Gündüz farı kademe arızası

Serhatkr1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba Astra j edition aracıma LED gündüz farı taktım ancak gündüz farı konumunda yanmıyor sadece park lambası konumunda yanıyor. Normal dipsiz ampul başladığımda yanıyor yani tesisatta bir sıkıntı yok ledi de test ettim LED de arızalı değil niye böyle olduğunu anlayamadım böyle bir sorun yaşayan varsa çözebilmem için yardım edebilir mi internette bu sıkıntıyı yaşayan kimseyi görmedim

06aybars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gündüz farı ampulünü değiştirince sorun çözülüyor. 2 hafta önce aynı olay başıma geldi. Tesisatınızda bir problem yok.

Ampul çift duylu olduğu için parkta iken yanabiliyor ancak gündüz farı yanmıyor.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba Astra j edition aracıma LED gündüz farı taktım ancak gündüz farı konumunda yanmıyor sadece park lambası konumunda yanıyor. Normal dipsiz ampul başladığımda yanıyor yani tesisatta bir sıkıntı yok ledi de test ettim LED de arızalı değil niye böyle olduğunu anlayamadım böyle bir sorun yaşayan varsa çözebilmem için yardım edebilir mi internette bu sıkıntıyı yaşayan kimseyi görmedim
Eğer benim başıma gelen durumun aynısı ise, ampülün 4 ucundaki pozitif ve negatiflerin konumu bizim aracın duyundaki kutupların konumuyla uyumsuzdu.. Ampül ucundaki telleri eğerek yerlerini duydaki kutupların konumuna göre ayarlamıştım. Durum benzerse lehim makinası şart. Çünkü teller çabuk kopuyor. Bir de arıza ışığı sorunu vardı sanırım...

20180914_201440__019c473f6ff026c7fe.jpg

SİVASLI 58

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eğer benim başıma gelen durumun aynısı ise, ampülün 4 ucundaki pozitif ve negatiflerin konumu bizim aracın duyundaki kutupların konumuyla uyumsuzdu.. Ampül ucundaki telleri eğerek yerlerini duydaki kutupların konumuna göre ayarlamıştım. Durum benzerse lehim makinası şart. Çünkü teller çabuk kopuyor. Bir de arıza ışığı sorunu vardı sanırım...

20180914_201440__019c473f6ff026c7fe.jpg
merhabalar far çok güzel durmuş arıza yaktı mı?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
merhabalar far çok güzel durmuş arıza yaktı mı?
Malesef yaktı, ama aynen dediğiniz gibi çok güzel göründüğü için 1 ay kadar kullanmıştım. Dirençle çözülüyor ama ısınıp yanabilme riski yüksek olan bir şeyi motor kaputunun içine koymayı gözüm kesmedi. Turuncu halojen iyidir.

20181016_093705__01b2df8e5aef2582c9.jpg

• Beğen
Tepkiler: Kaan.