Astra J arıza ışığı yakmayan gündüz ledi

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi
M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J arıza ışığı yakmayan gündüz ledi

OGOKTAS link' Alıntı:
Selam Mustafa aşağıda linki bulunan ürün için düşüncen nedir? 2-3$ pahalı ama sanki biraz daha kaliteli gibi duruyor ve beyaz tonu daha iyi gibi.

http://www.aliexpress.com/item/2-pcs-T20-7440-5050-SMD-27-Car-LED-White-Warm-White-Turn-Signal-Light-Side/843497976.html

Burak beğenirsen iki set sipariş veririm.
Aynı abi, kasası biraz gösterişli. Kaliteli arayanlar aliminyum soğutuculu mercekli modellere baksın.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eyvallah Mustafa çok sağol, sanırım bayramdan sonra uygulamamızı yapar ve bu başlık altında resimleri paylaşırız.

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Aynı abi, kasası biraz gösterişli. Kaliteli arayanlar aliminyum soğutuculu mercekli modellere baksın.

Çok teşekkürler yönlendirmeler için hocam.

@OGOKTAS

Abi bu alanda detaylara hiç vakıf değilim, sen olur veriyorsan benden yana hiçbir sıkıntı yok. Siparişi geçtiğin anda IBAN'ı iletebilirsen derhal ödemeyi yapayım abim. Şimdiden çok teşekkür ederim yardımların için.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Çok teşekkürler yönlendirmeler için hocam.

@OGOKTAS

Abi bu alanda detaylara hiç vakıf değilim, sen olur veriyorsan benden yana hiçbir sıkıntı yok. Siparişi geçtiğin anda IBAN'ı iletebilirsen derhal ödemeyi yapayım abim. Şimdiden çok teşekkür ederim yardımların için.

Tamam Burak sorun yok, ürünler gelsin hallederiz bir şekilde, eşimin aliexpress hesabı var akşam evden siparişi veririm teslim süresi 20-25 günlerden bahsediyor, ben 15 Ağustos gibi tatile çıkıp Eylül başı dönmeyi planlıyorum. Ürünün gelişi tatile denk gelir büyük ihtimalle, tek ricam uygunsan teslimat adresi olarak senin adresi vereyim, değilse ayarlarım sorun olmaz.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Siz, ledin bacağına tadilat yaparak sadece parklar açıldığında kısık yanmasını engellemiş oldunuz. Ledin içindeki (+) uçlu bacaklardan birinde direnç var,
diğerinde yok. Siz bunları birleştirerek direnci devre dışı bıraktınız ve ampulünüz  parklar açıldığında kısık yanması gerekirken direnç iptal olduğu için  canlı yandı. Bu esnada ise parklar arka lambalara bağlı olduğu için arıza ışığı yanmadı.

Buradaki uygulama: Gündüz farını parklara bağlamak ve sizin yaptığınız gibi ledin direncini iptal etmek. Siz işin sadece 1. etabını yapmışsınız ve geriye gündüz farını parklara bağlamak kalmış.

Gündüz farını parklara bağladığınızda: Araç ''Auto'' modda gündüz farını aktif hale getirdiğinde normalde yanmaması gereken arka lambalar, eskiden bağlı olmadığı gündüz farına bağlandığı için artık yanacak ve arıza ışığı yanmayacak. Gece olup da gündüz farı devreden çıktığında bu sefer de parklara bağlı olduğu için yanacak. 2 ayrı beslemesi var yani ve her daim yanacak.

Bir başka açıyla;  gündüz farı ve parklar olmak üzere 2 duylu (2 artılı) olan kısım birleştirilerek arka lambaları da besleyen 1 duya çevrilmiş. Led de aynı şekilde bacakları birleştirilerek tek ampul olmuş. Tek duy + Tek ampul.

