Astra J Benzin yakıt tüketimleri

çakır1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

goxb link' Alıntı:
[quote author=avukatakın link=topic=175.msg17753#msg17753 date=1300611370]
otomatik arabada vites atsın diye gaza basıp çekme hareketi yaptıktan sonra otomatik vltesin ne anlamı kalıyorki...  Bence arabanın teknik yapısına mantığına ters...  keşke az yakan bir otomatik araba tercih etseydiniz . Malesef opel otomatik konusunda çok başarısız.  Kuzenimdeki otomatik polo 7 lt  arkadaşımdaki otomatlk golf  8 lt yakıyor
Bu Opele özgü bir durum değil bütün otomatik araçlarda vitesi gaz pozisyonu ile belirlersiniz. Ayağınızı gazdan çekersiniz olabildiğince üst vitese geçirir, yarım gazdan fazla basarsanız ise düşürebildiği kadar vites düşürür. 115 Hp ile test sürüşüne çıkmıştım almadan önce. Bence Active Select oldukça başarılı bir şansuman fakat 115 Hp lik motorla çok uyumlu değil. ևünkü 115 Hp aracı yürütmek için biraz devir çevirmek gerekli, bu da doğal olarak yakıt tüketimi olarak yansıyor. Bence 1.4T bir araçla bu şanzuman çok iyi sonuç verir.
[/quote]
sana kesinlikle katılıyorum bende aynı aracı test etmiştim ve 115 h yetersiz kaldığını düşünüp 180 hp almıştım tabi o zaman 1.4 140 hpnin otomatiği yoktu.Yakıt tabi 180hpde 2lt falan fark ediyo ama arada da hissedilir bir fark olduğu kesin.

onur1053

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
otomatik arabada vites atsın diye gaza basıp çekme hareketi yaptıktan sonra otomatik vltesin ne anlamı kalıyorki...  Bence arabanın teknik yapısına mantığına ters...   keşke az yakan bir otomatik araba tercih etseydiniz . Malesef opel otomatik konusunda çok başarısız.  Kuzenimdeki otomatik polo 7 lt  arkadaşımdaki otomatlk golf  8 lt yakıyor

Tek yaptığınız şey ayağınızı kaldırıp tekrar basmak, yani ne debriyaja basıyorsunuz ne vites değiştirmek için elinizi kola atıyorsunuz, araba hala otomatik atıyor... otomatik vitesin ne anlamı kalıyorki yorumunuzu anlayamadım...

astraowner link' Alıntı:
ayrıca bizim otomatiğin manuel kullanımı çok başarısız geç algılıyor.

Bu konuda kesinlikle haklısınız, manuel kullanım geç algılıyor...

bahadirusta link' Alıntı:
bende 115 otomatikle test sürüşü yaptım araba cenaze arabası gibi gelmişti yaw dedim bu motor alınmaz

O kadar da abartmayalım, cenaze arabası gibi de değil, yakıtı sorun etmezseniz gaza yüklenirseniz gayet atak bir şekilde kalkıyor... Kullanma şansım olmadı ama tabi 1.4T 140 HP daha iyi performans veriyordur...

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kusura bakmayın o yorumum biraz abartılı olmuş olabilir ama biraz ağır gelmişti otomatik test sürüşünde onu belirtmek istedim..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vallha  opelin otomatiği test ettiğim diğer otomatiklere göre ( vw audi megane EDC ) çok başarısız.  genel teknik yorumlarda bu yönde. bu opel dizel araba ve otomatik vites konusunda sınıfta kalıyor

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabi ki çift kavramalı şansumanlara göre başarısız ama daha sorunsuz olacağı da kesin. Garantisi bitmiş bir DSG veya EDC sahibi olmak ister misiniz peki?

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

goxb link' Alıntı:
Tabi ki çift kavramalı şansumanlara göre başarısız ama daha sorunsuz olacağı da kesin. Garantisi bitmiş bir DSG veya EDC sahibi olmak ister misiniz peki?

+1

otomatik vites olarak harika fakat garanti bittikten sonraki yorumları okumak yeterli.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
iyide tek kavramalıda vites geçişleir çok sarsıntılı.  hem edc yi hem dsg yi hemde active selecti test etmilş birisi olarak arada dağlar kadar fark var. sürüş zeki kıyaslanmaz bile.   
otomatik viteslerin tamamının garantiden sonra çıkaracağı masraflar çok büyük olur.  otomatik alırken onu göze almak lazım

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Sen vitesi manuele alıp vitesi yükseltmek için hamle yaptığında o vites nazlanıp 5 saniyede atıyorsa günümüz teknolojisinin baya bir gerisindedir. Diğer şanzumanlar saniyenin 10da 1inde vites atarkan nasıl bir mantıktır bu opelinki anlamak zor

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bizim otomatikler tork konvertörlü yani kavrama debriyaj yok o yüzden evladiyelik ,vw nin dsg si otomatikleştirilmiş düz vites yani robotik kol ile vites değişiyor ve çift kavrama ve çift baskı balata var buda çifte bela demek çok uzun ömürlü olmaz mutlak debriyaj balatası biter ve değişim ister buda masraf demek.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5 sn çok abartı olmuş, uzun süreli kullanmadım fakat test sürüşünde vites geçişlerini çok beğenmiştim. Ne idüğü belirsiz çift kavrama yerine ben klasik tork konvertörlü 6 ileri şanzumanı sonuna kadar tercih ederim. Çok daha uzun ömürlü ve sorunsuz olacağı kesin. Hele EDC daha piyasaya çıkalı kaç ay oldu? Şu an gidip EDC almak bence tam bir kumar.