Astra J arıza ışığı yakmayan gündüz ledi

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com
Ynt: Astra J arıza ışığı yakmayan gündüz ledi

mucahitduran link' Alıntı:
Murat Hocam benim LED'lerden 1-2 tanesi patlamış sanırım. Gündüzlerim çakar gibi çakıp duruyor bir sağdan bir soldan :D milletvekili aracı yakın koruması gibi geziyorum :D

Yakışır Kardeşime :D

Çok Uzun Ömürlü Olmayacağı Kesin Hevesimizi Alalım işte :D

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

mrt54 link' Alıntı:
Yakışır Kardeşime :D

Çok Uzun Ömürlü Olmayacağı Kesin Hevesimizi Alalım işte :D
Sürekli yanık kaldığı için sanırım bu olumsuzluklar yaşanıyor. Araç bize kapatma, istediğimizde açma olanağı verse ala olurdu... :) Ve kontakla beraber açılıyor olması da ömrünü azaltıyor diye düşünüyorum :)

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan Bey güzel görünüyor güle güle kullanın. birde benim sorunuma çözüm bulsak. bildiğiniz gibi edition aracıma makyajlı sport ledli far taktırdım ancak gündüz modundayken arıza ışığı yanıyor parklar veya farlar açıkken yanmıyor.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tmm. Elime ulaşır ulaşmaz halledip geri gönderirim.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
Erhan Bey güzel görünüyor güle güle kullanın. birde benim sorunuma çözüm bulsak. bildiğiniz gibi edition aracıma makyajlı sport ledli far taktırdım ancak gündüz modundayken arıza ışığı yanıyor parklar veya farlar açıkken yanmıyor.
Bu konunun başında Mustafa beyin dediği gibi parklar yanarken arka parklar yandığından arıza olarak görmüyor. Ama sadece gündüz farı yanınca düşük watt değerinden arıza yakıyor. Bizim kullandığımız ledlerde de durum böyle. Ya arıza kesici dekoder takacaksınız yada gündüzleri farlar yanmadığı zamanlarda park moduna alacaksınız uyarı görmemek için.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Far sensörlü araçlar bu sorunun çözümü direnç ama sizin aracınızda kolaylıkla halledilebilir. Sizin ledler orijinalde olsa araç beyni uyumsuz olduğu için sıradan bir led ampulden farkı yok ve arıza ışığı yakıyor. Yapacağınız işlemleri anlatabilirim ama biraz elektronik bilgisi gerekiyor. Yaparım derseniz kısaca anlatmaya çalışayım.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Far sensörlü araçlar bu sorunun çözümü direnç ama sizin aracınızda kolaylıkla halledilebilir. Sizin ledler orijinalde olsa araç beyni uyumsuz olduğu için sıradan bir led ampulden farkı yok ve arıza ışığı yakıyor. Yapacağınız işlemleri anlatabilirim ama biraz elektronik bilgisi gerekiyor. Yaparım derseniz kısaca anlatmaya çalışayım.
biraz bilgim var. kendim yapamasam bile arkadaşım var elektronikçi onunla yaparız. anlatsana bana

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

biraz bilgim var. kendim yapamasam bile arkadaşım var elektronikçi onunla yaparız. anlatsana bana
Fara gelen tesisat soketinden maket bıçak kontrol kalemi yöntemiyle park ve gündüz kablolarıı bulunur. Bunların + olması lazım. Deneme yanılma ile test edip bulmalısınız. Bulduğunuz kabloları birleştirin işlem tamam. Biz bunu ampul üzerinde yapıyoruz siz tesisat kablosunda yapacaksınız.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Fara gelen tesisat soketinden maket bıçak kontrol kalemi yöntemiyle park ve gündüz kablolarıı bulunur. Bunların + olması lazım. Deneme yanılma ile test edip bulmalısınız. Bulduğunuz kabloları birleştirin işlem tamam. Biz bunu ampul üzerinde yapıyoruz siz tesisat kablosunda yapacaksınız.
biz onu denedik ama hangisinin gündüz hangisinin kısa farlar olduğunu bulamadık. çünkü hepsinde de aynı akım var. soket resmi aşağıdaki linkte var üstteki 6 pinli olan soket
https://www.google.com.tr/search?q=astra+far+soketi&rlz=1C2KMZB_enTR591&tbm=isch&imgil=WqQwtIqwaCeJhM%253A%253B3Rso-SSvg6hT5M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.opelx.com%25252Fel-yapimi-home-made%25252F15212-astra-h-orjinal-fabrikasyon-xenon-yapimi-full-orjinal.html&source=iu&fir=WqQwtIqwaCeJhM%253A%252C3Rso-SSvg6hT5M%252C_&usg=__h5dz371bNApHrqhQJHIRpfK3lZw%3D&sa=X&ei=HsMFVLOvB8OaygOQ0oGQDQ&ved=0CCMQ9QEwAw&biw=1600&bih=799#facrc=_&imgdii=_&imgrc=WqQwtIqwaCeJhM%253A%3B3Rso-SSvg6hT5M%3Bhttp%253A%252F%252Fimg811.imageshack.us%252Fimg811%252F4568%252F63859221.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.opelx.com%252Fel-yapimi-home-made%252F15212-astra-h-orjinal-fabrikasyon-xenon-yapimi-full-orjinal.html%3B800%3B600

EnginBERK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu sorun bende de var ve çok can sıkıcı
devamlı far hatası alıyorum ekranda, arabayı satıcam o derece sinir ediyor :)

arkadaş çok güzel tane tane anlatmış ama yapabilir miyim bilmiyorum