2016 Dizel Astra K P0263 Silindir 1 Balans Hatası

Erdemoynak

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Selamın Aleyküm, arkadaşlar aracım 2016 model dizel otomatik Astra K aracıma her zaman yakıt aldığım istasyonun farklı bayisinden yakıt aldım motor arıza ışığı yaktı OBD’ye bağladığımız zaman ise P0263 Silindir 1 Balans hatası verdi daha sonrasında motor arıza ışığı kendiliğinden söndü ve bir kaç gün sonra tekrar yandı servise götürdüm Enjektör 1 ile 2 yi yer değiştirdi 1 hafta sonra tekrar aynı hatayı verdi ve servis kurum temizliği yapılması gerektiğini ve o da kurtarmazsa motorun ineceği bu da bize 17-18 bin ₺ tutacağının bilgisini verdi ve hiç karşılaşmadıklarını söyledi sanayide bir usta buldum ve ustanın pompacının bakması gerektiğini söyledi henüz sanayiye götürmedim bununla ilgili bir sorun yaşayan arkadaş gördüm forum da acaba nasıl çözdü ve ne yapmamız hakkında bilgisi olan arkadaşlar ve ya ustalar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim teşekkürler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
enjektör yer değişince kodlama yapıldımı aracın silindir 1 enjektörüne makine ile bir baktırsana ve enjektöre elektrik düzenli geliyormu birde krank sensörüne göz at

• Beğen
Tepkiler: Erdemoynak

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
çeyrek depo yakıta liqiu moly temizleyici at kullan ışık yanınca tekrar çeyrek yap yine at düzelmezse sorunu enjektörde ara

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
birde ecuyu güncellettir