Son derece masrafsız, pratik ve sağlıklı bir çalışma.  045thumbsup

Ama özellikle koyu stoplar gündüz sönükken bana göre daha güzel göründüğü için şahsen direnç tercih ederdim.
Açıklamanız için teşekkürler sayın Rec. İzmire döndüğümde uygulamayı Mustafa bey ve sizin anlattığınız gibi tekrar deniyeceğim. Yaptığım iş aslında burda anlatıldığı gibiydi ama ben artı uçları birleştirdikten sonra eksi uçlardan birini kesmemiştim. Acaba sorun bundan mı kaynaklandı. Duy a herhangi bir tadilat yapmıyoruz değilmi? Tadilat sadece led üzerinde yapılıyor.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Arkadaşlar herkese şiddetle tavsiye ederim LED olayını :)

rahepudu.jpg

u3yty4eq.jpg

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Tamam Burak sorun yok, ürünler gelsin hallederiz bir şekilde, eşimin aliexpress hesabı var akşam evden siparişi veririm teslim süresi 20-25 günlerden bahsediyor, ben 15 Ağustos gibi tatile çıkıp Eylül başı dönmeyi planlıyorum. Ürünün gelişi tatile denk gelir büyük ihtimalle, tek ricam uygunsan teslimat adresi olarak senin adresi vereyim, değilse ayarlarım sorun olmaz.

Abi tabii ki verebilirsin ne demek. Ben 1 - 7 Eylül tarihleri arasında izinde olacağım. Onun öncesinde de bayram haftası boyunca izinliyim. Ama Ağustos ayında kesintisiz yerimde olacağım dolayısıyla illa ki teslim tarihi bana denk gelir diye düşünüyorum.

Özelden paylaşıyorum abi adres bilgisini, tekrar çok teşekkür ederim.

burakist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustafa bey öncelikle bilgi paylaşımlarınız için tesekkürler.
benim kullandığım bir ampul var
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/carub-t20-tip-21-led-beyaz-sisman-park-ampulu-116015726
haliyle arıza ışığı yakıyor siz bu sorunu zaten çözdünüz.
fakat bu ampuller bende gündüz far sensoru aktifken yani farlarım yanmıyorken gündüz ledlerde yanmıyor. otomatik konumdan ortadaki konuma getirdiğimde ledler yanıyor arka parklar da yanıyor tabi. burda sorun gündüz far sensoru açıkkken ledler neden yanmıyor.
ikinci si yukardaki t20 ampul szin yönteminizle arıza ışığı yakmadan kullanılırmı.
son olarak daha çok smd olan ampuller var 120 gibi bunları ucuz temin etme şansımız varmıdır.
tesekkürler.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

burakist link' Alıntı:
mustafa bey öncelikle bilgi paylaşımlarınız için tesekkürler.
benim kullandığım bir ampul var
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/carub-t20-tip-21-led-beyaz-sisman-park-ampulu-116015726
haliyle arıza ışığı yakıyor siz bu sorunu zaten çözdünüz.
fakat bu ampuller bende gündüz far sensoru aktifken yani farlarım yanmıyorken gündüz ledlerde yanmıyor. otomatik konumdan ortadaki konuma getirdiğimde ledler yanıyor arka parklar da yanıyor tabi. burda sorun gündüz far sensoru açıkkken ledler neden yanmıyor.
ikinci si yukardaki t20 ampul szin yönteminizle arıza ışığı yakmadan kullanılırmı.
son olarak daha çok smd olan ampuller var 120 gibi bunları ucuz temin etme şansımız varmıdır.
tesekkürler.

Merhaba, otomatik far sensörüne vakıf değilim. Gündüz ledi her koşulda yanıyorsa sorun çıkmaması lazım. Gündüz farını kapatabiliyor musunuz?
54 ledli t20'ler sorunsuz fara giriyor ama 120 ledlilerin gireceğiniz sanmıyorum. Carub ürünü ve benim lnkini verdiğim ledler 2. sınıf kalitedeler. Bunların aliminyum soğutuculu ve mercekli modelleri mevcut. Led sayısı önemli değil tipi ve kalitesi önemli. Bizdeki ledler uzun vadede sorun çıkarma potansiyeline sahip bu yüzden 2 çift almakta fayda var.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Abi tabii ki verebilirsin ne demek. Ben 1 - 7 Eylül tarihleri arasında izinde olacağım. Onun öncesinde de bayram haftası boyunca izinliyim. Ama Ağustos ayında kesintisiz yerimde olacağım dolayısıyla illa ki teslim tarihi bana denk gelir diye düşünüyorum.

Özelden paylaşıyorum abi adres bilgisini, tekrar çok teşekkür ederim.

Tamamdir Burakcigim gelismelerden Seni haberdar edecegim.