Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

MuratS link' Alıntı:
Ben 6 ayda 10bin km yaptım.. aylık 500tl benzin almışım ki yeni yeni düştü ortalama.. bayramda bi istanbul yaptım 1500km sonra dehşet düştü.. 100tl ile 350km yol yapıyorum kemiksiz :D ortalama hız 45km.. çok trafik yok benim evle iş arası ondan dolayı.. Ama siz tüp düşünüyorsanız ertelemeyin bence hesabınızı iyi yapın..
100 tl ile 350 km yol yapmak bu araçla ancak uzun yolda 90-100 km. sabit hızla mümkün Murat.  Zaten ben de bu degeri, yani km.de 28 kuruşu bizzat yasadim. Bir depo ile  bin km. Yol yaptım ki çok keyifliydi. Ancaaaak şehiriçi söz konusu olunca hele istanbul ise 9 lt.nin altına inmek imkÖ¢nsız bu araçla.  Yani 45-50 kuruş yakıyor hiç gözünün yaşına baknadan  :'(

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
100 tl ile 350 km yol yapmak bu araçla ancak uzun yolda 90-100 km. sabit hızla mümkün Murat.  Zaten ben de bu degeri, yani km.de 28 kuruşu bizzat yasadim. Bir depo ile  bin km. Yol yaptım ki çok keyifliydi. Ancaaaak şehiriçi söz konusu olunca hele istanbul ise 9 lt.nin altına inmek imkÖ¢nsız bu araçla.  Yani 45-50 kuruş yakıyor hiç gözünün yaşına baknadan  :'(

Aynen hocam.. bende biraz agresif kullanırsam 50 kuruşları görüyorum ama işe gidip gelirken zaten hız yapmama gerek yok 90-100 ile gidiyorum 35 kuruş çok rahat görüyorum.. Aracımı seviyorum :)

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Aynen hocam.. bende biraz agresif kullanırsam 50 kuruşları görüyorum ama işe gidip gelirken zaten hız yapmama gerek yok 90-100 ile gidiyorum 35 kuruş çok rahat görüyorum.. Aracımı seviyorum :)
+1. Benim is yoluda rampali ve lambali yol olmasina ragmen sakin kullanim ve sakin trafik sayesinde gidis donus ortalamasinda 35 kurus yakan bi active select liyim :) 1,4 t active select kesinlikle hakkindan fazla yakan bi arac degil. Son olarak yeni kasa leon fr ve 1.2 tsi jetta ile yaptigimiz birebir sartlarda yapilan testler bu kanımın kaniti oldular adeta :) s.ici yaptigimiz testlerde leondan ve jetattadan 0.8 lt fazla yaktk sadece onuda agirlik ve tam otomatige veriyorum artik :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Scrapercar link' Alıntı:
+1. Benim is yoluda rampali ve lambali yol olmasina ragmen sakin kullanim ve sakin trafik sayesinde gidis donus ortalamasinda 35 kurus yakan bi active select liyim :) 1,4 t active select kesinlikle hakkindan fazla yakan bi arac degil. Son olarak yeni kasa leon fr ve 1.2 tsi jetta ile yaptigimiz birebir sartlarda yapilan testler bu kanımın kaniti oldular adeta :) s.ici yaptigimiz testlerde leondan ve jetattadan 0.8 lt fazla yaktk sadece onuda agirlik ve tam otomatige veriyorum artik :)
O kadar kusur kadı kızında da olur. Araçlarımız çok kasacak veya isyan edecek kadar fazla yakmıyor. Evet belki km. başı 0,5-0,8 lt fazla yakıyordur ki bu da km başına 3-4 kuruş fazla yaktığı anlamına gelir. 35 kuruş yaksa nolur 39 kuruş yaksa nolur. O hilkat garibesi, özgünlük yoksunu, banal mi banal ama çok aşıklısı olan jetta veya golfe bineceğime adam gibi astraya biner km başına 4 kuruş fazla yakarım aslanlar gibi  dancee. Di mi millet    kahka536

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet istanbul şehir içi sarfiyata tatilden sonra geri döndük. 6 litre civarı dolaşan reel tüketimim şimdilerde 8,9 litrelerde. Yakıyor namıssız var ya...  :'(

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 AS; Zonguldak Ereğli-Antalya 715 km ortalama araç hızı 105 km klima 600 km hiç kapanmadı. toplam 260 tl yakıt.Araç bagaj ve arka koltuk yarısı tıkabasa doluydu üstelik.

