Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce de bir kez başıma gelen olay dün çıktığım uzun yolda  tekrarladı. Cruse Controlde 120 km hızla yol alırken birden aracın hızı azalmaya başladı, araç devirden düştü fakat hala cruse controlün devrede olduğunu gösteren yeşil ışlık yanıyordu, fakat araç  tamamen tepkisizleşti  gaza manuel olarak yüklenmeme rağmen gaza hiç teki vermedi sadece gaza basınca motor bağırmaya başladı ama  araçta hızlanma olmadı, şehirler arası yolda yığılıp kaldı araç !
ne olduğu başta anlayamadım ama daha öncede başıma gelen ve Sn. Drwaverunneri aradığım olay aklıma geldi,  araç 120 den 70 km hıza düştüğünde bir kaç kez cc yi açıp kapattım sonra motor gaza tepki vermeye başladı.
şimdi bu olay motor arızasımı yoksa klasik CC nin kendiliğinden devreden çıkmasın sorunumu ?  eger CC devreden çıksa yeşil uyarı ışığı hala yanmaya devam edermiydi ? birde benim araçta kampanya kapsamında debriyaj ve fren müşürü  değişimi de yapılmıştı. Yani CC nin kendiliğinden devreden çıkması probleminin olmaması gerekiyor gibime geliyor.  Sizin bu konuda ki düşünceleriniz nelerdir,  ilk kez böyle bir eşy olduğunda fazla umursamamıştuım ama dün gece tekrar olduğunda  canımı baya sıktı, pazartesi servise götüreceğim.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

benim aklıma debriyaj baskı balatası geldi ama zaten değişmiş :S

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok debriyaj baskı balata değilde  debriyaj müşürü geldi  benimde aklıma dediğin gibi  zaten müşür değişmişti

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

inşallah büyük bir sorun değildir ve garantiden hallolur. servise gidince bize de haber ver neymiş sorun.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın bey felaket tellalı olmak istemem ama benim arac yolda kaldığında ve baskı balata değiştiğinde aynısı oldu
130 civarı cc ile giderken birden hız azaldı cc simgesi yeşil olarak yanıyordu ama araç 90-80 e inmeye başladı
cc yi kapattım ve sonra tekrar açtım normale döndü gibi oldu sonra yeniden yavaşladı ve araç olduğu yerde kaldı
gaza basmama rağmen gitmedi
debriyajla alakalı bir sorun olabilir, aracız hızını kesiyor olabilir ya  da debriyajı sıyırmışta olabilirsiniz

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi teknik servisi aradım, benzser bişey söyledi eğer debriyaj sıyırmışssa,  garantiden değişim yapmazzlarsa yandık.    garantiden değişirse de  sammi söylüyourm 45 bine satacam aracımı

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun akın bey umarım ciddi bir problem değildir..

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

hazır fiyatlarda yükselmişken bende aracımı satmayı düşünüyorum.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnşallah debriyaj sıyırmamıştır, yoksa biz de kafayı sıyıracağız bu gidişle.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
İnşallah debriyaj sıyırmamıştır, yoksa biz de kafayı sıyıracağız bu gidişle.
Aynen  hergün ne çıkacak diye bekleyip duruyoruz,  ve saolsun araç bizim beklentilerimizi hiç boşa çıkarmıyor... 
akıl almaz bir olay ya sıfır araç yolda yığılıp kalıyor.  Herşeyi çok büyütmek istemediğimden ilk olayı forumda paylaşmadım ve hatta  kendim bile  kafaya takmamıştım.  Ama dünkü olay  bardağı taşıran son damla oldu.  işin kötüsü yarın öğlen tekrar izmire yola çıkacam umarım  yolda kalmam, başka birşey beklemiyorum bu araçran, sağ salim izmire varsam yetecek.  Umarım bu olaylar sadece hakan hocam ve benim arabamla sınırlı kalır, fakat ümidim yok çünkü forumda bir kişinin aracında bir arıza baş gösterse yavaş yavaş diğer araçlara sirayet ediyor.