Astra J Klima Sorunu

aykutyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,
aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Benim şöyle bir sorunum var. Klimayı açtığım zaman klima soğuk üflemiyor, üflemediği gibi araç çekişten düşüyor ve ESP servis uyarısı veriyor. Aracı kapatıp yeni çalıştırdım ışık tekrar yanmadı ama bu arada klimayı da açmadım tabi klimayı açıp gezersem ışık yanıyor. İkitelli çıkmacıların olduğu yerde klima ustası var, gittim aracı çalıştırmadan kaputu aç dedi açtım baktı dedi ki klima kompresörü ve fan değişecek dedi ücreti ise 2000 lira. Klima açılınca ESP yanmasını ilk defa gördüm. Elektronik olduğu için acaba ilk olarak hatayı oraya mı iletiyo anlamadım. Başına böyle bir gelen veya bu konularda tecrübesi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
merhaba,
aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Benim şöyle bir sorunum var. Klimayı açtığım zaman klima soğuk üflemiyor, üflemediği gibi araç çekişten düşüyor ve ESP servis uyarısı veriyor. Aracı kapatıp yeni çalıştırdım ışık tekrar yanmadı ama bu arada klimayı da açmadım tabi klimayı açıp gezersem ışık yanıyor. İkitelli çıkmacıların olduğu yerde klima ustası var, gittim aracı çalıştırmadan kaputu aç dedi açtım baktı dedi ki klima kompresörü ve fan değişecek dedi ücreti ise 2000 lira. Klima açılınca ESP yanmasını ilk defa gördüm. Elektronik olduğu için acaba ilk olarak hatayı oraya mı iletiyo anlamadım. Başına böyle bir gelen veya bu konularda tecrübesi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

İkitelli çıkmacıların oradaki klimacı dediğin hangisi? Bağcılar-Güngören Sanayi Sitesinde KOYUNCUOĞLU klima var, o bölgedeki esnaf klima için müşterilerini hep ona gönderiyorlar, bende geçen sene aracımın yetersiz üflediğini düşünüp onlara gittim (daha önce fiesta aracım için gittim ve gaz bastılar) ve daha gaz ölçümü yapmadan aynı şeyi söylediler; klima kompresörü arızalı değişmesi gerekiyor dediler, ben sadece polen filtresini değiştirerek sorunu çözdüm :D kompresör ve fan hikaye yani.. Hele uzun yolda çok üşütüyor, fan kademesini 1'e indirip derece yükseltiyoruz o derece :cool:

Tavsiyem daha iyi ve profesyonel bir klima servisine gidip ölçüm yaptırman, ESP arıza ışığı için ise aracı arıza tespit cihazına bağlatıp hata kodunu öğrenmen ve ona göre bir çözüm araman gerekir bence...

• Beğen
Tepkiler: Murat

aykutyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan ve kompresör gerçekten hikaye imiş. Bugün Güngören- Bağcılar sanayi sitesinde Nisa otoda baktılar akü kaynaklı olduğu söylendi. Hata kodunu sildi ve tekrar çıkmadı. Yağ ve filtrelerini de değiştirdim klima çalışıyor sorun yok. Bayram dönüşü aküyü değiştiricem. Umarım sadece bu kadardır.

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fan ve kompresör gerçekten hikaye imiş. Bugün Güngören- Bağcılar sanayi sitesinde Nisa otoda baktılar akü kaynaklı olduğu söylendi. Hata kodunu sildi ve tekrar çıkmadı. Yağ ve filtrelerini de değiştirdim klima çalışıyor sorun yok. Bayram dönüşü aküyü değiştiricem. Umarım sadece bu kadardır.
Geçmiş olsun bu devirde usta bulmak zor tavsiyem aracınızı aynı memnun kaldığınız ustaya göstermeniz