Astra j 1.4 T hizlanirken tekleme sorunu

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba yine bir sorun :)) 2011 astra j 1.4 t (lpg yok) arac hizlanirken ozellikle atiyorum araba sollamaya ciktiginizda tekleyerek hizlaniyor ve biyerden sonra sanki normale donuyor hizlanmasi ,servise gidince once bisey yok dedi usta ama ben ustayi yanima alip teste cikinca biraz araci sikistirdim ve turbo arizasi gibi bir sey verdi,
Sonra usta turbononun o el degmeyin isareti olan kapagini sokup altindaki vana gibi olan seyden cevirerek ayar yaptik ama suan yine tekleme yapiyor aracta lpg de yok arizada vermiyor simdi birde mesela ozellikle
Sicak havalarda gaz tepkimesi cok yavasliyor arabanin basina gelen oldu mu?( manifold 40.000 km once degisti)

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba yine bir sorun :)) 2011 astra j 1.4 t (lpg yok) arac hizlanirken ozellikle atiyorum araba sollamaya ciktiginizda tekleyerek hizlaniyor ve biyerden sonra sanki normale donuyor hizlanmasi ,servise gidince once bisey yok dedi usta ama ben ustayi yanima alip teste cikinca biraz araci sikistirdim ve turbo arizasi gibi bir sey verdi,
Sonra usta turbononun o el degmeyin isareti olan kapagini sokup altindaki vana gibi olan seyden cevirerek ayar yaptik ama suan yine tekleme yapiyor aracta lpg de yok arizada vermiyor simdi birde mesela ozellikle
Sicak havalarda gaz tepkimesi cok yavasliyor arabanin basina gelen oldu mu?( manifold 40.000 km once degisti)
Onu öyle kafasına göre değiştiremez onu turbocu cihazıyla yapar ona söktür ve baktır turboda çatlak ta olabilir sonrasında maf sensöründen yapar genelde bunu lamba yakmaz

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Onu öyle kafasına göre değiştiremez onu turbocu cihazıyla yapar ona söktür ve baktır turboda çatlak ta olabilir sonrasında maf sensöründen yapar genelde bunu lamba yakmaz
Valla cevirdi denedik tekledi cevirdi denedik tekledi en son kesti gibiydi😅turbo manifoldundan bahsediorsun galiba 40k km once degisti

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Valla cevirdi denedik tekledi cevirdi denedik tekledi en son kesti gibiydi😅turbo manifoldundan bahsediorsun galiba 40k km once degisti
Ben diyom öyle olmaz açıyor basıncı 🤣 göndercen turbocu ya turbocu ayar vericem aracın modeline göre 🤣

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bence turbadan kaynaklanmıyo gibi. Turbo basınçları normal mi?

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Once srp mi ne yazilimi yeniden attik sonrada turbonun musurumu ne deisti duzeldi

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
çok entersan bır sekılde sanzuman vuruntusuda gıttı :)

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
wastegatele mi oynadı adam. Fazla basınçtan turbo zarar görür ve yazılım belirli devirden sonra açılmaya ayarlı olduğundan belirli devir üzerinde fazla hava emer motor fakirde çalışır bu seferde

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şuandada baska sorun bas gosterdı alt devırlerde bayılıyor arac