Astra J 1.6 Turbo 180 beygir LPG uygulaması

tncy.tspnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TSI GDI FSI TFSI motorlara takılabilen lpg kitleri var, direkt enjeksiyon olmayan insignia motoruna sırf subap hassasiyeti yüzünden lpg takılmama olayı çok komik. Oktan değeri benzinden daha yüksek olan LPG ülkemizdeki dandik benzinden daha iyi gelir diye düşünüyorum.

Valla bende bu zamana kadar çok lpg li araç kullandım kendimde taktirdim 2 3 kez lpg nin hiç bir zararını görmedim. Performans olarak çok küçük bir kayıp oluyor sadece onu da zaten ben şahsen arabayı çok çok yüksek devirlerde kullanacağım zaman benzin alıp kullanıyorum bir zararı olmuyor hemde keyfine varıyorum yetiyor :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bende bu zamana kadar çok lpg li araç kullandım kendimde taktirdim 2 3 kez lpg nin hiç bir zararını görmedim. Performans olarak çok küçük bir kayıp oluyor sadece onu da zaten ben şahsen arabayı çok çok yüksek devirlerde kullanacağım zaman benzin alıp kullanıyorum bir zararı olmuyor hemde keyfine varıyorum yetiyor :)

Kalitesiz kitlerdeki yavaş enjektörler ve sıvı lpgyi isitamayan düşük kapasiteli regülatörler sebebiyle performans kaybı oluyor. Lpg daha performanslidir. Kit le formanssizdir

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle kullan

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hocam isara tanıdık vasıtasıyla gittim iscilikleri vs. Güzel tavsiye edebilirim. Ya da güneşler sanayi de gökay otogaz var oranın da işçiliği güzeldir fiyat olarakta uygundur aracınız düz motor ise orası daha mantıklı daha önce kendimde taktirdim tanırım yakından ancak atiker wentgas var orada sadece

Araç 2011 corsa yani euro5. onun için kaliteli bir kit ve yer bakıyorum. İsar otogaz'a bir bakayım, teşekkürler.

rene54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tuncay bey durum nasıl sıkıntı var mı? Opelin turbo motorlarında ilk etapta sorun olmuyor fakat zaman geçtikçe sübap vs problemler olabiliyor.

İsar otogaza Golf4 aracıma ve bikaç tanıdığımın aracına taktırdık monrajları çok iyi ve düzgün esnaflar ben golf ü 110.000km dir lpg de kullanıyorum tık demedi sanki fabrikada takılmış gibi.ne gaz ayarına gittim ne en ufak sıkıntı yaşadım çok şükür.
Yanlız astra 1.4 turbo için isar otogazı aradım inatla landi renzo değil atiker gold takalım dedi o hiç hoşuma gitmedi.

tncy.tspnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tuncay bey durum nasıl sıkıntı var mı? Opelin turbo motorlarında ilk etapta sorun olmuyor fakat zaman geçtikçe sübap vs problemler olabiliyor.

İsar otogaza Golf4 aracıma ve bikaç tanıdığımın aracına taktırdık monrajları çok iyi ve düzgün esnaflar ben golf ü 110.000km dir lpg de kullanıyorum tık demedi sanki fabrikada takılmış gibi.ne gaz ayarına gittim ne en ufak sıkıntı yaşadım çok şükür.
Yanlız astra 1.4 turbo için isar otogazı aradım inatla landi renzo değil atiker gold takalım dedi o hiç hoşuma gitmedi.
Bende bi arkadaşımın aracına tüp taktıracaktık onun için gitttiğimde bana da aynı şekilde atikerde ısrar etti bende anlamadım :) ve evet işçilikleri güzel.
Benim aracımda şu an yaklaşık 17bin km oldu herhangi bir sıkıntı arıza lambası tekleme itleme vs. hiç bişey yok maşallah. Yakıt durumu çokçok iyi şehiriçi 22-23krş şehirlerarası 17-18 krş :) Sübapları göze alarak yaptırdım ben zaten. Ama maalesef ondan önce dün baskı balata yedik :/

pskanalist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bi arkadaşımın aracına tüp taktıracaktık onun için gitttiğimde bana da aynı şekilde atikerde ısrar etti bende anlamadım :) ve evet işçilikleri güzel.
Benim aracımda şu an yaklaşık 17bin km oldu herhangi bir sıkıntı arıza lambası tekleme itleme vs. hiç bişey yok maşallah. Yakıt durumu çokçok iyi şehiriçi 22-23krş şehirlerarası 17-18 krş :) Sübapları göze alarak yaptırdım ben zaten. Ama maalesef ondan önce dün baskı balata yedik :/

Bende İsar otodan taktırmayı planlıyorum fakat çok kafamı karıştırdılar elbirlik prinsten başka takılmaz diyor isar landrenzo'dan başka birşey olmaz diyor başka tüpçü atiker gold takarız abi sıkıntı olmaz diyor.. Biri 3700 TL biri 2500 TL biri 1600 TL Kafamda deli sorular :cool:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende İsar otodan taktırmayı planlıyorum fakat çok kafamı karıştırdılar elbirlik prinsten başka takılmaz diyor isar landrenzo'dan başka birşey olmaz diyor başka tüpçü atiker gold takarız abi sıkıntı olmaz diyor.. Biri 3700 TL biri 2500 TL biri 1600 TL Kafamda deli sorular :cool:

prins bu işin en üst noktasıdır denebilir. tabi takacak kişinin işçiliği ve ayar yapabilmesi çok önemli... imkan varsa prins yoksa diğerleriyle riske girilebilir

pskanalist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
prins bu işin en üst noktasıdır denebilir. tabi takacak kişinin işçiliği ve ayar yapabilmesi çok önemli... imkan varsa prins yoksa diğerleriyle riske girilebilir

Risk nedir sizce bu durumda ? Yani Prinsle neyin garantisini alacağım landrenzo ne gibi risk oluşturabilir ? Opel'de landrenzoyu destekliyormuş ama hep duyduğum şeyler bunlar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Risk nedir sizce bu durumda ? Yani Prinsle neyin garantisini alacağım landrenzo ne gibi risk oluşturabilir ? Opel'de landrenzoyu destekliyormuş ama hep duyduğum şeyler bunlar.

prins sorunsuz olur bakıma gidersiniz anca. diğerlerindeki sorunları bolca görüyoruz burda. risk dediğim bu.
ne taktırmaya karar verirseniz verin 6500 devire kadar benzine geçiş yapmayacağının, teklemeyeceğinin ve arıza lambasının yanmayacağının garantisini alın. paranın en azından yarısını aracı teslim alıp teste çıktıktan ve sorunsuz olduğunu gördükten sonra öderim diyerek anlaşın...