.
֜stüne üstlük bir başka arkadaşım cumartesi günü Chevrolet Cruze marka aracını satmak için anlaştı ve alıcıların isteği ile ekspertiz için Mercanlar servise gitti (yazılı belge verilmiyor, sözlü ifade ediliyor) aracı tamponu sürtülmüş bir şekilde 2 saat sonra teslim etmiş ve biz yapmadık demişler, sonra tartışma ile pazartesi gününe görüşme randevusu vermişler! üstelik arkadaşımın boyalı oldugunu belirttiği yüzeylerdeki boyalı alanları bile farketmemiş ve alıcıya bilgi vermemişler.
Benim opel servislerine güvenim kesinlikle kalmadı, aşırı pahalı, bilgisiz ve ilgisizler. Bu konuda Hyundai/Citroen ve Fiat servislerini gerçekten mumla aradım. Aracımı satın alırken Alman sorunsuzluğu ve işçiliği gibi gerekçeleri kendime bahane ettim ama opel'i sevmeme rağmen pişmanlık duymaya başladım.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle geçmiş olsun, bende dün serviste idim vatandaşın biri aracına ekspertiz yaptırmıştı yazılı belge isteyince vermediler sadece sözlü olarak söylediler ve 200 tl para aldılar bende anlam veremedim, demekki aynı uygulamayı başka servislerde yapıyormuş.Aslında aracın arızasını bile zor tespit eden servis nasıl bir arabaya ekspertiz yapacak oda mechul.

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

veysel 44 link' Alıntı:
öncelikle geçmiş olsun, bende dün serviste idim vatandaşın biri aracına ekspertiz yaptırmıştı yazılı belge isteyince vermediler sadece sözlü olarak söylediler ve 200 tl para aldılar bende anlam veremedim, demekki aynı uygulamayı başka servislerde yapıyormuş.Aslında aracın arızasını bile zor tespit eden servis nasıl bir arabaya ekspertiz yapacak oda mechul.

Bu ekspertiz derdi, devletin Sigorta ve Reasürans şirketleri ile birlikte yaptığı resmi dolandırıcılık yüzünden vatandaşa fatura ediliyor. Ağır hasarlı araçları sigorta şirketleri yeniden trafiğe sokulmak üzere satışa çıkarıp aylarca tramer veri tabanına güncel bilgiyi bilinçli bir biçimde girmiyor. Hafif çarpma ve diğer maddi hasarlı kayıtları da şeffaf olması gerekirken yine vatandaşa ücret karşılığı sunuyor. Yetkili servisler tramer bilgilerini paylaşmak konusunda yetki sahibi değiller, her yerde fahiş fiyatlarla ekspertiz hizmeti sunan firma ve kişiler türedi. Ekspertiz hizmeti ve ücretli tramer sorgusuna rağmen dolandırıcılığa açığız.