Astra J ile en son yaptiginiz Hiz

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J ile en son yaptiginiz Hiz

DERSİMLİ link' Alıntı:
Uçurum Aşşağı atalım bakalım hangimizin aracı daha fazla hız yapıyor dizel kanka ağırlık farkımız var. 005hihih
yamulmuyorsam düzeltin ama benim bildiğim ağırlığın serbest düşmede herhangi bir payı yok.. toprağı bol olsun Galileo Galilei bunun pisa kulesi üzerinden bıraktığ farklı ağırlıktaki iki gülleyi atarak ispat etmişti..

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iurista link' Alıntı:
yamulmuyorsam düzeltin ama benim bildiğim ağırlığın serbest düşmede herhangi bir payı yok.. toprağı bol olsun Galileo Galilei bunun pisa kulesi üzerinden bıraktığ farklı ağırlıktaki iki gülleyi atarak ispat etmişti..

O zaman araçları boşuna atmayalım Elazizli kardeşim.  :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1 kilogramlık balya için hacmi 1m^3 yüzey alanı 1m^2 (1x1x1) oluyor.1.g/K.1 Yani kök içinde g/K (İkisi de sabit) 

8 kg olan için hacmi 8m^3 yüzey alanı 4m^2 (2x2x2) oluyor. 8.g/K.4 Yani kök içinde 2g/K 

Yani ağır olanın ulaşabileceği son hız hafif olanın kök2 katı. Buna bağlı olarak da atacağınız yer ne kadar yüksekse aralarındaki fark o kadar açılacak oluyor.

İnternetten alıntıdır. böyle bir durum varmı peki yani pisa kulesinden daha yüksek bir yerden atsak sürtünmenin yaratacağı etki hafif olan kütle için dezavantaj oluşturmazmı

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
O zaman araçları boşuna atmayalım Elazizli kardeşim.  :)
atmayalım tabii :) hem zaten kıyabilir miyiz ki? eyvallah dersimli kardeşim... ama ben erzurumlu bir kardeşinim.. :)

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
1 kilogramlık balya için hacmi 1m^3 yüzey alanı 1m^2 (1x1x1) oluyor.1.g/K.1 Yani kök içinde g/K (İkisi de sabit)

8 kg olan için hacmi 8m^3 yüzey alanı 4m^2 (2x2x2) oluyor. 8.g/K.4 Yani kök içinde 2g/K

Yani ağır olanın ulaşabileceği son hız hafif olanın kök2 katı. Buna bağlı olarak da atacağınız yer ne kadar yüksekse aralarındaki fark o kadar açılacak oluyor.

İnternetten alıntıdır. böyle bir durum varmı peki yani pisa kulesinden daha yüksek bir yerden atsak sürtünmenin yaratacağı etki hafif olan kütle için dezavantaj oluşturmazmı
hacim ve sürtünme farklı etkenler oluşturur tabii ki fakat bizim araçların hacimleri aynı.. ben pek anlamam avukata kafası bunlara basmaz ama siz hangisinin önce düşmesini isterseniz ben onu savunabilirim.. :)