ASTRA J 2016 SUNROOF ?

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm arkadaşlar . 2.5 ay önce aldığım ASTRA J SEDAN SPORT  paket , aracıma sunroof taktırmayı düşünüyorum . Yetkili servis 1800 tl bi rakam verdi benim için uygun geldi , fakat sunroof kullanışlımıdır Yüksek yada düşük hızlarda içeriye rüzgar sesi vb sesler alırmı . Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim .

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: ASTRA J 2016 SUNROOF ?

Benim bildigim servis takmiyor
Disarda taktirip biz yaptik demesinler sonra iyi arastirin

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok orjinal getirtcekler GM den 1500 + 600 işçilik dediler , 1800 e kadar indirttim .

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Sonradan takilan sunroof ne kadar saglikli olur bilmiyorum ama sizin yerinizde olsam yaptirmazdim 2,5 ay önce alinan arac sunroof icin degistirilir mi o da tbcih meselesi ben orjinalden yanayim

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Benim bildiğim kadarıyla sunroof takılırken tavan sacının değişmesi gerekiyor. Tavanında orjinal sunroof yeri olan tavan da olması lazım. Eğer tavan sacı kesilerek yapılırsa sorunlar yaşarsınız. Birkaç sene sonra su sızdırmaya falan başlar. Servislerin yaptığı herşey orjinal olmayabiliyor. Bence iyice bir araştırın.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sunroof'un altındaki oerdeyi çekmesseniz yol sesi geliyor, sunroof kapalıyken bile. Hava güneşliyken zaten güneş geliyor rahatsız edici olabiliyor perde açıkken, o yüzden film yaptırmanız lazım. Akşamları ve baharda güzel oluyor, aralık yapınca içeri güzel hava alıyor. Ayrıca ışık alıp arabanın içerisini daha geniş ferah yapıyor.

Ama sizin yerinizde olsam arabanın orjinalliğini bozdurmazım.

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkes sonradan takılan iyi olmaz demiş , 2,3 forumda daha araştırdım onlarda aynı fikirde   :)
Peki bu orjinal stil paketli olan sunrooflar nasıl ses yalıtımı konusunda ? su sızdırma filn vb Garantisi varmı orjinal fabrika çıkışı olanların ?

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tavan sunrooflu tavanla değişecek olsa güzel olurdu da keseceklerse emin olamadım. Ama bizde de yok keşke olsaydı

aahmet_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kesinlikle yanlış anlamayın ama, ya siz arabalarardan hiç anlamıyosunuz yada ne yaptırmak isteyerek aracınızı ne hale getireceğinizi bilmiyorsunuz.

Yeni nesil araçlarda sonradan yapılan her birşey aracın orjinalliğini tamamıyla bozuyor. heleki sunruf diyorsunuz. diyelim ki orjinal sunruflu tavan geldi, aracınızın tavan saçı komple sölülecek. arabanın orjinalliği gitti, heleki tavan bu yani. arabada 1 karış boya bile sorun olurken.. yapmayın derim. ben olsam böyle bi aracı almak için yanına yanaşmam, net!

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne kadar anladığım konusunda sizinle bilgi kıyaslaması yapamam tabi ki. Fakat yaptıracak olsam yaptırırdım ki yaptırmadıysam sizinle hemfikirimdir. Ben sadece kesilmesindense orjinal tavanla değişmesi daha güzel olurdu dedim. Orjinalliğe çok takmam. Kaliteli kesimle sunroof mu tavan değişimi mi deseler seçimimi sundum. Tavan değişecek olsa bile yaptırmazdım muhtemelen. Ama yapılır orjinal gibi kaliteli olur şansa bunu bilemeyiz. Sadece heves