Astra J ile en son yaptiginiz Hiz

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J ile en son yaptiginiz Hiz

Aydn link' Alıntı:
Ben 1.4T'nin düz yolda 230'u geçebileceğini düşünüyorum. Ancak birincisi motorum henüz halk arasında tabir edilen adıyla açılmadı. İkincisi bunu deneyebileceğim güvenlikli ve kullanılmayan yolda şu an çalışma var, o çalışmanın bitmesini de bekliyorum. ևünkü daha ilk aldığımda 400 km civarlarındayken bahse konu yolda 200 civarı bir hızda (hata payı +-5/10) araç daha altıncı vitese yeni atmıştı. Motorun rodajı tamamlandıktan sonra çok rahat geçebileceği kanaatindeyim.  

Ben 1.4T aracımla maksimum 232 km hız yaptım ama eğimli yoldaydı.  :)
Düz yolda ise henüz 225 km göremedim.  general__p
Genellikle düzde 220 ve civarında hızlar yapabildim.  :)
Belki 10-15 km'lik stabil bir düzlükte 6. vitesi uzun soluklu kullanma imkanı yaratılırsa 230 üstüne çıkılabilir ama İstanbul'da böyle bir düzlük pek yok.  ::)

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hosta link' Alıntı:
şoyle bi konuyu okudum da yanlış görmediysem 230 yaptım diyen var 1.3 dizelle. Arkadaşlar nasıl yapıyorsunuz ya  ;D bnim tosbanın en son gördüğü hız eskişehir yolunda ona aşağı eğimli yolda 190 km/h oldu araçtaki diğer iki kişiyi de aşağı sallasam yine 190 ı geçecek gibi durmuyordu...

Düzde 200, sağlam bir eğim de 230 km/h hız yaptığını ben yazdım. 250.000km yi devirmiş H kasa dizel ile de 210 yapmıştım.

Otobanda Hadımköy' den ևatalca' ya inerken ki yokuş en uygun yol benim güzergahımda. Orayı boş yakalarsam bunu video çekerek de gösterebilirim.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:
Düzde 200, sağlam bir eğim de 230 km/h hız yaptığını ben yazdım. 250.000km yi devirmiş H kasa dizel ile de 210 yapmıştım.

Otobanda Hadımköy' den ևatalca' ya inerken ki yokuş en uygun yol benim güzergahımda. Orayı boş yakalarsam bunu video çekerek de gösterebilirim.

230 km vb. yüksek hızlarda video çekmekle uğraşarak kendinizi riske atmayın derim.  :(

Ayrıca düzde 200 oldukça makul bir hız ve kimsenin itiraz edeceğini zannetmiyorum.  :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
230 km vb. yüksek hızlarda video çekmekle uğraşarak kendinizi riske atmayın derim.  :(

Ayrıca düzde 200 oldukça makul bir hız ve kimsenin itiraz edeceğini zannetmiyorum.  :)
şartlar uygun olduğunda 200 km hız tüm risklere rağmen kabul edilebilecek bir hız bence de.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Yalnız ani hızlanmalarda araba şahlanınca sapıtıyor farkettiniz mi :D

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam birazda active elect farkından mı kaynaklanıyor bilmiyorum gaza biraz sert bir dokunuş yapınca sapıtıyor yapıştırıyor. :D

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NumberZOne link' Alıntı:

Aman hocam o hız o motor için ciddi derecede zorlanma durumunda olur zaten, bir de  video çekerek kendinizi riske atmayın. ֖yle diyorsanız inanırız biz  greatt

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:

Kesinlikle haklısınız.

Zaten hergün Kumburgaz, Fatih arası gidip geliyorum buna rağmen yol müsait olmadıkça bu tip denemeler yapmam. Ne kendi canımı ne de kimsenin canını tehlikeye atmak istemem, dediğim gibi şartlar müsait olduğun da kamerayı hazırlayıp kısa bir video çekmeye çalışacağım.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

istanbul ankara otoyolunda yokus asagi 220 km/s hızı gördüm. Düzde 190