Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

sehir ici trafik olsun olmasin,gazlayim gazlamayim 8.2lt altina düsemedim bi türlü.inanmiyorum da yol bilgisayarina felan.araba isin kolayini bulmus 8.2 yaziyim gitsin anasini satiyim.
astra h aracimda öyleydi sürekli 8.2lt. Opel bizi yiyo arkadaslar oyuna gelmeyin :)
opc de olsa eminim o da 8.2 yazardi

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar araç ortalamam 8.5 diyo ama yalan...
4 depodur test ediyorum.. şehir içi dışı karışık 10 lt. yakıyo... dün malatya elazığ 120 cc ile klima açık iki kişi 20 kg bagaj; depoyu malatyada fulledim.. elazığda tekrar doldurdum.. 105 km. 35 tl 6,7 lt... şehir dışı sabit hız gayet makul... ama şehir içi çok yakıyo.. tabi geceleri bizden gizli çıkıp şehir turu atmıyorsa araç...

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iurista link' Alıntı:
arkadaşlar araç ortalamam 8.5 diyo ama yalan...
4 depodur test ediyorum.. şehir içi dışı karışık 10 lt. yakıyo... dün malatya elazığ 120 cc ile klima açık iki kişi 20 kg bagaj; depoyu malatyada fulledim.. elazığda tekrar doldurdum.. 105 km. 35 tl 6,7 lt... şehir dışı sabit hız gayet makul... ama şehir içi çok yakıyo.. tabi geceleri bizden gizli çıkıp şehir turu atmıyorsa araç...

Katılıyorum.. Kesin bizden habersiz geziyor bu araç.. Kontağı kapatıp sabah tekrar açtığımda benzin göstergesi bıraktığımdan bir tık daha aşağıda oluyor sinir oluyorum :D

Bir sinir olduğum nokta da hani yağ değişimi yapıldığında motora giden yakıt hortumundaki havayı alırken benzinin mazotun yarısını çekiyorlar ya içim gidiyor :D

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar, biraz evvel arkadaşın 1.2 tsi dsg jettası ve ben (1.4 t at) arka arkaya geçtik ve aynı anda ortalamaları sıfırladık. Aynı hızda dip dibe 6.5 km' lik ş.içi kullanım sonucu testi tamamladık. Benim tüketimim 9.1 lt/100km iken jettanınki 8.3 lt/100 km idi. Hiç fena değil sanki :)

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar, biraz evvel arkadaşın 1.2 tsi dsg jettası ve ben (1.4 t at) arka arkaya geçtik ve aynı anda ortalamaları sıfırladık. Aynı hızda dip dibe 6.5 km' lik ş.içi kullanım sonucu testi tamamladık. Benim tüketimim 9.1 lt/100km iken jettanınki 8.3 lt/100 km idi. Hiç fena değil sanki :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Scrapercar link' Alıntı:
Jetta 1.2 hicte az yakmiyor bence.
İnsanlarda motor ufak az yakar izlenimi var ama zaten devirli kullanilmazsa vites buyuttummu 1.2 motor bayiliyor.
Mecburen devirli kullanmak lazim bu seferde arac haliyle yakiyor.

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Jetta 1.2 hicte az yakmiyor bence.
İnsanlarda motor ufak az yakar izlenimi var ama zaten devirli kullanilmazsa vites buyuttummu 1.2 motor bayiliyor.
Mecburen devirli kullanmak lazim bu seferde arac haliyle yakiyor.
+1
bende 7000 bin km nin çoğunluğunu şehir içinde kullanan biri olarak 8,3 ortalama ile dolaşıyorum greatt

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Scrapercar link' Alıntı:

Jetta hem çift kavrama hem daha hafif bence Astra dan daha da az yakmalıydı.

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jetta 300 km deydi belki onunda etkisi vardir. Agirlikla birlikte araclar 173 hp ye 105 hp oda goz onunde bulundurulursa aslinda 2 lt fark olmasi lazimdi ben oyle bekliyordum sahsen

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım 1,4 torbo astra sport. işte verilerim
araç 30.000 de
ilk 500 km için şehir içi 7,7(araç bilgisayarının yazdığı)
ama nasıl oluyor anlamadım
araca 150 TL lik yakıt koydum(95 oktan )
yakıtı koyduğumda kalan mesafe 80km idi. 400 km yol yaptım. kalan yol yine 80. km gösterdiğinde yakıt aldım. elimde hesap makinası hesaplıyorum 375 kuruş yakmış km de .
araç bilgisayarına bakarsan 410 kuruş..
işte size muamma  011zaa 011zaa 011zaa