Astra J bi-xenon far montajı

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

AlettaOcean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J bi-xenon far montajı

Merhaba arkadaşlar istanbulda1-2 yerde gordum farları kesmek yerine farlar ilaçla açılıyor daha sağlıklı bir işlem bence bi-xenon yapacak arkadaşlar için tavsiiyemdir allah kaza bela vermesin iyi günler

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AlettaOcean link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar istanbulda1-2 yerde gordum farları kesmek yerine farlar ilaçla açılıyor daha sağlıklı bir işlem bence bi-xenon yapacak arkadaşlar için tavsiiyemdir allah kaza bela vermesin iyi günler
bi- xenon far, sorması ayıptır AFL den iyi bir şey mi? AFL son derece kullanışlı ve yeterli geliyor bana göre  dancee

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
bi- xenon far, sorması ayıptır AFL den iyi bir şey mi? AFL son derece kullanışlı ve yeterli geliyor bana göre  dancee
Abi uzunlarla kisalarin  tek mercekten aydinlatmasina yani ikisininde xenon yanmasina bixenon deniyor.
AFL den iyi degil
Akilli degil yani  011zaa

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Abi uzunlarla kisalarin  tek mercekten aydinlatmasina yani ikisininde xenon yanmasina bixenon deniyor.
AFL den iyi degil
Akilli degil yani  011zaa
Ben aflden son derece memnunum Bülentciğim, herif resmen benden daha hızlı ve yerli yerinde uzun- kısa yapıyor, ışığı dağıtıyor, topluyor, zoomluyor vesaire işler yapıyor. Ben sadece marşa basıyor ve gidiyorum, ne yapayım bi xenonu beya  14alkiss adamlar yapmış. Bi buluşma lafı geçmişti whatsAppta , başlığı göremedim... nedir o iş bilgin var mı?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

AlettaOcean link' Alıntı:
Bizim  farlar ilaçla açılmıyor  silikon çözücü  silikonla kapatılmış farları açabiliyor, bizim hella farların  en sağlıklı yolu kesmek. Kesme işi sağlıklı zira kestigimiz olugu tekrar plastik yapıştırıcı  ile dolduruyoruz eskisinden daha sağlam oluyor. 4 far yaptık su alma sorunu kesinlikle  yok işlem sonrası  suya batırıp kontrol,  ediyorum

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

harunhoca link' Alıntı:
bi- xenon far, sorması ayıptır AFL den iyi bir şey mi? AFL son derece kullanışlı ve yeterli geliyor bana göre  dancee
Afl  harika  bir sistem  sonradan takılan mercegin  artisi uzunlarin daha güçlü olması zira mercek.uzunlari  yanında birde uzun huzme reflektorundeki ampul var. Afl  de bu kısımda dönüş farları var

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Afl  harika  bir sistem  sonradan takılan mercegin  artisi uzunlarin daha güçlü olması zira mercek.uzunlari  yanında birde uzun huzme reflektorundeki ampul var. Afl  de bu kısımda dönüş farları var
Mustafacığım, işin o kadar teknik boyutunu bilmiyorum ancak AFL den ve araca, sürüşe kattığı zenginlikten, işlevsellikten gayet memnunum. Kör karanlık yollarda da uzun görüş alanına ihtiyaç duyduğum anlarda da bana hep gereken hizmeti sundu, yeterli olduğunu düşünüyorum.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

harunhoca link' Alıntı:
Mustafacığım, işin o kadar teknik boyutunu bilmiyorum ancak AFL den ve araca, sürüşe kattığı zenginlikten, işlevsellikten gayet memnunum. Kör karanlık yollarda da uzun görüş alanına ihtiyaç duyduğum anlarda da bana hep gereken hizmeti sundu, yeterli olduğunu düşünüyorum.
Hocam AFL nefis bir sistem sırf bu sistem için cosmo alınmalı bence. Bizim gibi gariban edition ve sport sahipleri için bi-xenon bulunmaz nimet. Benim bu işlerle uğraşma nedenim tamamen hobi. Aracım 1.6 45.000 TL ediyor üzerine 5.000 lira koyup 1.4T cosmo alabiliyorum. Edition aracı cosmo gibi yapmaya çalışmak zaman ve para kaybından başka bir şey değil.

Farlar 1000 TL
Kromlar 500 TL
Direksiyon 500 TL
Jantlar 1000 TL
Koltuklar .. TL
Sensörler .. TL
Bu liste uzar gider masraf çok fazla. Benim gibi bu işlerden zevk alan biri için harcanan paranın hiçbir önemi yok. İş çıkışı stres atmak için oturup araçla uğraşmak benim için zevk. Bazı arkadaşlarımız 5-6 saat arabasını yıkayıp parlatıyor, bu arkadaşa 20 lira ver yıkattır demek ne kadar doğruysa benim gibilere de 5000 lira ver arabanı cosmo ile değiştir demek o kadar doğru olur  :)
Cosmo ayrıcalıktır ama edition alıp ayna altı, ayak altı led, ses sistemi, krom vs. takmak çok zevklidir. Birçok arkadaşla montaj yaptık, işlem bittikten sonra gözlerindeki mutluluğu görmelisiniz. Cosmo alırsınız bayiden çıkarken bir heyecan yaşanır ama araca yeni aksesuarlar eklemek her defasında büyük zevk yaşatır.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

huseyin0667 link' Alıntı:
Arabasını 5 6 saat yıkayıp parlatan arkadaşlar  :D

Evet o arkadaşlardan biri kendini teşhir etti  :D

Merak etme Hüseyin senden meraklıları var, akşam işten gelip sabaha kadar garajında araç temizleyen arkadaşlarımız da mevcut  :)