Astra J Frene Basınca Kesilen Ses !!

ekocak06

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Arkadalar merhaba. 2014 Model Astra J model aracım var. Düz yolda giderken özellikle düşük hızlarda aşağıda videoda da duyabileceğiniz ses yapıyor. Bazen hiç olmazken bazen sokağı inletecek düzeyde. Buyrun videoyu buraya upload ettim; https://streamable.com/930m3r Frene basınca da kesiliyor ses.

Ustaya götürdüm tüm tekerleri söktü, balataları da söktü. Taş kaçmıştır dedi ama yine yapıyor. Muhtemelen sorunu anlayamadı, gittiğimde yönlendirebileceğim bir şeyler söyleyebilir misiniz?

Saygılarımla.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, son 2 haftadır benim aracımda da olan bir ses bu. Sağ arka tekerleğimden geliyor, hafta sonu lifte kaldırıp baktık tekerleği el ile çevirince bile geliyor. Gördüğümüz kadarıyla diskin dış kısmında bir set oluşmuş balatanın en dış yüzeyi buraya değiyor. Balataları değiştirmeye karar verdik... Malzemeleri sipariş edip kısa sürede değiştireceğim.

• Beğen
Tepkiler: ekocak06

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Diskin sürtüyor balatan düzgün basmıyor düzensiz aşınma ve kalitesiz orj. Olmayan balata dandır balata ve diskleri orj. Ile değiş fren yağı da yenile kaliperi de iyice temizle sorun kalkacaktır

• Beğen
Tepkiler: ekocak06

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Diskin sürtüyor balatan düzgün basmıyor düzensiz aşınma ve kalitesiz orj. Olmayan balata dandır balata ve diskleri orj. Ile değiş fren yağı da yenile kaliperi de iyice temizle sorun kalkacaktır
MERHABA ARKADAŞLAR ARAÇ VECTRA 95 GT ECOTEC FREN AYNALARI BALATALAR YENİ DEĞİŞTİ ABS DEVREYE GİRİYOR LASTİKLER YENİ PEDAL BASTIĞINDA ARABA KAYIYOR VE USTALAR SEKMENT FARKI OLDUĞUNU BÖLEDİR DİYOR AMA KIZAK GİBİ KAYIYOR B KASA VARDI O DA ÖYLEYDİ BUNUN KESİN BİR ÇÖZÜMÜ VARMI ARKADAŞLAR NE YAPMAMIZ GEREK TEŞEKKÜRLER.

ekocak06

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bugün servise gittim. İlk başta servisin patronu ile birlikte tura çıktık. Servise giderken ses yapan araba patron binince ses yapmamaya başladı. Neyse 3-5 dakika sürdük. Ses çıkmayınca patron dediki bunun tespiti zor. Böyle ufak tefek şeylerde boşuna para harcama. Sürekli yaparsa gelirsin o zaman bakarız. Neyse yola çıktım eve dönüş yolunda otobandan çıkmamla birlikte yine o baş belası ses. Hemen yeniden videoya çekip attım. Sonrasında geri çağırdı. Yine test sürüşüne gittik yine ses yok ama bu sefer ısrar ettim. Abi yapalım çözelim lütfen diye. Neyse sonunda atölyeye girdi araba ve sesin nereden geldiğini (ön mü arka mı) anlamadılar balatalara ve disklere baktılar. Şimdilik arka balataları değiştirdiler ve eve geldim. Eğer ses yaparsa ön balataları da değiştirecekler. Artık nereye kadar giderse süreç bilmiyorum. Bir süre sürüp test edeceğim arabayı kısacası. Gelişmelerden haberdar edeceğim.

Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Hasip