Astra J bi-xenon far montajı

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J bi-xenon far montajı

madmax50 link' Alıntı:
Hocam AFL nefis bir sistem sırf bu sistem için cosmo alınmalı bence. Bizim gibi gariban edition ve sport sahipleri için bi-xenon bulunmaz nimet. Benim bu işlerle uğraşma nedenim tamamen hobi. Aracım 1.6 45.000 TL ediyor üzerine 5.000 lira koyup 1.4T cosmo alabiliyorum. Edition aracı cosmo gibi yapmaya çalışmak zaman ve para kaybından başka bir şey değil.

Farlar 1000 TL
Kromlar 500 TL
Direksiyon 500 TL
Jantlar 1000 TL
Koltuklar .. TL
Sensörler .. TL
Bu liste uzar gider masraf çok fazla. Benim gibi bu işlerden zevk alan biri için harcanan paranın hiçbir önemi yok. İş çıkışı stres atmak için oturup araçla uğraşmak benim için zevk. Bazı arkadaşlarımız 5-6 saat arabasını yıkayıp parlatıyor, bu arkadaşa 20 lira ver yıkattır demek ne kadar doğruysa benim gibilere de 5000 lira ver arabanı cosmo ile değiştir demek o kadar doğru olur  :)
Cosmo ayrıcalıktır ama edition alıp ayna altı, ayak altı led, ses sistemi, krom vs. takmak çok zevklidir. Birçok arkadaşla montaj yaptık, işlem bittikten sonra gözlerindeki mutluluğu görmelisiniz. Cosmo alırsınız bayiden çıkarken bir heyecan yaşanır ama araca yeni aksesuarlar eklemek her defasında büyük zevk yaşatır.

Canım kardeşim o kadar güzel açıklamışsın ki seni alnından öpüyorum.Sayende senden çok şey öğrendik ve uygulattık tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum ve sonsuz teşekkürler...

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Hocam AFL nefis bir sistem sırf bu sistem için cosmo alınmalı bence. Bizim gibi gariban edition ve sport sahipleri için bi-xenon bulunmaz nimet. Benim bu işlerle uğraşma nedenim tamamen hobi. Aracım 1.6 45.000 TL ediyor üzerine 5.000 lira koyup 1.4T cosmo alabiliyorum. Edition aracı cosmo gibi yapmaya çalışmak zaman ve para kaybından başka bir şey değil.

Farlar 1000 TL
Kromlar 500 TL
Direksiyon 500 TL
Jantlar 1000 TL
Koltuklar .. TL
Sensörler .. TL
Bu liste uzar gider masraf çok fazla. Benim gibi bu işlerden zevk alan biri için harcanan paranın hiçbir önemi yok. İş çıkışı stres atmak için oturup araçla uğraşmak benim için zevk. Bazı arkadaşlarımız 5-6 saat arabasını yıkayıp parlatıyor, bu arkadaşa 20 lira ver yıkattır demek ne kadar doğruysa benim gibilere de 5000 lira ver arabanı cosmo ile değiştir demek o kadar doğru olur  :)
Cosmo ayrıcalıktır ama edition alıp ayna altı, ayak altı led, ses sistemi, krom vs. takmak çok zevklidir. Birçok arkadaşla montaj yaptık, işlem bittikten sonra gözlerindeki mutluluğu görmelisiniz. Cosmo alırsınız bayiden çıkarken bir heyecan yaşanır ama araca yeni aksesuarlar eklemek her defasında büyük zevk yaşatır.
[size=10pt]Aracına bir takım şeyler ekleyerek mutluluk ve yeni heyecanlar yaşamanı anlıyorum Mustafa kardeşim, ancak ben aracın orijinalliğinden yanayım, elbette zevk meselesi, keyif alıyorsan aynen devam etmelisin. Benim, senin yaptığın bu değişikliklere ne yeteneğim ne de param yeter. Zaman konusunu hiç sorma. Aracı alalı tam bir sene oldu yaptığım tek değişiklik, (sözde)fosforlu kontak anahtarı çerçeveliği(forumdan bir arkadaştan aldım) ve plaka çerçeveliğinden kurtulup gövdeye yapıştırmak oldu. Aslında deiğin gibi özellikle çerçeveliği atıp yapıştırdığımda bayağı keyif aldığımı hatırlıyorum ama dediğim gibi saydığım o üç şeyin eksikliği nedeniyle o işler bana göre değil.[/size]

AlettaOcean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Bizim  farlar ilaçla açılmıyor  silikon çözücü  silikonla kapatılmış farları açabiliyor, bizim hella farların  en sağlıklı yolu kesmek. Kesme işi sağlıklı zira kestigimiz olugu tekrar plastik yapıştırıcı  ile dolduruyoruz eskisinden daha sağlam oluyor. 4 far yaptık su alma sorunu kesinlikle  yok işlem sonrası  suya batırıp kontrol,  ediyorum

merhaba mustafa bey astranın ilaçla açılmış farlarını gördüm yalnız ben slikon çözücü değil bu daha farklı brşey ismini bilmıyorum marka ismiyle geçiyor

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

AlettaOcean link' Alıntı:
merhaba mustafa bey astranın ilaçla açılmış farlarını gördüm yalnız ben slikon çözücü değil bu daha farklı brşey ismini bilmıyorum marka ismiyle geçiyor
Hella farlarda kauçuk benzeri bir yapıştırıcı kullanılıyor, kimyasal bir çözücü ile açılacağını sanmıyorum. Kesmeden ben de açabildim ama 4-5 saatte açılıyor bir çift var çok uğraş verici. Kesme işi kolay ve yapıştırarak orijinal gibi oluyor. Gördüğünüz ürünü hatırlarsanız bakayım, bir de nerde gördünüz iş yeri ismini biliyor musunuz?

Normalde şu ürün kullanılıyor AC-68 CA Çözücü
OStMW0r.jpg

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok merak ettim. tek sıkıntım şuan far açma işi.

AlettaOcean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Hella farlarda kauçuk benzeri bir yapıştırıcı kullanılıyor, kimyasal bir çözücü ile açılacağını sanmıyorum. Kesmeden ben de açabildim ama 4-5 saatte açılıyor bir çift var çok uğraş verici. Kesme işi kolay ve yapıştırarak orijinal gibi oluyor. Gördüğünüz ürünü hatırlarsanız bakayım, bir de nerde gördünüz iş yeri ismini biliyor musunuz?

Normalde şu ürün kullanılıyor AC-68 CA Çözücü
OStMW0r.jpg

bir tuning firması istanbulda isim vermeyeyim reklma olmasın isteyen varsa yonlendireyim istanbul karadeniz mahallesinde

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

bir tuning firması istanbulda isim vermeyeyim reklma olmasın isteyen varsa yonlendireyim istanbul karadeniz mahallesinde

Özel mesajla rica edebilirmiyim.

Turan bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar makyajlı ledli far sonradan takanlar araca monte etmeden ledler Sağlam mı değilmi nasıl bakarız araca takmadan harici 12volt elektrik vererek baksak zarar verirmiyiz

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

[quote pid='10402' dateline='1411483428']
Arkadaşlar makyajlı ledli far sonradan takanlar araca monte etmeden ledler Sağlam mı değilmi nasıl bakarız araca takmadan harici 12volt elektrik vererek baksak zarar verirmiyiz
[/quote]
12v dc verin yanar