Astra J kasa almayı Düşünüyoruz

a1300

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar. Astra J kasa almayı düşünüyoruz.. Şu anki Aracımız Passat 1999 model. Artık değiştirme zamanı Geldi. Malum TSI motorların LPG uyumsuzluğundan, Opele yöneldik. 3 kişilik bir Aileyiz. Astra J nasıldır ? Siz Astra j kullanıcılarından Bilgi almak istiyorum..

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Arac hakkinda ne ogrenmek istediginize daha acik yazarsaniz daha ayrintili yardimci olabiliriz. Mesela Lpg, kasa, yakit, donanim, performans, dayaniklilik, bagaj hacmi, guvenlik, fiyat, imalat, montaj, rahatlik. Hangi konularda bilgi almak istediginize bagli genel olarak sorarsaniz kisaca piyasada fiyatina gore en ideal araclardan birtanesi diyebilirim.

a1300

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Vanery link' Alıntı:
Arac hakkinda ne ogrenmek istediginize daha acik yazarsaniz daha ayrintili yardimci olabiliriz. Mesela Lpg, kasa, yakit, donanim, performans, dayaniklilik, bagaj hacmi, guvenlik, fiyat, imalat, montaj, rahatlik. Hangi konularda bilgi almak istediginize bagli genel olarak sorarsaniz kisaca piyasada fiyatina gore en ideal araclardan birtanesi diyebilirim.
LPG ve Otomatik şanzıman Hakkında bide Rahatlık..

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J kasa almayı Düşünüyoruz

benım fıkrım volkswagen markadan devam etmenızden yana golf , jetta , passat hepsi mükemmel bence  . yada volvo gıbı sorunsuz bır araçta tavsiye ederim .

uguur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Otomatik şanzıman dizelde yok.Siz az yaksın istiyorsunuz.Benzinli 1.6 motorlara oluyor.1.4 turbolara yapanda vardı sanırım ama o konuda pek bilgim yok.Atmosferik 1.6 larda sıkıntısız diye biliyorum.Ayrıca sınıfının en büyük araçlarından birisidir.Bu yüzden performanstan kaybediyor

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

a1300 link' Alıntı:
LPG ve Otomatik şanzıman Hakkında bide Rahatlık..
Lpg olayi: 1.4T artik sogutmali sistemlerle servis tarafindan veya servis anlasmali yerlerle takilabiliyior. Performanstan yana bir sikinti olmuyor yakit konusunda da gayet iyi ama nekadar motor sorunsuz lpg de calisir bilinmiyor cunku henuz Lpg de 100.000 yapan kullanici duymadim. 1.6 motorlarda bir sikinti olmadan uzun sure kullanildigini gordum.
Otomatik Sanzuman: Sanzuman konusunda en basarili DSG ve Active Select olarak kesinlesti. Vites gecisleri hissedilemez seviyede. Ariza konusunda da DSG den daha az sorun cikardigini duyuyorum. Astra G lerde otomatik sanzuman berbatti resmen icinde bisiklet zinciri koymuslardi ama Active Select gayet basarili olmus.
Rahatlik konusunda da benim izlenimim 12V suspansiyonlar tol tutus konusunda cok iyi isler cikartmis. Tabi Flexride sasi ile de tadindan doyulmaz. Ama benim tavsiyem kendiniz otomatik bir astra test surusu yapmaniz.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Vanery link' Alıntı:
Lpg olayi: 1.4T artik sogutmali sistemlerle servis tarafindan veya servis anlasmali yerlerle takilabiliyior. Performanstan yana bir sikinti olmuyor yakit konusunda da gayet iyi ama nekadar motor sorunsuz lpg de calisir bilinmiyor cunku henuz Lpg de 100.000 yapan kullanici duymadim. 1.6 motorlarda bir sikinti olmadan uzun sure kullanildigini gordum.
Otomatik Sanzuman: Sanzuman konusunda en basarili DSG ve Active Select olarak kesinlesti. Vites gecisleri hissedilemez seviyede. Ariza konusunda da DSG den daha az sorun cikardigini duyuyorum. Astra G lerde otomatik sanzuman berbatti resmen icinde bisiklet zinciri koymuslardi ama Active Select gayet basarili olmus.
Rahatlik konusunda da benim izlenimim 12V suspansiyonlar tol tutus konusunda cok iyi isler cikartmis. Tabi Flexride sasi ile de tadindan doyulmaz. Ama benim tavsiyem kendiniz otomatik bir astra test surusu yapmaniz.
vanery  kardeşim benım burda bı arkadaşımda 1,4 turbo aracı var ve 120 bın kusur de ve motor yavaş yavaş subapları sorun çıkarmaya başladı ve sıfır alındıktan ıtıbaren lpg ıle calışıyor

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç sorun çıkarmadan lpg ile 100 bini devirdiyse 15 takım subap parası çıkmış demektir ve gene kardasin

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
Araç sorun çıkarmadan lpg ile 100 bini devirdiyse 15 takım subap parası çıkmış demektir
evet aynen oyle bıde adamları bı görsen o arabanın anasını ağlattılar böyle adamları  kızgınkırbac

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

nanisa link' Alıntı:
vanery  kardeşim benım burda bı arkadaşımda 1,4 turbo aracı var ve 120 bın kusur de ve motor yavaş yavaş subapları sorun çıkarmaya başladı ve sıfır alındıktan ıtıbaren lpg ıle calışıyor
Bencede lpg ile benzin arasindaki farki hesaplayinca kat kat fazlasi cikiyordur :) ilk defa duyuyorum 1.4T 120 bin km de hayirli olsun :)