astra j 1.4 turbo emme manifoldu sorunu

baranferat

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bugun opel turkiyeden cevap geldi garantili araca degisim yapamayacaklarini parcaya temizlik yapip programlayacaklarini soylediler saka gibi bende dava acacagimi tuketici haklarina gidecegimi soyledim daha neler yapabilirim sizce bu arada opelden iyice sogudum

baranferat

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar opel turkiyeyi sikayet edecegimiz opel turkiyenin ust kurulu gibi biyer varmidir gm almanya veya amerika gibi

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne opelmiş derdi bitmiyor. Cim sorunu ayrı, selenoid valfi ayrı, egr'i ayrı ....:mad: Opel'den soğumaya başladım. Daha bugün emme manifoldunu temizlettim. En kötüsü dünya para verip 0 araç al, garantiye güven sonra servis desinki temizleyeceğiz parça değişimi olmuyor. Bu nedir anlamadım. Bu böyle giderse herkes arabasından soğur markaya sıcak bakmaz gibi geliyor. Ne diyeyim... :sopa:

baranferat

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ne opelmiş derdi bitmiyor. Cim sorunu ayrı, selenoid valfi ayrı, egr'i ayrı ....:mad: Opel'den soğumaya başladım. Daha bugün emme manifoldunu temizlettim. En kötüsü dünya para verip 0 araç al, garantiye güven sonra servis desinki temizleyeceğiz parça değişimi olmuyor. Bu nedir anlamadım. Bu böyle giderse herkes arabasından soğur markaya sıcak bakmaz gibi geliyor. Ne diyeyim... :sopa:

Valla ben soguduysam herkez soguyabilir ciddi anlamda sogudum bide yeni corsa alacaktim vazgectim bu olaydan sonra opel benim icin tam bir soru isareti

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allahtan vw ford'a binmiyorsunuz :D en ilginç arızalar serisinde opelinde hatrı sayılır yanı varda diğer markaların yokmu sanıyorsunuz :D

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlarla uğraşana kadar bırakın garantiden gerekli işlemi yapsınlar. Eğer aynı arıza tekrarlarsa o zaman diretirsiniz. Önce çözüm olarak sundukları tamiratı uygulatın.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlarla uğraşana kadar bırakın garantiden gerekli işlemi yapsınlar. Eğer aynı arıza tekrarlarsa o zaman diretirsiniz. Önce çözüm olarak sundukları tamiratı uygulatın.

Geçici olarak çözüm olursa yine sıkıntı. Garanti bitene kadar idare eder sonra garanti bitince aynı arızayı oluşturursa ki öyle olur muhtemelen sonra uğraşsın müşteri:D Japonlar bu tarz konularda titizler sanırım. Acaba japon arabalarında bu durum nasıl:rolleyes:

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allahtan vw ford'a binmiyorsunuz :D en ilginç arızalar serisinde opelinde hatrı sayılır yanı varda diğer markaların yokmu sanıyorsunuz :D
Fatih zaten teknoloji geliştikçe cebimiz hafifliyor:maden: Herşey elektronikleşip extralar ekleniyor, hal böyle olunca arızası, masrafı bitmiyor. Tabi - yanı kadar + sı da çok. Güvenlik, konfor, zevk ... vb. Benim gibi arabanın en ufak bişeyine kafayı takan olunca bu durumu siz düşünün. Uyku bile uyutmuyor :eek:

baranferat

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Manifold temizligi kesin cozum oldugunu soylediler parcayi degistirmeye gerek yokmus anlicaniz salliyolar sallayacaklari yere kadar garanti bittikten sonra olan bize olacak gibime geliyo su an sokuldu parca temizliyolar tam sanayi isi eskiyi sok temizle tak yama yapilio sanki

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çoğu markada servisler rezil. Hyundai servis konusunda övülüyor sadece. Diğerlerini al birini vur ötekine.
Servisin sunduğu çözümü uygulayın. Arıza tekrar ederse yine servise başvurun. İkincide de değişim yapmazlar ise bu defa Tüketici Hakem Heyetine başvurun. Arızalı parça değiştirilmeyip sizi temizlik ile oyaladıklarını söyleyin.

Şu anki durumunuzu da Tüketici Hakem Heyeti ile görüşün ama sonuç alacağınızı sanmıyorum. Yasal olarak arızayı gidermek zorundalar ama parça değiştirmek zorundalar mı tam emin değilim.