Astra J egzozdan beyaz duman çıkması

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi çıkan duman bazen yoğun bazen seyrek çıkıyor. Havada kalmıyor uzun süre. Çıktıktan 5 10 saniye sonra kayboluyordu.
o su dumanı abicim hava soguk oldugunda eksozun borusu ve susturucuların ici nem oluyor kuruması biraz sürüyor motorunuzda birşey olacagını sanmıyorum bir kac gün suyunu ve hararetini takip edin kesinlikle..

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
o su dumanı abicim hava soguk oldugunda eksozun borusu ve susturucuların ici nem oluyor kuruması biraz sürüyor motorunuzda birşey olacagını sanmıyorum bir kac gün suyunu ve hararetini takip edin kesinlikle..
Tamam hocam durumu takip edeceğim. Başka bir şey olursa buraya yazarım yine.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstad sabah onada bakın sonra inşallah sorun çıkmayacaktır emin olalım
Hocam kaputu açtım motor sesi normaldi farklı bir ses duymadım. Yağ kapağı ile ilgili dediklerinizi yapamadım. Motor sıcaktı bir de çok da anlamıyorum açıkçası bu işlerden. Yarin gündüz gözüyle bakayım hocam ona

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
su eksiltme varmı ve motor yağına bakarmısınız eksiltme varmı yanlız soguk iken bakın sonrasında egzoza bir göz atın parmağınızla egzoz içerisine sokup yağ varmı sonra kaputu acın motor çalışırken yağ kapağını acın açılıp vakum yapması gerekli sonra kapatıp yağ çubuğunu da çekin aynı şekilde yapacakmı vakum sesi gelmesi gerekli ve kapağı kapatınca motor stop edecek gibi olması lazım çalışması değişir motorun
yanlız sunuda ekleyelim eğer hava soğuk ise hafif beyaz duman normaldir sıcak motorda ama yoğun şekilde atıyorsa dediklerime bakın
Hocam dediklerinizi yaptım. Motor sogutma suyunda eksilme yok. Yağ kapağını açtım dediğiniz gibi vakum yaptı. Sonra yağ çubuğunu çektim arabanın devri düştü baya sesi değişti. Geri taktım ikisini de. Yağ çubuğundaki yağ seviyesi en üsteydi. Çubuktaki yağı da sildim. Rengini foto olarak atıyorum.
IMG_20200224_181355.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam dediklerinizi yaptım. Motor sogutma suyunda eksilme yok. Yağ kapağını açtım dediğiniz gibi vakum yaptı. Sonra yağ çubuğunu çektim arabanın devri düştü baya sesi değişti. Geri taktım ikisini de. Yağ çubuğundaki yağ seviyesi en üsteydi. Çubuktaki yağı da sildim. Rengini foto olarak atıyorum.
IMG_20200224_181355.jpg
üstadım tamamdır o zaman o soğuk diye yapmıştır motor soğuk iken motor iyice ısınına kadar duman atar eger ki vakum yapmasaydı kulbutor kapağı yüzünden diyecektim o bozulursa yoğun duman atar bujilerde yakın zamanda değiştiyse sorun yok demektir rahat binebilirsiniz

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
üstadım tamamdır o zaman o soğuk diye yapmıştır motor soğuk iken motor iyice ısınına kadar duman atar eger ki vakum yapmasaydı kulbutor kapağı yüzünden diyecektim o bozulursa yoğun duman atar bujilerde yakın zamanda değiştiyse sorun yok demektir rahat binebilirsiniz
Yakın zamanda motor yağı ve filtreleri değiştirdim de sanırım bujiler değişmedi. Dün arabayı yarım saat sürmeme rağmen beyaz duman görünce gerildim biraz. İnşallah dediğiniz gibi bir şey yoktur.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
değişmediyse değişin inşallah bir sorun yok şüphe ettiğim yer sağlam cıktı bişey olmaz evvel allah o motor çok soğuk olduğundan yapıyor iyice ısınana kadar yapar hatta egzoz dan suda atar durağan halde 1 2 dakika durup inip egzoza bakın yer nemlenmiş olur

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
değişmediyse değişin inşallah bir sorun yok şüphe ettiğim yer sağlam cıktı bişey olmaz evvel allah o motor çok soğuk olduğundan yapıyor iyice ısınana kadar yapar hatta egzoz dan suda atar durağan halde 1 2 dakika durup inip egzoza bakın yer nemlenmiş olur
Tamma hocam ona bakayım yakın zamanda. 1. 4 T için önerdiğiniz buji var mıdır?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
gm yada ngk kullanabilirsiniz fiyatlari biraz yüksek gmdende yüksek 2 katı civarı ama tüpte daha uzun ömürlü