Astra J 1.4 Turbo Motorda Tırıltı Sesi

Zafer776

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 Turbo Motorda Tırıltı Sesi

Arkadaşlar merhaba. Ben de 2014 opel astra 1.4 t sport neptün mavi alarak aranıza katıldım. Aracım daha 600 km'de ancak dün dur kalk trafiğinde vites D'de iken ve frene basılı halde duruyorken motordan anlayamadığım bir ses gelmeye başladı. Buradaki arkadaşlarımın bahsettiği sese benzer tırıltı şeklinde bir ses benim duyduğum ses de. Ayağımı frenden çekip hareket ettiğimde ses kaybolmakta. Bu konuyu fren-disk problemleri başlığı altında açtım ama asıl yazmam gereken başlık tam olarak burası galiba. Bu problemi başka yaşayan var mıdır? Yukarıda bir arkadaşın bahsettiği depo havalandırma valfinin mi değişmesi gerek ya da izolasyon ile bu sesten kurtulabilir myz? Bu problemi yaşayan ya da konuya hakim arkadaşların yardımlarını bekliyorum..

Zafer776

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bi tirilti sesi benim aracimdada var.fakat söylendiği gibi depo havalandırma valfi degistirildiginde bu ses yok olmuyor.bizzat değiştirdim valfi.bu valf bozulunca yakit deposundan gelen yakit dumanını kesemediginden ,stop ettikten sonra araç birkaç saniye daha çalışmaya titreyerek devam ediyor.bu valf değişince bu durum düzeliyor.ama tirilti sesine faydası yok.

ugurlumugursuzmu

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
motor kapağının üstünde bir kapak daha var ondan geliyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
motor kapağının üstünde bir kapak daha var ondan geliyor
Ust kapak diyaframi diye gecer o. 1.4 t lerde ust kapakla birlikte, 1.6 benzinlilerde kapak sokulerek degistirilebiliyor. Arizalanabilen bir parca motora vakum yaptirir. Hava sesi gelir. Motorun dengesiz calismasina neden olur

emirhan78

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Zafer bey mesaja bakabilirmisiniz başka türlü ulaşamıyorum size