Astra J Benzin yakıt tüketimleri

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

35ozenc35 link' Alıntı:
değerlere bakınca aracıma bağlılığım arttı sanırım artık prins bile düşünmüyorum  dancee ben şehir dışı 4 kişi birde çocuk 5.6 yaktım ort 100 km ile şehir içi 9 geçmiyor  m34444

Sakin kullanımlarda bu değerlerin yakalanması hele 1.4T ile normal ve güzel değerler.  bravoo

LPG dönüşümüne çok sıcak bakıyorum ama araç ile aylık en az 400 - 500Tl benzin harcanmalı ki değişime değsin yoksa mantıklı değil.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ıllakı 400 500 lıra harcamakmı lazım ozdemır ben yola cıktıımda  cebımden çıkacak o ankı paraya bakarım

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:
ıllakı 400 500 lıra harcamakmı lazım ozdemır ben yola cıktıımda  cebımden çıkacak o ankı paraya bakarım

Sinan yine levyeyi gösteriyosun :) Eğer LPG montajı için hazır bütçen varsa tabiki beklemeye gerek yok, ben sadece 400 - 500TL aylık yakıt kullanan birinin dönüşümü 150 - 200TL taksitle ekstra maliyet olmadan geçebileceğini düşünerek söyledim. Yoksa cepte 2.000 varsa boşta hemen taktır mis :)

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracin yakit tuketimi 8.4 lt atrica ortalama hiz 38 km daha sifirlamadim sifirlayinca artmasindan korkuyorum ayrica yaklasik bin kmdir ne artma ne azalma oldu araci ikinci el aldim ortalamayi uzun bir sure once sifirladigi icin olabilir mi eski sahibi

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracıma ilk defa sadece şehir içi kullanımdan sonra benzin aldım. Sonuç 100 km. de 9,44 lt. yakmış, yani kilometrede 46 kuruş yakmış. Bu değerler benim beklenti ve tahminlerimin üstünde olmuş. Araç b. sayarı hiç 9 lu değerler göstermemişti oysaki. 8,2 litre ile başlamış ve hava soğudukça 8,8 litreye kadar çıkmıştı.Araç b.sayarına göre ortalama hızım: 25,3 km. Demek ki araç b.sayarı ile pompa değerleri arasında 0,5 litre fark oluyor. Katalog değeri bu aracın 7,8 litre olarak görünüyor. Ancak istanbul trafiğinde sonuç ortada. Aslında şunu da belirtmek isterim. Aracı sadece hafta sonları ve kısa mesafelerde(5-6 km.lik yolda) kullandım. Aracın hararet göstergesi anca tam ortaya geliyordi ki ben varacağım yere ulaşmış oluyordum. Hal böyle olunca da soğuk motorla tüketim sanırım fazla oluyor. Yakıt aldıktan sonra sıfırladım tüm değerleri ve 30 km. yol yaptım, araç b.sayarı 12,1 den başlayıp 8,3 litreye kadar düştü. Yapacak bir şey yok, ben aşağı yukarı bu değerleri göze alarak bu aracı aldığım için benim açımdan sorun yok. Havaların güzel olduğu ve daha fazla yol yapma imkanımın olduğu durumlarda daha iyi sonuçlar çıkacağını düşünüyorum. Bu gerçek yol değerlerim ve yorumlarım umarım almak isteyen veya ilgilenen arkadaşlara yardımcı olur.

Torbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kusura bakmayın arkadaşlar ama Golf, Clio gibi karşılaştırmalar moral bozmaktan başka hiçbir işe yaramıyor bence çünkü bizim aracımızla alakası olmayan karşılaştırmalar.Aynı donanımda Golf dizele verilecek yaklaşık 20 bin tl farkı hangi 12 lt lik ortalamayla yakalayabileceğimizi düşünüyorum ne zamandır.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kıldır Gıcık işler..

Son 2 depodur Shell Nitro yerine Petrol Ofisi 97 oktan alıyorum, motor daha erken ısındığından (Shell bayisinin sahibi hakkında olumsuz şeyler duydum belki de ondan) hem sabah çocuğu okula götürürken üşümüyoruz hem de ş.içi tüketim kısa mesafe de olsa kontorl altında tutulabiliyor; genellikle sakin arada >160km olmak üzere şuan ki ortalama 7.5 litre.

ezmoce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ve aracı alalı 1000 km oldu (24000 km de) kimi zaman sert kimi zaman sakin hep şehir içi kullandım  ve şuan ki ortalamam 8,1 lt .  benzine devammm greatt

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ezmoce link' Alıntı:
ve aracı alalı 1000 km oldu (24000 km de) kimi zaman sert kimi zaman sakin hep şehir içi kullandım  ve şuan ki ortalamam 8,1 lt .   benzine devammm greatt
Doğru yoldasın ve ortalaman gayet iyi.  okkk

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracimi alali 5bin km oldu ikinci el aldim toplamda 62bibde ilk aldigimda ortalama 8.4 asagi dusmuyordu gecen bakimdan sonra merak edip sifirladim ve yaklasik bin km yol yaptim agirligi sehir ici ortlama hiz 42 ve aracim su an 7.7 lt de biraz daha uzun yol yapsam daha da dusecegini düşünüyorum