astra j hb elm327 obd

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
tekrar merhaba arkadaşlar
dün konyada nam salmış iki farklı lpgciye gittim. birisi atiker bayisi diğeri ise her lpg ci :)
sarı ışıkla ilgili her ikisi de neredeyse aynı hareketleri yaptı. kaputu açtı lpg beynine vs göz gezdirdi. kaputu kapattı ve dedi ki "bu sistem arıza ışığı yakar, söndürürüm ama tekrar yakar, böyle bineceksin yada bu motora uygun sistem döşeteceksin" dediler. yeni sistemin maliyeti 3500 tl imiş. "istersen söndüreyim ama 3 km sonra gene yanacak o ışık" dedi. AFR ayarı yapılınca yanmıyor diyenler var, AFR çözüm olmaz mı dedim. "Bu kit AFR tutmaz bu araçta" dediler. Yani araç-lpg-AFR tam uyumsuz olduğu söylendi.
Ne dersiniz?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
dün konyada nam salmış iki farklı lpgciye gittim. birisi atiker bayisi diğeri ise her lpg ci :)
sarı ışıkla ilgili her ikisi de neredeyse aynı hareketleri yaptı. kaputu açtı lpg beynine vs göz gezdirdi. kaputu kapattı ve dedi ki "bu sistem arıza ışığı yakar, söndürürüm ama tekrar yakar, böyle bineceksin yada bu motora uygun sistem döşeteceksin" dediler. yeni sistemin maliyeti 3500 tl imiş. "istersen söndüreyim ama 3 km sonra gene yanacak o ışık" dedi. AFR ayarı yapılınca yanmıyor diyenler var, AFR çözüm olmaz mı dedim. "Bu kit AFR tutmaz bu araçta" dediler. Yani araç-lpg-AFR tam uyumsuz olduğu söylendi.
Ne dersiniz?
Açık ara başından savmış senin kit nedir düğmeyi bir çekip atarmısın

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Adsız.png

düğme bu. ama ustalar düğmeye bakmadılar. akünün yanına uzanan 10X10 cm büyüklüğündeki beyine bakıp yaptılar bu yorumu.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 28109

düğme bu. ama ustalar düğmeye bakmadılar. akünün yanına uzanan 10X10 cm büyüklüğündeki beyine bakıp yaptılar bu yorumu.
Olur üstad fast olsa sana kabloyu satın al diyip yardım edecektim bundada oluyor ayar ama pek anlamıyorum bu sistemden başka yerde afr ci bul ayar iste hatta candan otogaz var numarasını al derdini anlat soru sormak ücretli değil yardımcı olabilirler sana

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Olur üstad fast olsa sana kabloyu satın al diyip yardım edecektim bundada oluyor ayar ama pek anlamıyorum bu sistemden başka yerde afr ci bul ayar iste hatta candan otogaz var numarasını al derdini anlat soru sormak ücretli değil yardımcı olabilirler sana

benim sistemin modeli ne hocam?
ona göre sorayım. model ne derse bir bilgim olsun en azından

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sanırım bu safefast olmalı

• Beğen
Tepkiler: yoldangeçenbiri

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Sanırım bu safefast olmalı

teşekkürler hocam. tel ile arayıp AFR olup olmayacağı hakkında net bi bilgi almam lazım.
açıkcası ustalara da çok güvenmedim. adamlar harıl harıl sistem döşerken ben sarı ışık yandı diye gidince çok önemsemediler gibi hissettim.
ama her iki usta da aynı yorumu yapınca durumu kanıksamıştım yavaştan .
tekrar araştırayım en iyisi

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ne dersiniz?
Her kit her araca takılmaz o konuda haklı olabilirler. Candan müh. bu işin ehlidir konya-ankara arası yol yapmaya değer. Lpg beyni üzerinde yazabilir aslında oraya bir baksana hocam modeli falan öğrenmek için daha net konuşursun. Ama şundan emin ol sarı lamba yanması normal değil.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
teşekkürler hocam. tel ile arayıp AFR olup olmayacağı hakkında net bi bilgi almam lazım.
açıkcası ustalara da çok güvenmedim. adamlar harıl harıl sistem döşerken ben sarı ışık yandı diye gidince çok önemsemediler gibi hissettim.
ama her iki usta da aynı yorumu yapınca durumu kanıksamıştım yavaştan .
tekrar araştırayım en iyisi
Ya afr uğraşmaz para kazanmaz yada bilgi olmayabilir tesisat çekmeden kazandığı parayı afr ayarı için yarim saat yol gitmen lazım uğraşmaz istemeyebilirler

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracıma AFR ayarı yaptırdım ve 4 gündür arıza ışığı yanmıyor. Tutmaz denen AFR ayarı tuttu :)
araçta boğuk bi ses vardı motorda o gitti, performansın da az da olsa iyileşme oldu. yokuşları biraz daha rahat çıkıyor.
herşeyden öte o sinir bozucu arıza ışığından kurtuldum :)
biraz meşakatli bi işmiş cidden. 1 saat boyunca dur-kalk-gazla-frenle-3bin devirde sabit git-4binde sabit git vs uğraştırdı ama değdi doğrusu
yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve Kaan.