Astra J 2010 A16XER BRC Lpg Hakkında

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2010 model Astra aracımı yeni aldım. A16XER motor koduna sahip 115hp lik 1.6 motor. Lpg'li olarak aldım Brc sistem var üstünde. Birkaç sorum olacak, yanılmıyorsam bu motor atmosferik motor ve her sıralı sistem olmuyor. Acaba benim aracımda ne kullanmış olabilirler. Lpg ecusuna baktım modelinin etiketi düşmüş sanırım bilemedim fakat ecu yapısından sequent 24 diye tahmin ediyorum. Bu sistem aracıma uygun olan mıdır? Ayrıca arıza ışığı yanıyor bu normal mi? Söndürmek mümkün mü? Ayrıca P069E arıza kodunu veriyor ( Yakıt pompası kontrol modülü, mil aydınlatması talep etti). Bu sorunlar hakkında bilgisi olan varmıdır?

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni model lpg sistemini 1.4t astra j de kullaiyorum.1 sene 13 bin km oldu rutin bakimlari haricinde birsey yapmadim yani sıkıntı yok.Ariza lambasi olayina gelince ben lpg taktirirken ayni arizayi vermisdi ve lpg servisi aninda mudahalede bulundu.Arac lpg ye gecince benzin pompasi benzin basmaya devam ediyor ve basinc yukseldigi icin ariza veriyor bunun icin bir modul taktilar arac lpg ye gectikden sonra modul pompayi durduruyor.Aracin hangi serviste lpg takildigini biliyorsaniz direk oraya gidin yada brc ile iletisime gecin.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıza en ucuz lpg kiti dahi uyum sağlar, önemli olan kusursuz montaj ve araca uygun AFR oranında gaz ayarı.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni model lpg sistemini 1.4t astra j de kullaiyorum.1 sene 13 bin km oldu rutin bakimlari haricinde birsey yapmadim yani sıkıntı yok.Ariza lambasi olayina gelince ben lpg taktirirken ayni arizayi vermisdi ve lpg servisi aninda mudahalede bulundu.Arac lpg ye gecince benzin pompasi benzin basmaya devam ediyor ve basinc yukseldigi icin ariza veriyor bunun icin bir modul taktilar arac lpg ye gectikden sonra modul pompayi durduruyor.Aracin hangi serviste lpg takildigini biliyorsaniz direk oraya gidin yada brc ile iletisime gecin.

Aynı sistemi kullanmanıza sevindim. Takılan modül nasıl birşey adı var mı? O modül takılınca arıza ışığınız tamamen söndü mü? Birdaha yandı mı hiç?

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ariza isigi bir daha benzin pompasi kaynakli yanmadi.Modul sag arkadaki bagaj bolmesindeki bir kapagi acip icindeki sigorta kutusu gibi bir yere takildi.Bu arada fleanin uyarasinida yenileyim ben kayseriden coruma gittim sirf lpg icin.Afr ayarina dikkat edin aksi taktirde subaplariniz hasar gorur/erir.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıza en ucuz lpg kiti dahi uyum sağlar, önemli olan kusursuz montaj ve araca uygun AFR oranında gaz ayarı.

Sinop'ta ikamet ediyorum buradaki lpg ustaları çok bilgili değil. En yakın Samsun'a götürmem gerek gitmeden ustalarla görüşmem lazım.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ariza isigi bir daha benzin pompasi kaynakli yanmadi.Modul sag arkadaki bagaj bolmesindeki bir kapagi acip icindeki sigorta kutusu gibi bir yere takildi.Bu arada fleanin uyarasinida yenileyim ben kayseriden coruma gittim sirf lpg icin.Afr ayarina dikkat edin aksi taktirde subaplariniz hasar gorur/erir.

Modülü Çorumda mı taktılar. Usta ve işyeri bilgilerini alabilir miyim? Ayrıca ne kadara takmışlardı modülü?

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozencler otogaz.Internette artirsaniz namini duyarsiniz cok iyi bir servis.Modul soyle oldu fiyat alirken bu aracin arizayi verip vermeyecegini soylemem lazimdi ama ben unuttum diyerek sag olsun ucretsiz taktilar.Bildigim kadariyla cok pahali degil 50 lira civari olsa gerek.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozencler otogaz.Internette artirsaniz namini duyarsiniz cok iyi bir servis.Modul soyle oldu fiyat alirken bu aracin arizayi verip vermeyecegini soylemem lazimdi ama ben unuttum diyerek sag olsun ucretsiz taktilar.Bildigim kadariyla cok pahali degil 50 lira civari olsa gerek.

Teşekkür ederim. Sanırım bende Samsun yerine oraya götüreceğim. Birkaç sorun var alt devirlerde cansız, üst devirlerde canlı, ayrıca depo kalibrasyonu gerek. Bakalım musait olunca inşallah gideceğim.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Modül dediğiniz röle gibi bşrşey olmalı...