Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

VIII link' Alıntı:
Teşekkür ederim , İstanbul içi değerlerin düşmesi hem güzel hem de arabanın dilinden daha iyi anlıyorum :D 12,1 ile başlamıştım  buralara kadar düştük , yaklaşık 700 km de 0,1 düşüş yaşıyorum bakalım daha da düşürebilecek miyim :D

Erelciğim yakıtla ilgili bu güzel duygularının katlanarak artmasını dilerim, yeni sloganı merakla bekliyorum :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Fotoğrafını çekmedim ama inanmayan varsa çekebilirim :)

AS sadece manuel kullanıyorum vites geçişlerini kendim ayarlıyorum.. Şu anda 600km oldu sıfırlayalı... 42km ortalama hız var.. Evimle işim arası gidiş geliş 50km.. Çok fazla trafik olmaz bulvardan gidip geliyorum.. Sadece 10 tane trafik ışığı var onun dışında dur kalk yapmıyorum... ortalama tüketim 6.8/100km şu anda :D

Şehir içi dur kalk yaparsam 9 litreyi çok rahat görüyorum.. Bizim araçlar durmayı iyi biliyor ama kalkarken sıkıntılı :D

AS uzmanı Murat bence biraz Doğan'a tüyo vermelisin :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
AS uzmanı Murat bence biraz Doğan'a tüyo vermelisin :)

Tüyo " Evimle işim arası gidiş geliş 50km.. Çok fazla trafik olmaz bulvardan gidip geliyorum.. Sadece 10 tane trafik ışığı var onun dışında dur kalk yapmıyorum..." kısmı olabilir Özdemirim. (:)

Active Select sabit hızlarda (yani pasifken) çok ekonomik zati. Sorun vites değiştirmeye başlayınca ortaya çıkıyor. (:)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Tüyo " Evimle işim arası gidiş geliş 50km.. Çok fazla trafik olmaz bulvardan gidip geliyorum.. Sadece 10 tane trafik ışığı var onun dışında dur kalk yapmıyorum..." kısmı olabilir Özdemirim. (:)

Active Select sabit hızlarda (yani pasifken) çok ekonomik zati. Sorun vites değiştirmeye başlayınca ortaya çıkıyor. (:)

Aynen abi Doğan abi işi çoktan çözmüş :D

Şehir içinde kükreyen bir aslandan farksız namıssız :D

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Manuel olmasına rağmen istanbul şehir içinde ortalama 20-25 km/h hız ile pompa verisi olarak bu yaz aylarında bile 8,5 litrenin altını henüz göremedim. Sanırım göremeyeceğim de. Napalım canı sağolsun  okkk

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Döğann? Sana İzmir de A.S. şanzımanının motoru alt devirlerde gereksiz zorladığını söylemiştim hatırladın mı?

A.S. Insginia da böyle çalışmıyor; motor kolay kolay alt devirde zorlanmasa da yine de gereksiz yere büyük vitesle sürüklemeye çalışmıyor - anında vitesi lküçültüyor.

Bence manuele alıp anlık tüketim ekranını izlemek faydalı olacaktır.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:

Doğancığım Ben sana tüyoyu vereyim, birader önümüzdeki haftadan itibaren evden sabah 7 de çıkıp akşam işten 7.30 gibi çıkarsan sürekli şehir dışı ortalamaları yakalanacağına şüphem yok

Bu arada niye kızıyosun loo, bilirim bana kızamazsın :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Döğann? Sana İzmir de A.S. şanzımanının motoru alt devirlerde gereksiz zorladığını söylemiştim hatırladın mı?

A.S. Insginia da böyle çalışmıyor; motor kolay kolay alt devirde zorlanmasa da yine de gereksiz yere büyük vitesle sürüklemeye çalışmıyor - anında vitesi lküçültüyor.

Bence manuele alıp anlık tüketim ekranını izlemek faydalı olacaktır.

Senin Active Select'in sahte haberin olsun.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Doğancığım Ben sana tüyoyu vereyim, birader önümüzdeki haftadan itibaren evden sabah 7 de çıkıp akşam işten 7.30 gibi çıkarsan sürekli şehir dışı ortalamaları yakalanacağına şüphem yok

Bu arada niye kızıyosun loo, bilirim bana kızamazsın :)

Işte altın tavsiyeler. (:)

Özdemirim bütün shortcutlara ihtiyacım olacak valla. Saatler, boş yollar hepsini öğrenmem lazım. (:)

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Erelciğim yakıtla ilgili bu güzel duygularının katlanarak artmasını dilerim, yeni sloganı merakla bekliyorum :)
Abi yaz geldi klimaydı yoğun trafikti derken şuan 0,1 düşürmek yerine 0,1 arttırdım şuan 8.4 ortalama ile dolaşıyorum 6100 km oldu hiç sıfırlamadım , kasarsam gene düşmeye başlar diye düşünüyorum greatt