Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

harunhoca link' Alıntı:
Arkadaşlar tatildeyim şu an... simdiye kadar 1200 km yol yaptim. Araba henüz 6200 km.de. Uzun yolda bu arac ve bu motor gerçekten çok keyifli.  Tüketime gelince, benzinli bir araçla bir depo ile bu kadar yol gidebilecegimi dusunmemistim.  Araçta dört yetişkin idik bagajda bir cm3 boşluk yoktu.  Istanbuldan araci fulledim abant Bolu Mudurnu Göynük Taraklı Geyve Gemlik bursa erdek derken ışık yandı biraz daha gittim ve 57,69 litre yakit aldim  289 Tl odedim, 987 km yol yaptim. Klimayi cok az açtım. Hesapladim 5,8 litre ortalama yakmış,  bence mükemmel bir değer.  Sahsen ben 6,5-7,0  lt. ortalamaya raziydim. Bir depo benzinle 1.000  km yol yapabilmek harika bir şey.  Keşke şehir içinde de benzer değerlere yaklassa. Ayrica aracı uzun yolda kullanmak çok keyifli.  şunu belirteyim b.sayar kiz ortalaması 66 km/h. Genelde hiz sabitleyici kullandim ve 110 km.hizi gecmedim. B.sayar ortalamasi ise 5,4 litre idi,  neden pompa verisi 5,8 litre bilemedim. Asla LPG düşünmüyorum.
Hocam bak ben sana demiştim de inanmamıştın :) Dediğin gibi uzun yol tüketimi gayet iyi araçlarımızın :)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankara -Afyon güzergahında cruise kontrol ile 85 km sabit hızda, 4.8 lt ortalama gördüm. Aracım active select 1.4 turbo.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Hocam bak ben sana demiştim de inanmamıştın :) Dediğin gibi uzun yol tüketimi gayet iyi araçlarımızın :)
Uzun Yol verileri gayet güzel gerçekten.  Kullanımı da son derece keyifli.  Tekrar istanbula trafiği ve 8-9 litrelik tüketim değerlerini düşünmek bile istemiyorum.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Anca geziosunuz harun hocam bu sene leyleği havada gördünüz galiba :D İyi tatiller...
Sağolasın murat kardeşim, umarım sizler de tatil yaparsınız astralarinizla... greatt

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

18 aydır yaptıgım km ile harcadıgım benzini karşılaştırdıgımda 35 kuruş yakmışım.

Şehir içi-dışı, yaz-kış, klimalı klimasız, arac boş-dolu her türlü yol ve iklim şartı bu ortalamaya dahildir.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tatil süresince 2450 km yol yaptım, ortalama hız 66 km/h gösteriyor b.sayar. Pompa yakıt ortalamam; 6,2 lt. net... Yani km.de 31 kuruş yakmış tam olarak.  Keşke her zaman (kışın ve istanbul şehir içinde de) böyle yaksa diyor insan, ancak ben 9 lt. ortalama yakar diye hesaplamıştım satın alırken, zaten kışın ve şehirçinde de bu kadar yakıyor  okkk

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende 1.4T Sport sahibiyim. Geçen ay bende izne ayrıldım ve toplamda 1000 km yol yaptım. 800 km şehirlerarası 200 km şehiriçi toplamda aldığım yakıt 340 TL. En son eve geldiğimde ise aracımı stop etmeden yol bilgisayarına baktım ve 179 km daha yol götürür diyordu. Bence gayet iyi ama ülkemizde benzin fiyatı malum. Araçlarımız oldukça cimri yoksa.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emrah28 link' Alıntı:
bende 1.4T Sport sahibiyim. Geçen ay bende izne ayrıldım ve toplamda 1000 km yol yaptım. 800 km şehirlerarası 200 km şehiriçi toplamda aldığım yakıt 340 TL. En son eve geldiğimde ise aracımı stop etmeden yol bilgisayarına baktım ve 179 km daha yol götürür diyordu. Bence gayet iyi ama ülkemizde benzin fiyatı malum. Araçlarımız oldukça cimri yoksa.

uzun yolda cimri ama şehiriçi trafikte acımasız..11lt  değerleri görenler var istanbulda

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
uzun yolda cimri ama şehiriçi trafikte acımasız..11lt  değerleri görenler var istanbulda

aynen.. ya aracın gazına basıp bırakıyorum. araba gidiyor ama 5-7-9-25 lt diye kafasına göre takılıyor. hızım da 20-30 arası. opel özellikle ben bunların ocağına incir ağacı dikeyim de görsünler demiş sanki. bi araba o hızda çooooook sakin kullanırken 15 litre neden yakar anlamam. en düşüğü 13-14 litre yakıyor. ortalamam 6.9 litre ama artacak zamanla öyle görünüyor. şu lpg olayı kafamı çok kurcalıyor ama yıllık 7-8 bin için değer mi değmez mi bilemiyorum.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alize05 link' Alıntı:
aynen.. ya aracın gazına basıp bırakıyorum. araba gidiyor ama 5-7-9-25 lt diye kafasına göre takılıyor. hızım da 20-30 arası. opel özellikle ben bunların ocağına incir ağacı dikeyim de görsünler demiş sanki. bi araba o hızda çooooook sakin kullanırken 15 litre neden yakar anlamam. en düşüğü 13-14 litre yakıyor. ortalamam 6.9 litre ama artacak zamanla öyle görünüyor. şu lpg olayı kafamı çok kurcalıyor ama yıllık 7-8 bin için değer mi değmez mi bilemiyorum.

Ben 6 ayda 10bin km yaptım.. aylık 500tl benzin almışım ki yeni yeni düştü ortalama.. bayramda bi istanbul yaptım 1500km sonra dehşet düştü.. 100tl ile 350km yol yapıyorum kemiksiz :D ortalama hız 45km.. çok trafik yok benim evle iş arası ondan dolayı.. Ama siz tüp düşünüyorsanız ertelemeyin bence hesabınızı iyi yapın..