Dikkatimi birde Ereğli'de klimasız 9,5 larda gezen yakıt tüketimi Antalya' da düzlük olması nedeniyle 7,5 litrelere düşmesi çekti.

Araçlarımız bence tasarruflu...Şehir içinde çokta yaksa seviyorum astramı:)

teaman53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı alalı 3 ay oldu ilk aldığım gün 100 tl benzin ile 150 km yol yapmıştım  :-\ Sonrasında İstanbul Antalya yolculuğu yaptım 6lt civarlarında ortalama yakalamıştım sonra şehir içi korkutmaya başladı beni ama  arabaya alıştım her halde 100 tl benzin ile İstanbul şehir içi 260 km yol yaptım ortalamam da 7.4 lt hala da öyle gaza fazla abanmayalım sakin kullanımlarda benim yakaladığım değerler yakalanabilir.

Cerrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İyi günler, bende 1.4 T A.S. kullanıcısı olarak bu foruma yeni üye oldum. Aracım 2011 model 2 hafta oldu alalı, şehir içi değerleri olarak günlük gittiğim yol gidiş geliş 10 km fazla ama 13-14 lt yaktı (87 km yol yaptım ve 60,59 tl benzin), şehir dışı (0,34 kuruş) şehir içi ile şehir dışı bu kadar fark olurmu anlayamadım. Araç herşeyiyle gerçekten mükemmel ama bu yakıt açıkçası moralimi biraz bozdu. Gaza ne şekilde basacağımı bilemedim. Anlık tüketim kasislerden, yeşil ışıktan çıkınca 30 litlere çıkıyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cerrah link' Alıntı:
İyi günler, bende 1.4 T A.S. kullanıcısı olarak bu foruma yeni üye oldum. Aracım 2011 model 2 hafta oldu alalı, şehir içi değerleri olarak günlük gittiğim yol gidiş geliş 10 km fazla ama 13-14 lt yaktı (87 km yol yaptım ve 60,59 tl benzin), şehir dışı (0,34 kuruş) şehir içi ile şehir dışı bu kadar fark olurmu anlayamadım. Araç herşeyiyle gerçekten mükemmel ama bu yakıt açıkçası moralimi biraz bozdu. Gaza ne şekilde basacağımı bilemedim. Anlık tüketim kasislerden, yeşil ışıktan çıkınca 30 litlere çıkıyor.
Linki inceyiniz lutfen.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=12949.0

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teaman53 link' Alıntı:
Aracımı alalı 3 ay oldu ilk aldığım gün 100 tl benzin ile 150 km yol yapmıştım  :-\ Sonrasında İstanbul Antalya yolculuğu yaptım 6lt civarlarında ortalama yakalamıştım sonra şehir içi korkutmaya başladı beni ama  arabaya alıştım her halde 100 tl benzin ile İstanbul şehir içi 260 km yol yaptım ortalamam da 7.4 lt hala da öyle gaza fazla abanmayalım sakin kullanımlarda benim yakaladığım değerler yakalanabilir.

sakin kullanımda 100tl ile 300km net gidiyordum... kiii kış geldi soğuklar bastırdı yine ortalama tüketimim uçtu :( şu anda 260 dan bir km yukarı çıkmıyor. ort. hız 40km. sanırım tam kış mevsimi geldiğinde 240-250 km anca giderim :(