Astra J Dizel Yazilim Attirdim

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Dizel Yazilim Attirdim

Tolga KARACA link' Alıntı:
Hayır kesinlikle "hem basıp hem yakıt azalması" sözkonusu değil, bastığınız zaman artan performansa paralel oranda yakıt tüketimi de artıyor ancak yazılımın önceliği daha güçlü bir araç olduğundan kullanıcılar bir miktar yakıt artışını tabiri caizse "feda ediyorlar"

Ekonomi sadece artan güç yüzünden alt devirlerde gaza daha az basıldığından sakin ve stabil kullanımlarda elde edilebiliyor ki bu da esasen "en iyi ihtimalle sakin kullanımda tüketim değişmiyor" olarak algılanmalı bana göre, bu yazılımın gördüğüm kadarıyla en fazla memnuniyet oluşturduğu kullanıcılar 1.3 Fiat / GM motoruna sahip araç sürücüleri çünkü bu motorlar çok kaliteli olsalar da düşük devirde emsallerine göre zayıf kalıyorlar.
Tolga bey dostum çok fazla bilgim olmadığı için denilenlerden yola çıkarak öyle bi söz ettim ama sen daha iyi biliyorsundur tabii ki benim de fazla inanasım gelmedi tabii ki yakıt ekonomisi konusunda :)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Tolga KARACA link' Alıntı:
Önder hayırlı uğurlu olsun, aracını şimdi daha da güle güle kullan.

Bu konuda eski dizel aracım Focus tan biraz tecrübem var, işlem sonrası kullanım keyfi hayli artıyor ancak kendimce bir tavsiyede bulunayım; bu işlem sonrası haliyle motor özellikle turboya daha fazla yük bineceğinden yağ ve filtrelerini 7500km de bir değiştir kardeşim, yağın kalitesi vs ne olursa olsun her daim yeni tutarsan faydana olacaktır, ayrıca 1.3 motorlarda baskı balata biraz hassas olduğundan artan gücün keyfine kapılıp sık sık ani kalkış-patinaj yaptırma bence, ama elbette zevk ve araç senin.

Bunun dışında yakıt ekonomisi için düşük devirde sabit hızda kullanım gerekiyor; aracın eskiye göre artan alt devir gücü daha az miktarda gaz ile yol almayı mümkün kıldığından ekonomi de sağlanabiliyor (Modifiyeli Focus dizelle ş.dışı yolda 100km de 3.4 litre tükettim)

_ az aracimdan keyfimi alim abi. 3 gun oldu sonucta..
Bu tavsiyelerine uyacagim... az cok mantiken bu yazdiklarinda hakli oldugunu fark ediyorum...

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah güle güle kullanmak nasip etsin, fakat ben bu chip ve program işlerine pek sıcak bakmıyorum uzun vadede umarım motorda sıkıntı yaratmaz.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun güle güle kullanın, uzun vadede sonuçlarını görmeden ben pek güvenemiyorum bu tarz uygulamalara.

Benim tek canımı sıkan konu 2. vites toparlanması onu da halletmiş gibi duruyor.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eger sinirlarin cok ustune cikilmadiysa uzun vadede gosterecegi etki iyi bakilirsa cok uzaga atilir 200 bin 300 binden once etkisi gorulmemesi lazim eger yazilim fazla performansa yonelik degilse
Hayirli olsun bu arada 95 hp nin ustune ilac gibi gelmistir

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

motorda yaratacağı ısı motoru 100.000km lerde yormaya başlar gibi geliyor bana.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
motorda yaratacağı ısı motoru 100.000km lerde yormaya başlar gibi geliyor bana.
Tork artisi ne durumda bilmiyorum ama yuksekse dislilerin vites kutusunun piston kollarinin kontrolden gecmesi saglikli olacaktir mesela insignia 1.6t de bildigim kadariyla 220 hp 350 tork ustu kollari dagitiyor 1 3 dizelib max tasiyabilecegi yuku iyi bilmek lazim

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Motor omrunu kisaltacagini dusunen arkadaslara soylecegim sudur:

- araca oem olan turbodan daha buyuk turboya gecmedigim icin bu asamada enjokterleri degismedigim icin, aracin stok haline yaptigimiz bu yazilimin, kotu bir istasyonun pompasindan alacagimiz, kotu bi mazotun verecegi zarar kadar, zarar vermeyecegine eminim..  opelin motoru en az bi honda s2k kadar saglamdir. S2k'ya ust kapak contasi degistirilerek, komple fullrace gt30r setup yapilip sikintisiz sekilde kullanilmasini saglayan sebep mapping'tir. Araclarimiz bi s2k.'lar gibi 8000 devir cevirmiyor arkadaslar :) 4500 - 5000 devir gorerek ve yaptirdigimiz yazilimla herhangi bi sikinti yasanmaz. Artik yazilim teknolojisi o kadar ilerledi ve arac uzerinde test edilip gorulmus ornek var ki, benim aklimda en ufak suphe yok. Metrobus, tir, otobus, her turlu kara tasitina uygun yazilim var.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnşallah bir sorun yaşamazsın. bir süre sonra izlenimlerini paylaşırsan bizim içinde yol gösterici olur.