Astra J 1.4 Turbo Motorda Tırıltı Sesi

kmorbulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su gaza basıp cekınce benım aractanda devır duserken bır ses gelıyor genelde bırıncı ıkıncı vıteste gıderken daha cok oluyor ama bazen rolantıdede o sesı duyabılıyorum bazende basıp cekıyorum gelmıyor ....bırseyın vıdası gevsekmıste tıtıryor gıbı bır ses benım arac 1.6 180 buda mı aynı ses acaba ya

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Belirttiğiniz ses rölantide veya gaza bastığımızda gelen sesten farklı. Birinci ve ikinci viteslerde gazdan ayağımızı çektiğimizde devir düşerken bir uğultu oluyor. Servise göre bu seslerin alayı "normal". Emin olun araçların garantisinin dolduğu gün hepsinin aslında birer sorun olduğu ortaya çıkacak.

kmorbulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ugultu degıl sankı bırseyın vıdası gevsemıste bır yerlerden ses yapıyor gıbı bır durum soz konusu ...

gokhan 55 kardesler aynı durum sanırım

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
alahan1963 link' Alıntı:
Değerli Arkadaşlar,

Bu forumdaki Alpersağlık rumuzlu arkadaşımız, sorununa çare bulabilmiş ve ismini öğrenemediğim bir serviste,bu şikayetini bildirdiğinde aracının depo havalandırma valfini değiştirmişler ve sorunu çözmüşlerdi.Eğer hepimizin şikayeti aynı ise yani motor tarafından, rölantide iken, tırrr tırrr tarzında bir ses içeriye geliyor ise ve motor kodlarımız NET ise tıpkı alpersağlık arkadaşımızın yaptığı gibi, aracın o parçasının değiştirilmesini sağlamamız gerekiyor. Ben gittiğim serviste bu durumu kabul ettiremedim.
Bu sabah tırıltıyı iyice dinledim. Aracın dışından daha net duyuluyor. Bir arkadaş dikiş makinası sesine benzetmişti. Aynen öyle bir ses. Benim aracımın da motor kodu NET ama bu konuda bir kampanya tanımlı olmadığı, sesin de normal olduğu söylendi. Sanıyorum bizim servisleri Çanakkale Ekşi ile irtibata geçirmek gerekecek.

kmorbulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tırlıtı sureklı mı oluor bırde gaza basıp cekınce gelıyormu devır duserken yoksa motor calıstıgı her andamı oluyor

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4 Turbo Motorda Tırıltı Sesi

arabayı çalıştırırken, tam marş esnasında motordan titreşimli bir ses geliyor. ( aman polemik çıkmasın ) sanki dizel araba gibi tır tır tır tarzı bir ses. bu normal midir?

simirnoffredbull

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu soruna çözüm bulabilen oldmu mu arkadaşlar? sanki trigerin zincirli olmasından dolayı gibime geliyo

el fenomeno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba. Ben de 2014 opel astra 1.4 t sport neptün mavi alarak aranıza katıldım. Aracım daha 600 km'de ancak dün dur kalk trafiğinde vites D'de iken ve frene basılı halde duruyorken motordan anlayamadığım bir ses gelmeye başladı. Buradaki arkadaşlarımın bahsettiği sese benzer tırıltı şeklinde bir ses benim duyduğum ses de. Ayağımı frenden çekip hareket ettiğimde ses kaybolmakta. Bu konuyu fren-disk problemleri başlığı altında açtım ama asıl yazmam gereken başlık tam olarak burası galiba. Bu problemi başka yaşayan var mıdır? Yukarıda bir arkadaşın bahsettiği depo havalandırma valfinin mi değişmesi gerek ya da izolasyon ile bu sesten kurtulabilir myz? Bu problemi yaşayan ya da konuya hakim arkadaşların yardımlarını bekliyorum..